Autocasco

Jedną z najbardziej znanych nieobowiązkowych polis ubezpieczeniowych dla samochodów jest Autocasco. Coraz więcej kierowców decyduje się na jego zakup. Stanowi ono dodatkowe zabezpieczenie auta podczas nieprzewidzianych sytuacji. A czy Autocasco przechodzi po sprzedaży na nowego właściciela?

W odróżnieniu od obowiązkowego ubezpieczenia OC, Autocasco zapewnia odszkodowanie po uszkodzeniu, kradzieży lub zniszczeniu objętego polisą pojazdu. Jeżeli zamierzasz dokonać sprzedaży lub zakupu samochodu z AC, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Autocasco – co dzieje się z nim po sprzedaży auta?

AC to nieobowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych. Dzięki objęciu samochodu tego typu polisą możesz otrzymać odszkodowania na wypadek uszkodzenia, zniszczenia lub utraty auta.

Z racji tego, że ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, umowa nabycia polisy ulega rozwiązaniu wraz z chwilą sprzedaży samochodu. Istnieje oczywiście możliwość przeniesienia trwającego AC na nowego właściciela. Warto jednak pamiętać, że tylko nieliczne towarzystwa ubezpieczeniowe dopuszczają taką możliwość. Wynika z tego dość prosta zasada.

Należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia przypisanymi do firmy, w której została zakupiona polisa. Jeżeli ubezpieczyciel dopuszcza taką możliwość, to przeniesienie Autocasco na nowego właściciela samochodu będzie możliwe. Jeżeli nie, niestety polisa wygaśnie wraz z momentem sprzedaży auta. W takiej sytuacji należy swojemu ubezpieczycielowi zgłosić fakt sprzedaży pojazdu i wówczas najczęściej wypłacany jest zwrot niewykorzystanej części składki.

Masz AC i sprzedajesz auto? O tym musisz wiedzieć!

Z chwilą sprzedaży samochodu, zawarta umowa ubezpieczeniowa w większości przypadków nie przechodzi na nowego właściciela pojazdu i zostaje rozwiązana automatycznie. Natomiast jeżeli dane towarzystwo ubezpieczeniowe dopuszcza przeniesienie polisy, należy złożyć wymagane dokumenty.

W większości sytuacji sprzedawca auta ma możliwość otrzymania zwrotu składki za polisę AC. Należy wystąpić z odpowiednim wnioskiem do swojego ubezpieczyciela. Jest to równoznaczne z poinformowaniem towarzystwa ubezpieczeniowego o sprzedaży objętego polisą samochodu. Składka zostanie zwrócona za niewykorzystany czas trwania polisy tzn. od dnia sprzedaży auta do końca okresu trwania umowy.

Wybierz Autocasco w LINK4!

Polisa AC obejmuje ochronę przed skutkami szkód, powstałych w razie wypadku lub kolizji drogowej z winy ubezpieczonego, uszkodzenia pojazdu z winy osób trzecich oraz kradzież samochodu. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, jednak coraz więcej kierowców decyduje się na jego zakup.

Polisa Autocasco w LINK4 jest indywidualnie dopasowana do potrzeb każdego kierowcy. Masz bowiem możliwość wyboru wariantu ubezpieczenia z tzw. warsztatem lub kosztorysem. Do Twojej decyzji należy także wybór tego, czy ubezpieczyciel będzie obliczał amortyzację poszczególnych części pojazdu.

W LINK4 Autocasco zapewni ochronę także na wypadek kradzieży, którą objęty jest nie tylko sam samochód, ale także Twój bagaż podręczny czy fotelik dziecięcy. Ubezpieczenie to obejmuje zdarzenia, do których doszło na terenie całej Europy, z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji.

Autocasco a sprzedaż samochodu. Kilka słów na koniec

Dokonując sprzedaży swojego samochodu, pamiętaj o zgłoszeniu tego faktu ubezpieczycielowi. Wówczas wypłaci Ci on wysokość niewykorzystanej w ramach Autocasco składki. Zapoznaj się też z ofertą ubezpieczeń w LINK4. Polisę AC możesz zakupić w pakiecie wraz z obowiązkowym OC.

Ubezpieczenie Autocasco dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here