Jak aktywować płatności zbliżeniowe BLIK

Operacje z wykorzystaniem NFC cieszą się dużą popularnością ze względu na bezpieczeństwo środków zgromadzonych na koncie oraz szybkość transakcji. Jakiś czas temu płatności zbliżeniowe stały się dodatkową funkcją w ramach BLIK-a. Warto wiedzieć, jak aktywować usługę.

Transakcje NFC

Płatności bezdotykowe zaliczane są do szybkich transakcji. Do ich realizacji niezbędny jest telefon komórkowy z funkcją NFC lub karta zbliżeniowa. W celu finalizacji zakupów w punkcie stacjonarnym wystarczy zbliżyć środek płatniczy do terminala, mającego odpowiedni czytnik.

BLIK

Usługa została udostępniona w 2015 roku dla klientów sześciu polskich banków. Z BLIK-a, jako jednej z form płatności online, można korzystać, dokonując transakcji w sklepach stacjonarnych lub przez internet. System bazuje na sześciocyfrowych kodach generowanych na prośbę klienta. Po ich wprowadzeniu operacja zostaje zatwierdzona, a pieniądze trafiają z konta bankowego adresata do odbiorcy. BLIK pozwala również na dokonywanie płatności z wykorzystaniem technologii bliskiego zasięgu. Odpowiednia konfiguracja urządzenia mobilnego nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy włączyć funkcję NFC oraz ustawić blokadę ekranu. Konieczna jest również aktywacja usługi w aplikacji mobilnej banku. Funkcja zostaje uruchomiona po wprowadzeniu kodu PIN. Korzystanie z płatności NFC w ramach BLIK-a jest bezpłatne. Transakcje można realizować zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uruchomienie płatności NFC nie dezaktywuje operacji dokonywanych z wykorzystaniem kodów BLIK. Za pośrednictwem sześciocyfrowych ciągów można pobierać pieniądze z bankomatów, finalizować transakcje w punktach stacjonarnych oraz wpłacać środki na konto. Transakcje NFC w ramach BLIK-a w przeciwieństwie do innych aplikacji nie wiążą się z koniecznością posiadania karty debetowej lub kredytowej.

Płatności Near Field Communication są niezwykle wygodne dla użytkowników. Warto zatem włączyć dodatkową usługę BLIK-a, chcąc przyśpieszyć płatności w sklepach stacjonarnych dokonywane za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here