wzór podania o pracę

Jak napisać podanie o pracę? Gdyby zadać to pytanie wśród znajomych czy rodziny, to z pewnością wiele osób odpowiedziałoby, że najlepiej będzie poszukać wzór podania o pracę w internecie. Świat się zmienia, a czasy wraz z nim. Podania, które składało się kilkadziesiąt lat temu nie do końca znalazłyby dzisiaj akceptację. Oczywiście pod pewnymi względami, są to tak samo oficjalne pisma. To, co je jednak wyróżnia, to przede wszystkim koncentracja na zaprezentowaniu siebie, jako osoby idealnie pasującej na dane stanowisko.

A gdzie można znaleźć wzory podań o pracę? Stron poświęconych procesowi rekrutacji jest wiele. Wśród tych, które zasługują na szczególną uwagę wymienić można natomiast https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/. Strona ta powstała w głównej mierze jako odpowiedź na błędy popełniane przez Polaków w procesach rekrutacyjnych. Eksperci tworzący stronę podkreślają, że jeśli chodzi o samo podanie o pracę, to wiele osób przygotowuje je z błędami, chaotycznie umieszczając informacje, czy też stosując jeden i ten sam schemat bez względu na to, gdzie w danym momencie aplikują. Wszystko to sprawia, że takie podanie nie ma zbyt wielkich szans na przebicie. Tym bardziej, że sytuacja na rynku pracy nie jest łatwa a osób szukających pracy, czy pragnących zmienić ją na bardziej opłacalną, jest coraz więcej.

Jak napisać podanie, aby spełniło ono swoją rolę jak najlepiej?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że w podaniu nie może zabraknąć formalnego oraz oficjalnego charakteru. Ten wyraża szacunek do osoby rekrutującej i jest wyrazem obycia i kultury osoby aplikującej. Kolejny element to uporządkowanie. Każda część kartki ma przypisaną konkretną sekcję, począwszy od prawego górnego rogu, gdzie jest miejsce na datę oraz miejscowość, w której podanie zostało napisane. Bardzo ważne jest tu także zawarcie zwięzłej informacji o posiadanym doświadczeniu oraz uzasadnienie, dlaczego przyjęcie danej osoby do firmy będzie dla niej wartościowym. No i jeszcze gotowość pojawienia się na rozmowie kwalifikacyjnej. Jest to zawsze czas, który weryfikuje pewne elementy, ale też daje szanse wykazania się umiejętnościami, o których nie było mowy w podaniu, w tym umiejętnościami radzenia sobie w sytuacji stresującej. Bo rozmowa taką sytuacją zawsze jest.

Przeczytaj też: https://isokolka.eu/kraj-swiat/35289-najczestsze-bledy-popelniane-w-tworzeniu-listu-motywacyjnego

Jak więc napisać podanie o pracę? Dobrze jest wesprzeć się profesjonalnym wzorem stworzonym przez fachowca. Pozwoli to nie zapomnieć o żadnym ważnym elemencie. Co więcej gotowy wzór pomoże zaoszczędzić czas, który bez wątpienia jest niezwykle cenny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here