Ozdobna cegła we wnętrzu

W ostatnich latach obserwujemy powrót mody na cegłę we wnętrzach. Tego typu ozdoby ścian gościły już w naszych domach kilkadziesiąt lat temu, obecnie powracają do łask. Cegła często wykorzystywana jest do ozdobnego wykańczania ścian salonów. Wówczas tym materiałem wykładana jest jedna ze ścian, np. ściana, na której znajduje się telewizor. Pozostałe ściany są pomalowane farbą w pasującym kolorze, tak aby wnętrze nie było przytłaczające od nadmiaru wzorów. Cegła do wnętrz może mieć różne kolory i faktury.

Modna jest przykładowo cegła biała, dająca efekt wnętrza eleganckiego. Ciekawym i nietuzinkowym rozwiązaniem jest stara cegła we wnętrzach, pasująca do wystroju typu loftowego, modernistycznego.

Kolor ceglasty sprawdza się idealnie, gdy wnętrzu chcemy nadać ponadczasowego charakteru. Jakie materiały służą do tego rodzaju wykańczania ścian? Można zastosować prawdziwą cegłę, ale równie dobrze sprawdzi się imitacja cegły i przy okazji będzie to rozwiązanie o wiele tańsze.

Oprócz salonów, ceglaste mogą być również ściany w korytarzu czy łazience. Modne i funkcjonalne jest też wyłożenie cegłą bądź płytkami ściany w kuchni, nad blatem kuchennym. Należy wówczas jednak pamiętać, aby imitacja cegły była dobrze ścieralna, tak aby dało się z niej zmyć kuchenne zanieczyszczenia.

Dobrze dobrana cegła może być więc świetnym zamiennikiem dla płytek kuchennych, farby zmywalnej czy szkła. Gdzie można kupić cegłę do wnętrz? Warto poszukać w sklepach internetowych, które oferują bardzo szeroki wybór materiałów, wzorów i kolorów. Przykładowo świetnie sprawdza się cegła dekoracyjna ze sklepu http://retro-cegly.pl. Konkurencyjne ceny na rynku sprawiają, że wybór tego rozwiązania nie powinien sprawić problemu i da się go dobrać na każdą kieszeń.

Stara cegła we wnętrzach może być inwestycją na lata i nie ma obawy, że ulegnie zniszczeniu zbyt szybko. Jest to rozwiązanie trwałe, dobrze wyglądające i zapewniające ciekawy i niepowtarzalny efekt wizualny. Jeśli planujesz więc urządzanie swojego wnętrza bądź remont, weź pod uwagę możliwość położenia cegły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here