Kredyt oddłużeniowy

Z roku na rok Polacy coraz chętniej korzystają z produktów finansowych, które oferowane są przez banki oraz prywatne firmy pożyczkowe. Aby przyciągnąć jak najwięcej klientów, oferta tych miejsc dynamicznie się rozwija, a instytucje finansowe coraz bardziej dopasowują się do potrzeb swoich klientów. Chętnie realizujemy swoje marzenia oraz potrzeby za pożyczone pieniądz. Niestety brak rozwagi oraz odpowiedzialności w zaciąganiu coraz to nowszych kredytów może doprowadzić do poważnych kłopotów finansowych. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się kredyt oddłużeniowy. Co to jest i na czym on polega? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Nie ma co ukrywać, że aktualnie wielu Polaków żyje na kredyt i ma na swoim koncie więcej niż jedno zobowiązanie finansowe. Niestety część z tych osób ma poważne problemy z regularną spłatą swoich zobowiązań co może doprowadzić do poważnych problemów finansowych w przyszłości. To właśnie takim osobom dedykowany jest kredyt oddłużeniowy https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Najprościej mówiąc, jest to pożyczka, której wartość jest na tyle duża, aby pokryć wszystkie niespłacone do tej pory raty.

W taki sposób kredytobiorca ma do spłaty tylko jeden kredyt co znacząco ułatwia wychodzenie z długów. Co więcej, suma raty takiego zobowiązania jest mniejsza niż ta, której spłacałeś do tej pory. Można ją dopasować do domowego budżetu, dzięki czemu zostanie on odciążony. Wielu osobom wydaje się, że kredyt oddłużeniowy jest tym samym co kredyt konsolidacyjny. Oba te produkty mają wiele podobieństw, jednak nie należy ich ze sobą mylić.

Główną różnicę między konsolidacją a kredytem oddłużeniowym stanowi fakt, że ta druga propozycja dedykowana jest osobom ze złą historią kredytową. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, trzeba mieć dobrą zdolność i historię kredytową, co jest niemożliwe jeśli ma się już długi. Kredyt oddłużeniowy można znaleźć przede wszystkim w prywatnych firmach pożyczkowych. Tradycyjne banki nie chcą podejmować zbyt dużego ryzyka i po prostu nie mają w swojej ofercie takiego produktu.

Komu dedykowany jest kredyt oddłużeniowy?

Tak jak już wspomnieliśmy, na tego typu zobowiązanie mają szanse przede wszystkim osoby, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, aby pożyczyć pieniądze z banku. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i masz złą historię kredytową, to kredyt oddłużeniowy jest właśnie dla Ciebie. Wiele firm pożyczkowych jest nawet w stanie pożyczyć pieniądze klientowi, którego majątek jest zajęty przez komornika. W takim przypadku mowa już o kredycie oddłużeniowym z komornikiem, który pojawia się w ofercie coraz większej ilości miejsc.

Kredytem oddłużeniowym można spłacić dotychczasowe długi. Jeśli masz kredyty gotówkowe, samochodowe, zadłużenia na karcie czy kredyty ratalne, to możesz spłacić je wszystkie właśnie kredytem oddłużeniowym. Osoby, które mają problem z chwilówkami, również mogą się ich pozbyć za pomocą tego zobowiązania.

Kredyt oddłużeniowy a zabezpieczenie

Niektóre firm pożyczkowe widzą złą sytuację finansową swoich klientów, mogą uznać, że przyznanie kredytu jest bardzo ryzykowne i niezbędne jest zabezpieczenie. Zabezpieczenie może przyjąć wiele różnych form, musi być ono jednak opłacalne dla obu stron. Kredytobiorca może zastawić auto lub nieruchomość, a także poprosić o poręczenie kogoś bliskiego. Kredyt oddłużeniowy pod zastaw jest udzielany bardzo często, jednak należy się zastanowić, czy jest to najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here