Wielokolorowe ściany, czyli najnowsze rozwiązania wpasowujące się w panujące trendy

Dobór kolorów na ścianach w biurze to jeden z kluczowych elementów organizacji przestrzeni. Urządzanie pomieszczeń biurowych jest bardzo ważnym elementem, który istotnie będzie wpływał na późniejsze samopoczucie osób przebywających w tym miejscu. Zarówno klienci, jak i my sami, spędzając w pracy wiele godzin każdego dnia, powinniśmy czerpać jak najwięcej bodźców pobudzających nasz umysł do kreatywnego i zaangażowanego działania. Jednym z nietypowych rozwiązań w biurach jest pokrycie ścian kilkoma różnymi kolorami farb.

Nowoczesny design

Zazwyczaj w biurach spotykamy białe, surowe ściany. Natomiast w mieszkaniach często możemy zobaczyć różne kolory farb na ścianach, które są wręcz ożywcze i działają elektryzująco na przebywające w pomieszczeniu osoby. Przykładowo – intensywny żółty kolor zdecydowanie przykuwa uwagę, co jednocześnie jest doskonałym bodźcem dla naszego umysłu, a z drugiej zaś strony świetnie wpisuje się w nowoczesny, modernistyczny design. W ostatnim czasie zauważyć można, że coraz więcej osób decyduje się na użycie kolorów do pomalowania ścian. Jedni wybierają mocne i żywe barwy, inni z kolei stawiają na pastelowe, delikatne odcienie, przyjemne w odbiorze dla naszego oka.

Wyróżnij się na tle konkurencji

Rożne kolory farb wewnętrznych na ścianach zdecydowanie zapadają w pamięci. Jeśli chcemy wyróżniać się na tle innych, konkurencyjnych firm, a nasi klienci mają miło będą wspominać pobyt w naszych skromnych biurowych progach, wówczas warto zdecydować się na wielokolorowe ściany w przestrzeni biurowej. Oczywiście – używanie białej farby ściennej jest dość bezpieczne, ponieważ biel pasuje właściwie do każdej aranżacji wnętrza. Z drugiej strony jednak wiele firm stosując taką neutralną kolorystykę w żaden sposób nie wyróżnia się na tle innych przedsiębiorstw.

Z pewnością postawienie na żywe kolory farb ściennych może wywołać dobre wrażenie, zarówno u pracowników, jak i osób odwiedzających siedzibę firmy. Ponadto już na pierwszy rzut oka można wywnioskować, że firma nie boi się odważnych kroków i z chęcią podejmuje się niekonwencjonalnych rozwiązań. W myśl zasady „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” może to w pozytywny sposób wpłynąć na rozwój firmy. Zmysł wzroku jest szalenie ważny, to właśnie on najszybciej odbiera kształty, kolory i wysyła informację do mózgu wraz z pierwszym wrażeniem, jakie zostało wywarte. Dlatego też chcąc zdecydowanie wybijać się na tle innych oraz stworzyć miejsce, w którym najzwyczajniej przyjemnie będzie się spędzało czas, warto postawić na różne kolory farb wewnętrznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here