Jak urządzić wnętrze usługowe?

0
1504

Coraz częściej zostajemy szefami sam dla siebie – otwieramy restauracje, lokale usługowe, sklepy. Jednak sama decyzja o rozpoczęciu samodzielnej biznesowej drogi i dobry biznesplan to dopiero początek. Drugi krok to zaaranżowanie danego miejsca, tak, by klienci chcieli go odwiedzać i wracać. Jak zatem tego dokonać, by pomieszczenie wyglądało estetycznie, ale spełniało także swoją funkcję? Zapraszamy do lektury naszego miniporadnika na ten temat. 

Urządzanie lokalu usługowego samodzielnie

Na początku swojej biznesowej drogi musimy nastawić się na same wydatki, bez przychodów. Jednak jest to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości. Taką inwestycją właśnie jest dobra aranżacja lokalu usługowego. Ze względu na to, że najczęściej tego typu pomieszczenia wynajmowane są on władz miasta lub prywatnych właścicieli budynków, nie chcemy na początku wydawać dużo pieniędzy na meble do sklepu, salonu fryzjerskiego, czy też restauracji. Stąd też przychodzą nam na ratunek wszelkiego rodzaju sklepy internetowe, w których nie tylko możemy podejrzeć inspiracje, ale również zakupić meble i sprzęty w dużo niższej cenie. Z tego względu, iż każdy renomowany salon meblowy online posiada katalog produktów z wizualizacjami, możemy je wykorzystać we wnętrzach swojego lokalu usługowego, dzięki czemu oszczędzamy i czas, i pieniądze. Kupowanie mebli przez internet w niczym nie różni się od kupowania stacjonarnego – tutaj także meble dostarczane są przez firmę przewozową ze szczególną dbałością o ich bezpieczeństwo podczas transportu. 

Projekt z pomocą specjalisty

Jeśli jednak nie mamy czasu na to, by urządzić swój sklep, salon fryzjerski, bar lub inne miejsce naszego biznesu, możemy zlecić wykonanie projektu architektowi. W zależności od wybranego pakietu usług, oprócz układów funkcjonalnych (układu mebli, ścian, armatury sanitarnej, sprzętu, lady, krzeseł, stołów itp.) oraz pomysłów na kolory i faktury, może on dla nas przygotować specyfikację sprzętów, produktów, które będą pasowały do danego stylu. Wraz z taką listą projektant zazwyczaj przygotowuje również adresy sklepów, nie tylko tych stacjonarnych. Sklepem posiadającym wszelkiego rodzaju stylowe meble do sklepów i nie tylko jest w przypadku salonu meblowego Boutique Pierrot. Znajdziesz w nich meble z witrynami, w których przepięknie będzie prezentować się Twój asortyment. Wracając do projektanta – za sprawą swojego doświadczenia w projektowaniu wnętrz jest on w stanie wykorzystać potencjał każdego pomieszczenia, nawet tego najbardziej skomplikowanego w aranżacji. Warto więc w specjalnych przypadkach zaufać specjaliście, by uniknąć kosztownych pomyłek podczas remontu.  

Lokal usługowy – piękny, jednak nie za drogi

Jak już wcześniej wspominaliśmy, lokale usługowe najczęściej są przez nas wynajmowane, dlatego nie warto w nie inwestować duże pieniądze. By nieco zaoszczędzić, można oczywiście większość prac wykonać samodzielnie – np. pomalować wnętrze, ale także samemu odrestaurować meble. Najlepszym rozwiązaniem będą jednak zawsze dużo tańsze zakupy online zarówno mebli, jak i sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here