podanie na studia

Czas, abyśmy dokładnie wyjaśnili, z czym wiąże się podanie o przyjęcie na studia. Niewykluczone, że dla części z Was podanie na studia ma pewne tajemnice i najwyższa pora, aby te tajemnice stały się przeszłością. Zacznijmy od tego, do kogo kieruje się podanie na studia. W kwestii skierowania podania na studia są dwie możliwości: Rektor lub Władze wydziału uczelni. Jak łatwo się można domyślić, w treści podania musi się znaleźć dokładny kierunek ze wskazaniem na tryb studiów: licencjackie/magisterskie, dzienne/zaoczne. Jeżeli chodzi o uzasadnienie wyboru, mowa o opcjonalnej części.

podanie na studiaPrzejdźmy teraz do tego, jak przedstawia się wysyłka podania na studia. Sprawa przedstawia się tak, że podanie wysyłane jest zwykle jako załącznik do wymaganych dokumentów potwierdzających ukończenie szkoły średniej, jak również zdanie egzaminu dojrzałości. Poza tym trzeba jeszcze podkreślić, umieszczenie dokładnych danych aplikanta, należy przez to rozumieć adres, numer telefonu oraz adres e-mailowy. Naturalnie, pismo musi być też podpisane imieniem i nazwiskiem osoby, która złożyła wniosek.

Odpowiedni kierunek studiów

Można powiedzieć, że w tym momencie zrobimy krok w tył. Mówiliśmy sobie już na temat podania na studia, a teraz skupimy się na wybraniu odpowiedniego kierunku. Być może dla wielu z Was okaże się to zaskoczeniem, ale odpowiedni kierunek studiów to niejednokrotnie jest kłopot. Nie wiedzieć czemu, ludzie niejednokrotnie podejmują decyzję pod wpływem innych (a przynajmniej tak się zdaje). Tymczasem rzeczywistość jest taka, że każda osoba samodzielnie musi rozpatrzeć, jaki kierunek na studia będzie tym odpowiednim. W końcu umiejętności to kwestia, którą trzeba zawsze rozpatrywać indywidualnie.

Studia niczego nie gwarantują

Czas przejść teraz do dość przykrej części. Otóż sytuacja wygląda tak, że złożenia podania na studia, przyjęcia na studia oraz studiowanie z sukcesem to nie jest punkt po punkcie, który musi zapewnić sukces w życiu. Zresztą wystarczy rozejrzeć się, co ma miejsce wokół. Co więcej, bez wątpienia potrzeba jeszcze trochę szczęścia, a szczęście albo się ma, albo wręcz przeciwnie.

Problem z poprawnym napisaniem podania?

Wracając do podania, gdyby pojawiły się jakieś kłopoty związane z napisaniem tego dokumentu, w internecie bez problemu można znaleźć rozwiązanie. Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o wzór tego, w jaki sposób należy napisać podanie. Jako że mówimy o wzorze, nie ma raczej powodu, aby coś tu jeszcze dodawać.

Czas na dokonanie podsumowania

Jeżeli chodzi o podsumowanie, pamiętajmy, że na początku trzeba zrobić wszystko, aby wybrać kierunek studiów, który będzie adekwatny do tego, w jaki sposób przedstawiają się możliwości. Tak, jak już sobie powiedzieliśmy, wybór odpowiedniego kierunku studiów niejednokrotnie sprawia kłopot. Co do samego podania, po prostu trzeba pamiętać o wszystkich wymienionych w tekście elementach. Ewentualnie można jeszcze dodać kwestię języka, o którym nic nie było — podanie na studia powinno zostać napisane za pomocą oficjalnego języka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here