Obsługa i sterowanie konwejerów? Jak się za to zabrać?

0
1344

Nasi pracownicy ciągle muszą się doszkalać. Jest to dobre dla nas ale i dla nich. Doświadczony pracownik to skarb. Wiele przedmiotów codziennego użycia w firmie wymaga przeszkolenia. Im coś prostsze w obsłudze tym krócej zajmie nauka. Najlepiej, kiedy narzędzia działają automatycznie. Zwłaszcza te związane z transportem wewnętrznym.

Najczęściej wykorzystuje się w celach transportowych przenośniki taśmowe, paleciaki i wózki widłowe. Wózki widłowe pozwalają na transport dużych opakowań z dosyć dobrą prędkością. Największym minusem jest fakt, że pracownik musi być bardzo dobrze przeszkolony. Wózki mają stosunkowo dużą moc i masę, dlatego w niewprawnych rękach mogą wyrządzić sporo szkód. Po za tym w przypadku mniejszych elementów trudno cokolwiek zdziałać. Wózki paletowe są bardziej poręczne, jednak w dalszym ciągu służą do przenoszenia większych elementów lub opakowań zbiorczych.

Z pomocą maszyn

Najlepszym elementem są podajniki taśmowe lub rolkowe. Obsługa i sterowanie konwejerów to bardzo prosta sprawa. Za przykład może posłużyć taśma, której używają kasjerki w supermarketach. Taśma osadzona jest na rolkach, które zaczynają się obracać gdy kasjerka naciśnie guzik. Przycisk najczęściej umiejscowiony jest w nogach, dzięki czemu pracownik może używać niezależnie obu rąk i nóg.

Jak nietrudno się domyślić, dzięki temu może kasować produkty przybliżając sobie kolejne. W przypadku firm produkcyjnych sprawa wygląda najczęściej trochę bardziej skomplikowanie. W przypadku zastosowań konwejerów do tworzenia ciągów technologicznych wszystko musi być zintegrowane. Dlatego najczęściej włączniki są umieszczone w jednym miejscu dla danego ciągu. Odpowiednio podpisane a całość podłączona do awaryjnego wyłącznika zasilania. W razie gdyby na linię produkcyjną dostała się niestosowna część lub wydarzyło się coś złego, wtedy pracownik może zareagować natychmiastowo. Skomplikowanie takiego połączenia jest więc tylko w wykonaniu danej linii. Obsługa także w tym przypadku jest dla każdego pracownika banalna. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że każdy sprzęt trzeba dokładnie obejrzeć każdego dnia, żeby nie doprowadzić do szkody.

Taśmy i rolki w przemyśle dają olbrzymie ułatwienie naszej załodze. Również klienci zyskują dzięki nim sporo czasu. Są proste w obsłudze, dlatego każdy pracownik spokojnie zrozumie ich zasadę działania. Bardzo często są stosowane w miejscach, w których nawet ich nie zauważamy a ich działanie jest bardzo automatyczne. Nie trudno jednak się domyślić, że każde urządzenie działa poprawnie gdy jest prawidłowo konserwowane.

Więcej: https://www.archimedes.pl/oferta/napedy-i-sterowanie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here