Typy produktów oferowanych przez Getin Bank

Niektóre produkty finansowe są popularniejsze od innych. Każdy z tych produktów ma oczywiście pewne specyficzne własności, które pozwalają mu sprawdzać się dobrze w jakichś konkretnych sytuacjach. Każdy produkt ma swoje konkretne przeznaczenie i jest wykorzystywany w jasno określonym celu. A ludziom, pomimo dzielących ich różnic, zazwyczaj zależy jednak na podobnych rzeczach. To, że tylko niektóre produkty finansowe Getin Bank cieszą się teraz niezwykle wysoką popularnością, wynika z ich prawdziwej wartości i tego, co takiego zapewniają one przeciętnemu człowiekowi, a nie biznesmenowi czy osobie zarabiającej gigantyczne pieniądze. Takie produkty warto po prostu znać. Poniżej można więc zapoznać się z ich króciutkimi opisami, które pozwolą rozjaśnić pewne kwestie, nawet osobom niezaznajomionym z tematem banków i finansów.

Kredyty gotówkowe

Bez dwóch zdań najpopularniejszy wariant produktu finansowego. Kredyt gotówkowy jest swego rodzaju zobowiązaniem, które występuje w formie gotówki wypłacanej klientowi przez bank bądź instytucję pozabankową. Kredyty gotówkowe zapewnia się klientom indywidualnym. Mogą mieć one postać fizyczną, czyli występować pod postacią gotówki przekazywanej z ręki do ręki, ale w obecnych czasach dużo częściej występują pod postacią niematerialną, czyli trafiają na rachunek bankowy klienta, zamiast bezpośrednio do jego rąk. Ten typ transakcji jest po prostu bezpieczniejszy. Obecnie naprawdę nikt nie chce nosić przy sobie większej ilości gotówki i ryzykować tym, że zostanie obrabowany.

Banki idą teraz klientom na rękę i jako że wiedzą, iż dla tych klientów kredyty gotówkowe potrafią być najbardziej interesującymi produktami, pozwalają na ich pozyskiwanie w sposób… całkowicie zdalny! Nawet w naszym kraju bankowość elektroniczna śmiga już w najlepsze. Nareszcie mieszkańcy naszego kraju nie muszą wyczekiwać w długich kolejkach do okienek bankowych czy brać sobie specjalnie dni wolnych, by do tych banków w ogóle móc się wybrać w ich godzinach otwarcia, aby pożyczyć większą lub mniejszą kwotę pieniędzy. Transakcje tego rodzaju są już załatwiane przez Internet. Każdy powinien spróbować zresztą oswoić się z rozwiązaniami online, bo już niedługo będą one normą i na dobre zastąpią swoje „tradycyjne” pierwowzory, co tyczy się również produktów finansowych.

Lokaty

A jeśli nie kredyt, no to może lokata? Lokatą nazywa się dość specyficzną umowę, w ramach której tym razem to klient pożycza bankowi pewne pieniądze. Oczywiście umowa obowiązuje przez konkretną, ustaloną ilość czasu. A przynajmniej ta umowa, która tyczy się lokaty terminowej, jaką proponuje właśnie oferta Getin Bank. Przez określony czas klient nie może więc korzystać ze swoich zgromadzonych pieniędzy, ponieważ oddaje je do dyspozycji banku. Jeżeli w trakcie tej umowy mimo wszystko zdecydowałby się wyciągnąć jakąś część gotówki, automatycznie złamałby warunki umowy i przez to doprowadziłby również do zerwania lokaty, co dla niego samego byłoby totalnie nieopłacalne.

Lokaty nie są jednak takimi produktami, z których absolutnie każdy może skorzystać. Teoretycznie kieruje się je do wszystkich klientów, jednakże wymagają one dysponowania pewnymi środkami pieniężnymi, które muszą osiągnąć wartość rzędu przynajmniej pięciuset złotych. Jeżeli takiej kwoty się nie posiada, najpierw trzeba zadbać o powiększenie składowanej gotówki, by dopiero potem myśleć o tym, jak by tu ją pomnożyć. Oczywiście można też założyć lokatę na dużo większej kwocie. Każdy klient dostosowuje to wszystko w sposób indywidualny, by ostatecznie zdecydować się na formę współpracy, która dla niego będzie najkorzystniejsza.

Konta oszczędnościowe

Wśród tych najpopularniejszych i najpowszechniejszych produktów ostatnią bardzo ciekawą propozycją są konta oszczędnościowe. Dawniej używane przez nielicznych klientów, dziś znajdują się w posiadaniu dużej grupy osób. Widać bowiem wyraźnie, że ludzie, przynajmniej w przypadku spraw związanych z pieniędzmi, w końcu przestali skupiać się wyłącznie na teraźniejszości, a zaczęli myśleć o przyszłości. Chcą być gotowi na wszystko. Pragną na bieżąco odkładać mniejsze lub większe pieniądze, by w ten sposób zapewnić sobie poduszkę finansową na wypadek zachorowania, powiększenia rodziny albo utraty pracy. Nie każdy potrafi samodzielnie oszczędzać, dlatego lepiej to robić z pomocą zewnętrznych rozwiązań, do jakich należą konta oszczędnościowe.

Więcej na temat kont oszczędnościowych zapewnianych przez Getin Bank oraz inne banki można przeczytać na stronie https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/getin-bank. Z niej też każdy dowie się, jak takie konto dla siebie założyć. A czy warto? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy zastanowić się nad tym, czy warto w ogóle oszczędzać. A sprawa powinna być raczej oczywista.

Inne produkty

Jeżeli wśród tych standardowych opcji nie znalazło się produktu, którym byłoby się szczerze zainteresowanym, zawsze można przejść się samemu do stacjonarnej siedziby banku i już na miejscu porozmawiać o innych rozwiązaniach występujących w ofercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here