Kredyt oddłużeniowy – najlepszy sposób na pozbycie się długów

0
1084

Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i są mocno zadłużone, mają z reguły problem z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej. Problematyczne może być dla nich nawet pozyskanie kredytu konsolidacyjnego, dedykowanego dłużnikom spłacających wiele różnych zobowiązań jednocześnie.

Mogłoby się w związku z tym wydawać, że nie ma żadnego wyjścia z takiej niekomfortowej sytuacji. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, o którym nie każdy słyszał, a które może okazać się strzałem w dziesiątkę. Mowa tutaj o kredycie oddłużeniowym. Jak on działa i dlaczego jest najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwych długów? Wszystko wyjaśnimy poniżej.

Jak działa kredyt oddłużeniowy?

Krótko mówiąc, kredyt oddłużeniowy działa na podobnej zasadzie, jak kredyt konsolidacyjny, ale dedykowany jest innej grupie potencjalnych kredytobiorców. W ramach takiego kredytu obecne pożyczki i kredyty są „oddłużane”, czyli spłacane przez nowego wierzyciela i zamieniane w jeden łatwy i wygodny do spłaty kredyt. Niska rata kredytu oddłużeniowego, ustalana na podstawie potrzeb i możliwości finansowych klienta, pozwala sprawić, że oddali się ryzyko jakichkolwiek opóźnień w spłacie i związanych z tym negatywnych konsekwencji.

W przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego, który skierowany jest przede wszystkim do osób, które jeszcze nie popadły w bardzo poważne problemy finansowe i nie mają dużych opóźnień w spłatach, kredyty oddłużeniowe udzielane są na stosunkowo liberalnych warunkach. Dlatego też dla wielu dłużników może to być największa szansa na pozbycie się wreszcie balastu uciążliwych zobowiązań i rozpoczęcie nowego życia. Poważne zadłużenie potrafi być przyczyną dużej ilości stresów, nerwu i niepewności – oddłużenie może więc być bardzo korzystne.

Co zrobić, żeby oddłużyć zobowiązania?

Nie każda instytucja finansowa jest skłonna udzielać kredytów oddłużeniowych. Wiele też zależy od indywidualnej sytuacji danego kredytobiorcy, a więc na przykład tego, jak wysoki jest jego dług oraz jaką ma on zdolność kredytową. Istotna jest też ilość i długość opóźnień w BIK-u, jeśli takowe istnieją. Jeśli więc chcemy oszczędzić swój czas i energię, a przy tym maksymalnie zwiększyć szanse na oddłużenie, powinniśmy skontaktować się z ekspertem kredytowym.

Najlepiej, aby był to ekspert, który ma doświadczenie właśnie w kwestii kredytów oddłużeniowych – można go znaleźć na przykład tutaj: https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że poradzi on sobie nawet w bardzo trudnej sytuacji. Pomogą mu w tym nie tylko posiadana wiedza i kwalifikacje, ale też sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here