Nowa Zelandia to kraj pięknych krajobrazów, gdzie można podziwiać lodowce, jeziora i wodospady. Warto wybrać się także do źródeł termalnych i obejrzeć wiele pięknych jaskiń.

Zatoka Milforda to miejsce, gdzie możemy odbyć rejs i zobaczyć wspaniałe fiordy. Będzie można zobaczyć wspaniałe koralowce, które żyją tu płycej niż zazwyczaj. Bogactwo flory i fauny zachwyca. To miejsce, gdzie można zobaczyć z bliska jedne z najinteligentniejszych ssaków morskich, czyli delfiny.

Miejscem unikalnym, które w Nowej Zelandii koniecznie trzeba zobaczyć jest Piha Beach. Znajduje się tu bowiem czarny piasek. To idealne miejsce również dla amatorów surfingu.

Wakacje Nowa Zelandia – niesamowite wzgórza wulkaniczne

Kolejną przyrodniczą atrakcją są Wzgórza Wulkaniczne Waimangu, gdzie usłyszymy usłyszymy dźwięk bulgocącego bagna, a także z pewnością poczujemy opary siarki. Dużą atrakcją są także znajdujące się tu parujące jeziora.

Marlborough Sound to miejsce, gdzie także popłyniemy w rejs. W podróży z pewnością towarzyszyć nam będą delfiny, co będzie niesamowitym przeżyciem.

Nowa Zelandia to świetne miejsce zarówno na piesze, jak i rowerowe wycieczki. Okolice miasteczka Wanaka będą idealnym miejscem na tego typu aktywność.

Wakacje Nowa Zelandia – poznaj kulturę Maorysów

Jeśli chce się poznać kulturę Maorysów warto odwiedzić Rotorua. Znajduje się tu Maoryski teatr, a także wioska. Dla wielbicieli geotermalnych zjawisk to idealne miejsce. Park geotermalny z gejzerem wyrzucającym gorąco wodę na wysokość 20 metrów zrobi wrażenie na każdym turyście. Znajduje się tu Wulkan Tarawera, z którego działalnością związane są zjawiska geotermalne.

Można także zobaczyć niesamowite formacje skalne, Punakaiki, zwane skałami naleśnikowymi. Powstałe w wyniku erozji wapiennej 30 tys. lat temu, tworzą formę piętrowo ułożonych naleśników.

Arrowtown to z kolei historyczne miejsce, gdzie kiedyś wydobywano złoto. Znajdują się tu także pola golfowe, a także muzea, które warto odwiedzić. Z pewnością warto się tu zatrzymać i poznać nieco historii tego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here