Porównanie kantorów internetowych nie jest zbyt proste. Zwłaszcza, że bardzo często ich oferty są niezwykle do siebie podobne. Niemniej, możliwe jest zdefiniowanie szeregu kryteriów, które pozwolą nam łatwiej określić, czy dany kantor jest naprawdę korzystnym rozwiązaniem, czy może lepiej z jego usług zrezygnować.

Kapitał zakładowy

Trudno o bardziej wymierne kryterium, definiujące wiarygodność konkretnego kantoru. Kapitał zakładowy jest sumą środków pieniężnych, wpłaconych podczas założenia firmy, które są wykorzystywane na samym początku jej działalności, chociażby jako zabezpieczenie wierzytelności finansowych. Im wyższy kapitał, tym z bardziej stabilną firmą mamy do czynienia.

Start w Internecie

Porównywarka https://strefawalut.pl daje ogromne możliwości porównania ze sobą różnych kantorów internetowych, również pod kątem daty, w którym dany kantor rozpoczął działalność. Korzystanie z funkcjonalności młodych kantorów, które dopiero weszły na rynek, jest w pewnym stopniu ryzykowne. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że takie kantory na samym początku zachęcają swoich Klientów promocjami (w tym obniżonym spreadem).

Zabezpieczenia

Transakcje w większości kantorów internetowych opierają się na zabezpieczeniach SSL, polegających na szyfrowaniu danych w oparciu o określony algorytm. Niektóre kantory stosują udoskonaloną wersję tego systemu – SSL Premium. Dlatego warto wybierać te kantory, które preferują taką formę certyfikowania połączeń.

Kursy walutowe

Porównanie kursów w kantorach internetowych również jest bardzo ważne, gdyż umożliwia szybkie zdefiniowanie ewentualnych korzyści, wynikających z zawarcia transakcji właśnie w danej jednostce gospodarczej. Warto jednak uważać na podmioty, których spread jest zbyt niski.

Inne czynniki, mające znaczenie w procedurze wyboru kantoru internetowego.

1. Autoryzacja za pomocą generowanych automatycznie kodów SMS.
2. Obsługa przelewów zagranicznych.
3. Obsługa przelewów do osób trzecich itd.

Na stronie Strefawalut.pl znajdą Państwo ciekawe porównanie kantorów w oparciu o wymienione wyżej czynniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here