W codziennym życiu stykamy się z nimi niemal wszędzie, nie zdając sobie z tego sprawy. Skrzynki plastikowe – bo o nich mowa – mają wiele zastosowań i są nieodzownym narzędziem nie tylko w przemyśle spożywczym.

Przeznaczenie

Skrzynki z plastiku służą głównie do transportowania różnego rodzaju produktów. Na tym ich przeznaczenie się nie kończy, bowiem są również wykorzystywane jako pojemniki do przechowywania, a nawet eksponowania towarów. Spotkać je można głównie w przetwórstwie mięsnym, czy jako popularne „transportery” na butelki.

Charakterystyka

Każdy producent pojemników plastikowych przywiązuje ogromną wagę do wykonania swojego produktu. Aby skrzynki plastikowe mogły trafić do sprzedaży, muszą posiadać odpowiednie atesty, choć nie zawsze są one wymagane.

Skrzynki i pojemniki plastikowe spotykamy głównie w przemyśle spożywczym. Duże, siatkowane skrzynki doskonale sprawdzają się w piekarnictwie, inne mniejsze skrzynki z ążurowanymi ściankami tak zwane „Holenderki” są świetnym rozwiązaniem do transportowania innych produktów spożywczych, a obudowane skrzynie plastikowe o wzmocnionych ściankach przeznaczone są do przechowywania ciężkich ładunków jak mięso, czy inne wyroby masarskie. Są one wykonane z materiałów odpornych na niskie temperatury, co jest szczególnie ważne przy przemyśle mięsnym.

Niskie skrzynki o siatkowanych ściankach sprawdzają się przy zbiorach i transporcie owoców.

Każda skrzynka plastikowa posiada wygodne uchwyty na każdej ściance, co umożliwia łatwe przenoszenie ich tak przez jednego człowieka, jak i dwóch przy większych ciężarach. Każdy producent skrzynek z tworzyw sztucznych dba, by kształt i rozmiar produktu umożliwiał optymalne ułożenie na palecie, a jego konstrukcja ma dawać gwarancję solidności i trwałości. Dodatkowo każda skrzynka plastikowa posiada odpowiednie wypustki, pozwalające bezpiecznie transportować je na palecie ułożone jedna na drugiej.

Inną „rodzinę” skrzynek z tworzyw sztucznych stanową skrzyniopalety. Są one kilkukrotnie większe od wymienionych w artykule produktów, przystosowane do dużych obciążeń oraz przewożenia za pomocą wózka widłowego, czy popularnego „paleciaka”, a więc zautomatyzowanych systemów przechowywania i transportu. Producenci pojemników plastikowych typu skrzyniopaleta dzielą je ze względu na ładowność najczęściej od 300 do 600 kilogramów. Mogą one posiadać kółka, co znacząco poprawia i usprawnia transport.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here