Wiele rodzajów działalności gospodarczej nie może obyć się bez samochodu. Cztery kółka znacząco ułatwiają lub wręcz umożliwiają prowadzenie biznesu. Ważny jest także odbiór naszej firmy – dobre auto potrafi znacznie podnieść prestiż naszej firmy w oczach klienta. Pomyśl sam – w pierwszej kolejności zaufałbyś przedsiębiorcy poruszającemu się dwudziestoletnim, kopcącym gruchotem, czy raczej nowym, błyszczącym, cichutkim SUVem?
Nie inaczej wygląda sprawa w przypadku rynku samochodów dostawczych. Tu liczy się nie tylko kwestia wizualna. Kluczowa jest również praktyczność, dostępność i niezawodność naszej floty pojazdów.
Kiedy wziąć w leasing samochód dostawczy?
Oprócz kupna, istnieje możliwość użytkowania samochodu dostawczego w ramach najmu krótko- i długoterminowego. Obecnie banki bardzo chętnie udzielają świadczeń w postaci leasingu. Jest to transakcja bardzo korzystna dla obu stron. Instytucja finansowa ponosi znacznie mniejsze ryzyko niż w przypadku udzielenia kredytu, natomiast konsumenta nie zaskoczą koszty użytkowania auta – pozostają one na stałym poziomie przez cały czas trwania umowy. Po jej zakończeniu może on postanowić – zmieniam samochód, czy wykupuję go na własność? Niezależnie od późniejszej decyzji opłaca się skorzystać z tej szansy, by odnowić swój park samochodowy.
Kiedy warto wyleasingować używany samochód dostawczy? Odpowiedź jest prosta – zawsze. Przedsiębiorca od początku do końca trwania umowy zna miesięczne wydatki. Ma zapewniony serwis auta z użyciem oryginalnych części. Nie martwi się nieprzewidzianymi sytuacjami, ponieważ jest pod opieką przedstawiciela leasingodawcy przez całą dobę. Dodatkowo, nie obchodzi go spadek wartości pojazdu, ponieważ po zakończeniu umowy wraca on do właściciela.
Kiedy jeszcze? Gdy nie mamy jeszcze sprecyzowanych wymagań co do auta. Może się okazać, że wybrany samochód dostawczy nie spełnia naszych oczekiwań. Jest za duży lub za mały, za dużo pali, przyspieszenie pozostawia wiele do życzenia, nie da się nim przewieźć określonego typu towaru? Żaden problem, natychmiast po zakończeniu umowy leasingowej można poszukać bardziej dopasowanego do potrzeb pojazdu.
Częstą sytuacją jest, że nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki aby kupić pojazd. Sytuacja finansowa przedsiębiorstwa nie pozwala na wzięcie kredytu, a potrzeba posiadania auta dostawczego staje się paląca. Leasing lub najem długoterminowy staje się wtedy wybawieniem z opresji. Umożliwia kontynuowanie działalności bez angażowania jednorazowo dużej kwoty i zamrażania kapitału. Nic dziwnego, że taka forma użytkowania pojazdów stała się bardzo popularna na całym świecie.
Jeśli poszukujesz używanego auta dla Twojej firmy, sprawdź używane samochody dostawcze od MAN FS. Dopasowanie produktu finansowego z pomocą doświadczonego przedstawiciela firmy nie nastręczy żadnych trudności. Oferta jest bardzo korzystna cenowo ze względu na dużą konkurencję między oferującymi ją podmiotami. Aby sprawdzić ofertę leasingu używanych aut dostawczych od MAN FS, wejdź na manfs.pl.