Wymiana walut online to biznes obracający każdego roku ponad 20 000 000 000 złotych, jak wynika z szacunków periodyku Forbes. Z każdym dniem do grona osób wymieniających waluty w Internecie dołączają kolejni Polacy. Nie jest tajemnicą, że dzięki usługom takim jak kantor online można znacznie zmniejszyć koszty wymiany walut, co oznacza niższe koszty działania firmy, tańsze wakacje czy niższą ratę kredytu zaciągniętego w walucie obcej. Warto stać się jednym z użytkowników takich portali tym bardziej, że ich obsługa jest wyjątkowo prosta, a przy tym bezpieczna. Wystarczą 4 kroki, co łatwo pokazać na przykładzie portalu wymiany walut pluskantor.pl:

Krok I – załóż konto

Założenie konta, jak w każdym portalu internetowym, to warunek korzystania z usług. Wystarczy tutaj tylko podanie adresu email oraz stworzenie hasła. Tymi danymi użytkownik będzie się logował. Nie ma żadnych opłat za dołączenie do serwisu i nie ma też żadnego abonamentu.

Krok II – wpłać środki

Żeby sprzedać walutę, musi się ona pojawić na rachunku w pluskantor.pl. Trafi ona tam poprzez przelew wykonany z konta walutowego w dowolnym banku. Czas realizacji transakcji może się różnić w zależności od tego, jaki bank jest wykorzystywany, ale zazwyczaj są to transfery niemal natychmiastowe. Dotyczy to oczywiście także złotówek, kiedy chce się sprzedać złotówki i kupić inne pieniądze. Pluskantor obsługuje także różne systemy transakcji natychmiastowych, więc jeśli ktoś posiada środki na koncie zagranicznym i potrzebuje je wymienić na wczoraj, jest to możliwe, chociaż banki mogą pobierać opłaty za wykonywanie takich wpłat.

Krok III – zatwierdź transakcję

Transakcje na pluskantor realizowane są co 5 sekund. Wystarczy tylko wpisać kwotę transakcji i zatwierdzić ją po obowiązującym w danym czasie kursie, by transakcja została zrealizowana. 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Operacja zostanie wykonana natychmiast i kurs walut online się nigdy nie zmieni. Pieniądze zostaną wysłane na konto klienta od razu.

Krok IV – wypłać środki

Wypłata środków to ostatni krok transakcji. Jeśli wymiana walut online została zrealizowana w dzień powszedni, można się spodziewać, że pieniądze w co najwyżej kilkadziesiąt minut trafią na rachunek klienta w jego banku. Jeśli korzysta się ze zwykłego przelewu w systemie ELIXIR, pieniądze trafiają na rachunek klienta zazwyczaj na drugi dzień roboczy, ponieważ czas ich realizacji zależy od banków, a te dają sobie na to jeden dzień. Jeśli dany bank wspiera dowolny szybszy mechanizm realizowania przelewów, na przykład ELIXIR EXPRESS, pluskantor umożliwia skorzystanie z takiej opcji, chociaż trzeba mieć tutaj na uwadze, że wszystkie tego typu usługi są dodatkowo płatne według cenników poszczególnych banków. Jest to już niezależne od kantoru.

Jak wyraźnie widać, pluskantor jest serwisem łatwiejszym w obsłudze od wielu sklepów internetowych. Formalności związane z transakcją są ograniczone do minimum, chociaż trzeba pamiętać, by wszystkie wprowadzane dane koniecznie były w pełni prawidłowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here