Każdy pracodawca, który posiada własną halę produkcyjną, musi pamiętać o zapewnieniu pracownikom odpowiednich warunków związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Sprawdźmy, czego konkretnie to dotyczy zarówno w kontekście wykonywania podstawowych obowiązków pracowniczych, jak również w zakresie dostępnych dla nich materiałów do sprzątania.

Właściwe przystosowanie hali do wykonywanych na niej prac, ale również zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom powinno być priorytetem każdego pracodawcy. Tylko w optymalnych warunkach pracownik jest w stanie skupić się na wykonywanych przez siebie obowiązkach, a jednocześnie może zadbać o swój komfort związanych z podstawowymi potrzebami.

Sprzątanie na poziomie

Podstawowym zadaniem każdego pracodawcy jest zatrudnienie osób, które zajmą się porządkowaniem hali produkcyjnej. Mowa zarówno o porządkowaniu bieżącym, które nie przerywa pracy urządzeń, jak również m.in. sprzątaniu między zmianami czy po okresie pracy hali. Jeśli pracownicy tacy są zatrudnieni bezpośrednio przez firmę, niezbędne jest zapewnienie im dobrej jakości materiałów do sprzątania, takich jak czyściwo papierowe Tork czy wózki i pojazdy zmywające większe powierzchnie podłóg. W przypadku zatrudnianych firm zewnętrznych należy upewnić się, czy wszystkie standardy związane z pracą w konkretnych warunkach są realizowane przez daną firmę. Najlepiej również ustalić na piśmie, jaki zakres prac jest realizowany oraz jakie środki bezpieczeństwa zostały wdrożone, aby zapewnić dobre warunki pracy każdej z zatrudnionych czy zakontraktowanych osób.

Dostęp do niezbędnych materiałów

Prócz materiałów niezbędnych do wykonywana swoich obowiązków, pracownicy powinni mieć też dostęp do miejsc, które realizują ich potrzeby związane z fizjologią czy bezpieczeństwem. Mowa między innymi o toaletach, miejscu do zjedzenia posiłku podczas przerwy. Co więcej, czyściwo papierowe Tork powinno być dostępne przy każdym stanowisku zamiast klasycznych ręczników papierowych; jego stała obecność ma zapewnić możliwość np. wytarcia plam, sprzątnięcia stanowiska czy zareagowania w razie awarii. Prócz niezbędnych rzeczy, na hali produkcyjnej nie powinny pojawiać się żadne inne produkty; mogłyby one wpłynąć negatywnie na przestrzeń pracy czy spowodować rozmaite awarie albo zmniejszyć bezpieczeństwo na stanowiskach. Produkty żywnościowe, woda – powinny być dostępne w odpowiednim, przygotowanym do tego celu pomieszczeniu.

Jakość jest ważna

Bardzo ważna jest jakość produktów, które zapewniamy zarówno pracownikom, jak i personelowi porządkowemu. Dlaczego? Spójrzmy przykładowo na porównanie czyściwa papierowego Tork oraz klasycznych ręczników papierowych dostępnych w większości sklepów wielobranżowych. Profesjonalne czyściwo jest przede wszystkim przystosowane bezpośrednio do kontaktu z ciężkimi zabrudzeniami przemysłowymi; zwiększona jest jego wytrzymałość, również w kontakcie z wodą. Podniesiona chłonność sprawia, że czyściwo papierowe Tork może być stosowane zarówno w przypadku zabrudzeń olejowych, jak też o innym charakterze; ma tez certyfikat niezbędny do kontaktu z żywnością, a więc jest wielofunkcyjne. Specjalna technologia sprawia, że czyściwo papierowe Tork  – w odróżnieniu od zwykłych ręczników papierowych – chroni dłonie przed wysoką temperaturą czy niebezpiecznymi materiami, takimi jak np. opiłki metalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here