studia jakie wybrać

Temat studiów przewija się szalenie często. Można powiedzieć, że codziennie ktoś zastanawia się nad tym, jakie studia wybrać? Jest to jednak trochę dziwne. Ludzie powinni się w końcu nauczyć, że to, jakie studia wybrać to sprawa indywidualna.

studia jakie wybraćMamy różne umiejętności

Zacznijmy od tego, że mamy różne umiejętności. Nie każdy może być przykładowo lekarzem. Bycie lekarzem to duża odpowiedzialność. Pewnie znajdą się także tacy, którzy stwierdzą, iż mowa o misji (na dobrą sprawę nie sposób nie zgodzić się z takim postawieniem sprawy). Zresztą takich misji jest bardzo dużo. Z pewnością wszyscy się domyślają, o czym mowa (a jeśli się nie domyślacie, to za chwilę rzeczywistość stanie się jasna). Naturalnie, można też powiedzmy pracować w biurze podróży i sytuacja jest taka sama (ewentualnie oprócz wagi tego zajęcia). Lekarz dla każdego ma większe znaczenie niż pracownik biura podróży, ale w jednym i drugim przypadku rzeczywistość wygląda tak, że potrzebne są jakieś określone umiejętności. Niemniej mimo wszystko warto zapoznać się z opiniami innych, ale ostateczna decyzja zawsze powinna być zależna tylko od nas. W końcu to, jakie studia wybierzemy, determinuje naszą przyszłość.

Renoma uczelni, a to jakie studia wybrać

Nie ma co ukrywać, że ważna jest też renoma uczelni. Im większa renoma, tym lepiej. Niemniej nie można w tym wszystkim zapomnieć, że wybór uczelni nie stanowi gwarancji sukcesu. Sytuacja wygląda tak, że konieczna jest jeszcze nauka z naszej strony. Być może niektórzy z Was stwierdzą, iż to oczywiste, ale świat widział bardzo różne przypadki. Poza tym można także zaryzykować stwierdzenie, że w każdej uczelni można się wiele nauczyć. Uczelnia to jednak uczelnia.

Studia nie stanowią gwarancji sukcesu

Czas na fragment, który bez wątpienia będzie odebrany kontrowersyjnie, ale najważniejsza jest zgodność z realiami. Realia są takie, że studia w żadnym wypadku nie gwarantują, iż znajdziemy prace w swoim zawodzie. Można rzec, że tak było, jest i będzie. Co za tym idzie, obowiązkowo trzeba mieć to na uwadze. Niech nikt jednak nie odbiera tego wszystkiego jako zachęcanie do zaprzestania studiowania. Studia to bardzo dobry pomysł. Po prostu chodzi o pamiętanie, że studia nie są gwarancją absolutnie niczego. Im szybciej taka świadomość będzie u każdego, tym lepiej.

Jakie studia wybrać — podsumowanie

W ten sposób dotarliśmy do końca tekstu, a jak koniec tekstu to przyda się podsumowanie. Niemniej nie będzie to podsumowanie, jakie można spotkać w wielu tekstach. Tutaj wszystko zależne jest od Was. W końcu tak, jak sobie powiedzieliśmy, nie wszystkie kierunki studiów są dla Wszystkich. Sami musimy zdecydować, w którym kierunku chcemy podążać. Co do wyboru uczelni, wiadomo, im większa renoma, tym lepiej, ale najważniejsza jest nauka. Na zakończenie podsumowania wypada jeszcze przypomnieć o tym, iż studia niczego nie gwarantują. Pamiętajcie jednak, że to wcale nie oznacza, iż nie należy studiować. Chodzi o świadomość na odpowiednim poziomie (warto też od razu zwrócić uwagę, że niejednokrotnie jest tak, iż tej świadomości brakuje).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here