Pierwsza wizyta w kancelarii prawnej

Każdy z nas kiedyś musi iść do prawnika – czy to będzie notariusz, adwokat czy radca prawny. Warto zatem wiedzieć, jak wygląda taka pierwsza wizyta w kancelarii prawnej i jak się do niej przygotować.

1) Wybór odpowiedniej kancelarii prawnej

Na początek warto w ogóle powiedzieć, co kryje się pod pojęciem kancelarii prawnej. Otóż należy pamiętać, że każda kancelaria prawna jest to zespół pracowników związanych z prawem, którzy specjalizują się w jakiejś dziedzinie. Jeśli zatem potrzebujemy notariusza, to idziemy do kancelarii notarialnej, jeżeli zaś porady w kwestii prawnej odnoszącej się do własnego biznesu – potrzebna nam jest kancelaria prawna skupiająca się na prawie biznesowym. Słowem – pamiętajmy o tym, aby szukać właściwej kancelarii prawnej.

2) Wybór najlepszej kancelarii prawnej

Ja już będziemy wiedzieć, czego w zasadzie poszukujemy, to warto zorientować się, jakie tego typu kancelarie mamy w pobliżu i jak są one oceniane. Sprawdźmy zarówno bardziej profesjonalne oceny jak rekomendacje czy listy referencyjne, jak i te mniej profesjonalne jak komentarze klientów. Duża ilość narzekań na daną kancelarię prawną zdecydowanie powinna obudzić naszą czujność.

3) Konieczne dokumenty

Następnie musimy sami pamiętać o tym, aby zebrać wszystkie potrzebna nam i konieczne dokumenty. Co więcej – muszą one być ładnie pospinane i posegregowane. Zastanówmy się także dokładnie, jakie pytania chcemy zadać, co jest dla nas istotne. Pamiętajmy, że kancelaria prawna to miejsce, w którym przysłowiowo „łatwo się traci głowę”, a zatem warto nawet spisać wszystkie kwestie, które chcemy poruszyć.

4) Pierwsze spotkanie

Zanim jeszcze pójdziemy na pierwsze, oficjalne spotkanie, to warto pewnego razu po prostu zajrzeć do kancelarii prawnej, którą wybraliśmy Sprawdźmy, jak wygląda taka kancelaria prawna od środka, zamieńmy kilka słów z osobą, która będzie prowadziła naszą sprawę. Dzięki temu jak pójdziemy tam pierwszy raz, nie będziemy ogłuszeni nadmiarem informacji.

5) Zaufanie

Na koniec warto jeszcze pamiętać o jednej rzeczy. Otóż przede wszystkim my musimy ufać naszemu prawnikowi. Dlatego nawet jeśli kancelaria prawna ma opinię najlepszej na świecie i wygląda w środku świetnie, ale my coś nie możemy dogadać się z prawnikiem i nie ufamy mu, to jednak jest to sygnał, że może warto wybrać coś innego.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here