Choć coraz większa grupa klientów sklepów za swoje zakupy płaci kartą, nadal część kupujących używa gotówki. Nie jest to mała grupa. Oznacza to konieczność przeliczania pieniędzy i ich przewożenia w bezpieczne miejsce. Duże sklepy, z uwagi na wysokie kwoty wymagające konwoju, korzystają zazwyczaj z usług ekspertów. Jakie standardy powinni oni spełniać?

Konwój pieniędzy czy innych wartościowych obiektów generuje całkiem spore potencjalne ryzyko. Dla przestępców łup w postaci kilkudziesięciu tysięcy złotych lub jeszcze większej kwoty to nie lada gratka. Właśnie dlatego dobrze jest, jeśli zarówno przeliczanie pieniędzy, jak i ich transport odbywa się przy wsparciu specjalistów z branży security. Wybierając usługodawcę w tym zakresie zwróć uwagę zarówno na posiadane przez firmę kwalifikacje, jak i na zakres świadczonych usług. Nowoczesne firmy z branży ochrony oferują bardzo wiele ciekawych rozwiązań.

Doświadczenie i kompetencje

Przy usługach takich jak konwojowanie i przeliczanie pieniędzy liczy się zaufanie do wykonawcy. Wysokiej sumy utargu nie powierzysz w ręce amatorów o niskiej wiarygodności. A przynajmniej – nie powinieneś. Dlatego zwróć uwagę, czy agencja ochrony, której zlecasz transport gotówki:

  • może się pochwalić odpowiednim doświadczeniem w branży, a co za tym idzie, ma odpowiednią renomę – szanse, że partner obecny na rynku od lat zawiedzie Cię, są nikłe;
  • dysponuje wysokiej klasy sprzętem do konwojów pieniężnych oraz przeliczania gotówki – konwoje odbywać się powinny w wozie opancerzonym, zabezpieczonym przed wszelkimi próbami ataku i posiadającym zamontowany czujnik GPS, który umożliwia śledzenie pojazdu;
  • oferuje kompleksowe wsparcie związane z przekazaniem gotówki – tak, by cały proces odbywał się sprawnie.

Cash Processing od A do Z

Duże sklepy najchętniej korzystają z usług firm, które oferują kompleksowe usługi z zakresu cash processingu – począwszy od zabrania gotówki z obiektu, przez konwój, przeliczanie pieniędzy i weryfikowanie ich autentyczności, sortowanie banknotów, aż po ewidencjonowanie gotówki w urządzeniach księgowych klienta. Takie kompleksowe rozwiązania oferuje m.in. Konsalnet – największa firma w branży na terenie Polski – pozwalając swoim klientom korzystać także z Intelligent Safe Service: innowacyjnych wpłatomatów. Pozwalają one zabezpieczyć gotówkę przed włamaniem już w sklepie, kasjerowi szybko rozliczyć się ze zmiany, a pracownikom ochrony w kilka minut odebrać cały utarg, bez przerywania ciągłości pracy.

Nowoczesny cash processing staje się powoli standardem w placówkach, przez które każdego dnia przepływają dziesiątki tysięcy złotych utargu. Dla bezpieczeństwa oraz wygody warto zainwestować w usługi tego typu. To najlepsza gwarancja, że nie dojdzie do utraty wypracowanych zysków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here