Jak płacić telefonem, aby nie zostać oszukanym?

0
2506

Smartfony są teraz bardzo popularne. Za pomocą telefonu komórkowego można teraz od razu skontaktować się z każdym, a także mieć dostęp do rozrywki w szerokim tego słowa znaczeniu. Poza tym, bardzo ważne jest również to, że za pomocą smartfonów i specjalnie na nich zamontowanych aplikacji można też opłacać bieżące rachunki.

Bezpieczne płacenie telefonem

Kiedy chcemy w sklepie zapłacić za swoje rachunki, wykonując na przykład
płatność smsem możemy to zrobić w prosty sposób. Wystarczy skorzystać
z dostępnych aplikacji. Poza tym, telefonem można płacić również zbliżeniowo. Wystarczy go odblokować i przyłożyć do terminala płatniczego. Reszta transakcji przebiegać będzie tak, jakby płaciło się kartą. Wszystko to jest możliwe dzięki zbliżeniowym płatnościom mobilnym. Standardowo, można też skorzystać z pierwszej wersji, jaka jest wdrożona na telefonach z systemem Android. Płatności mobilne to atrakcyjna alternatywa dla standardowych metod płatności.
Aktualnie, najpopularniejsze metody płatności telefonem to: przelewy przez aplikację mobilną banku, BLIK, zbliżaki, karta zbliżeniowa w telefonie, systemy płatności internetowych, a także płatności smsem, które to są często wybierane.
Szybkość i wygoda to najważniejsze zalety odnoszące się do płatności przy użyciu smartfona.

Praktyczne wskazówki

Zanim przystąpimy do transakcji za pomocą telefonu komórkowego powinniśmy pamiętać o kilku praktycznych wskazówkach. Po pierwsze, aplikacje należy pobierać tylko z bezpiecznych, oficjalnych sklepów. Trzeba też uważać na podejrzane wiadomości i nie klikać w załączniki. Każdorazowo należy bardzo dokładnie sprawdzać kody do potwierdzania transakcji. Warto też zastosować blokadę telefonu, aby postronne osoby nie miały do niego dostępu. Dodatkowo, należy uważać na logowanie się w publicznych sieciach WiFi. Kiedy będziemy przestrzegać tych zasad to nie będziemy musieli absolutnie martwić się o to, że wykonywane przez nas płatności są zagrożone. Nasze pieniądze oraz dane osobowe będą w stosowny sposób ochronione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here