jaką zabawkę optyczną wybrać dla dziecka?

Zabawki optyczne są świetną formą rozrywki, dla dzieci w każdym wieku. Działanie zabawek tego typu jest dość proste. Głównym zadaniem zabawek optycznych jest tworzenie iluzji ruchu, czyli animację stycznych, pojedynczych obrazów.

Do najpopularniejszych zabawek optycznych należą kalejdoskop, lornetka i teleskop. Zabawki optyczne są przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia.

Podstawowa zabawka optyczna dla dziecka – kalejdoskop

Czym jest kalejdoskop? Kalejdoskop jest to zabawka edukacyjna, która wykorzystuje dość skomplikowane zasady optyki. Swoim wyglądem przypomina tubę. We wnętrzu kalejdoskopu umieszczone są kolorowe szkiełka. Dodatkowo znajdują się tam również zwierciadła, które zostały rozmieszczone w konkretny sposób.

Szkiełka odbijają się wielokrotnie w lustrach, co sprawia, że powstają takie same figury. Wystarczy delikatnie poruszyć kalejdoskopem, a figury zaczną się zmieniać. Jest to niesamowite zjawisko. Kalejdoskop jest przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia.

Zabawki optyczne dla dzieci

Lornetka dla dziecka

Kolejną popularną zabawką optyczną jest lornetka. W sklepach spotykana jest w różnych postaciach. Dla najmłodszych dzieci dostępne są zabawkowe lornetki, które są lekkie i niewielkiego rozmiaru. Dzięki temu maluch może się swobodnie bawić nią, bez obaw że upuści ciężką zabawkę.

Podczas zakupu należy wybierać lornetki, które mają duże pole widzenia. Dzięki temu dziecko może lepiej obserwować otaczający go świat. Im większe jest pole widzenia, tym bardziej komfortowe jest użytkowanie. W lornetce dziecięcej powinna być możliwość regulowania rozstawu okularów, jest to bardzo ważne.

Teleskop dla dziecka

Teleskopy dziecięce, są również często wybieranymi zabawkami optycznymi. Takie urządzenie dedykowane jest starszym dzieciom. Służy do oglądania nieba i gwiazd. Ten rodzaj zabawki optycznej występuje w wielu wersjach.

Podstawą podczas wyboru jest dopasowanie teleskopu do wieku dziecka, jego możliwości i umiejętności. Jeżeli chcemy kupić pierwszy teleskop dla dziecka, musimy szukać takiego, który jest prosty w obsłudze i solidnie wykonany.

Przeczytaj też: http://www.mftp.pl/instrumenty-muzyczne-dlaczego-warto-je-kupowac-dziecku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here