W przypadku firmy produkcyjnej niezwykle ważne jest zachowanie płynności produkcji. W tym celu musimy gromadzić i magazynować surowce i półprodukty. Do zarządzania stanami magazynowymi warto wykorzystać profesjonalne oprogramowanie.

Do czego przyda się program?

Monitorowanie stanu surowców i półproduktów jest ważne ze względów prawnych, związanych z zarządzeniem zasobami. Możliwość odpowiedniego rozliczenia podatków wymaga od przedsiębiorcy prowadzenia dokładnych zapisów dotyczących zakupów i rozporządzania w zasobami na wszystkich etapach produkcji, łącznie ze sprzedażą.

Dlatego właśnie tak istotny jest wybór odpowiedniego programu magazynowego. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że cały proces – od wprowadzenia surowców czy półproduktów do magazynu, poprzez cały proces związany z produkcją, obróbką, pakowaniem i sprzedażą – będzie nie tylko monitorowany, ale również rejestrowany, a w międzyczasie powstanie w komputerze stosowna dokumentacja.

Względy praktyczne

Program magazynowy przyda się w firmie produkcyjnej również z powodów czysto praktycznych. Monitorowanie stanów magazynowych to najlepszy sposób na usprawnienie systemu składania zamówień. Dzięki temu nie musimy każdorazowo zliczać ile zostało nam surowców, widzimy wszystko na bieżąco w bazie danych.

Tego rodzaju rozwiązania idealnie sprawdzają się na etapie planowania produkcji. Można zamówić z wyprzedzeniem surowce, które schodzą najszybciej lub wstrzymać zamawianie tych, których spory zapas nadal znajduje się na magazynie.

Wybór programu

Skoro wiadomo już że taki program magazynowy może się przydać, warto rozejrzeć się za konkretnym rozwiązaniem technicznym. W przypadku firmy produkcyjnej takie oprogramowanie wcale nie musi być zbytnio rozbudowane. Ważne żeby spełniało podstawowe założenia dotyczące tworzenia dokumentacji w obiegu magazynowym.

lomag

Przykładem takiego programu może być LoMag (www.lomag.pl), polski program, stworzony przez studio komputerowe, które może się pochwalić sporą znajomością lokalnego rynku. Dzięki temu programowi można łatwo poruszać się po wszystkich zawiłościach systemów magazynowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here