Szkolenia dla produkcji

Jeśli chcemy być dobrymi i wydajnymi pracownikami, to stale musimy myśleć o rozwoju i podnoszeniu naszych kwalifikacji zawodowych. Przy obecnym, dynamicznym i elastycznym rynku pracy, gdzie rotacja pracowników jest duża, musimy się starać, by zostać zauważonym i by nasza praca wykonywana była zawsze na najwyższym poziomie.

Dlatego właśnie, raz na jakiś czas należy wybrać się na szkolenia dla produkcji, które dedykowane są wszystkim pracownikom z branży logistycznej, zaangażowanym na co dzień w działania produkcyjne w obrębie przedsiębiorstwa. Udział w szkoleniu świadczy o naszym zainteresowaniu wykonywaną pracą, chęci nauki i polepszaniu swoich wyników. Szef z pewnością doceni taką postawę. Nie warto zatem wahać się, aby poprosić o zapisanie nas na szkolenie dla produkcji. Już teraz poznaj korzyści tego rozwiązania i dowiedz się co zyskasz biorąc udział w takim szkoleniu.

Czym jest produkcja? 

Na produkcję składa się ogół działań zmierzających do dostarczania dóbr i usług na rynek. Oznacza to zaspokajanie potrzeb konsumpcyjnych społeczeństwa. Działania produkcyjne mogą być rozumiane bardzo szeroko – od pozyskania niezbędnych materiałów aż po sprzedaż finalnego dobra. 

Jeśli chodzi o przedstawienie produkcji jako procesu, to składa się on z kilku istotnych, następujących po sobie kroków, których wynikiem jest uzyskanie końcowego, finalnego dobra lub produktu.

Na czym polega szkolenie dla produkcji? 

Jednym z przykładów szkolenia dla produkcji może być szkolenie PSC – production scheduling and control. Oznacza to nic innego jak szkolenie z zakresu harmonogramowania i sterowania produkcją. W trakcie takiego szkolenia nacisk kładziony jest na dwa główne obszary produkcji, współtworzące zintegrowany system planowania i sterowania MRP II (Manufacturing Resource Planning).

Podczas szkolenia uczestnicy zgłębiają zarówno wiedzę teoretyczną niezbędną w tym zagadnieniu jak i wiedzę praktyczną, która pozwoli im z powodzeniem wcielać nowo zdobytą wiedzę w praktykę. Takie szkolenia dla produkcji składają się zazwyczaj z kilku sesji. Przykładowo mogą one obejmować zagadnienia: przeglądu planowania, wykonywania i kontroli, harmonogramowania produkcji i procesów, autoryzacji, realizacji i raportowania zleceń, ciągłego doskonalenia w obszarze harmonogramowania i produkcji.

Przykładowa forma szkoleń

Tak dużej ilości wiedzy, którą chcą nam przekazać szkoleniowy, zwyczajnie nie da się zgłębić w jeden dzień. Dlatego standardowo, szkolenia podzielone są na na kilka bloków, realizowanych w kilka dni. Przykładowo, kurs dla produkcji może trwać 3 dni po 7-8 godzin dziennie. Obecnie standardem realizowania szkoleń jest prowadzenie ich w formie interaktywnego wykładu opartego na multimedialnej prezentacji oraz wirtualnych i realnych symulacjach. 

Podczas szkolenia dla produkcji standardowo realizuje się grupę zagadnień teoretycznych i praktycznych, podczas, których uczestnicy wykonują szereg praktycznych ćwiczeń. Każdy uczestnik zazwyczaj otrzymuje w ramach szkolenia materiały i pomoce naukowe, a na zakończenie każdego szkolenia przyznawany jest certyfikat uczestnictwa.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem, wydaje Ci się, że szkolenie dla produkcji może rzucić nowe światło na Twoją dotychczasową pracę oraz polepszyć Twoje wyniki, to dobrze trafiłeś. Koniecznie odwiedź  stronę specjalistów od szkoleń w tym zakresie: mpm24.com. Dowiedz się ile różnych szkoleń – w tym szkolenia dla produkcji, oferują i wybierz najbardziej odpowiednie dla siebie już dzisiaj. Nie wahaj się! Poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji to podstawa na dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się rynku pracy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here