Jak wybrać kredyt na samochód

Na jakie elementy zwrócić uwagę, wybierając najlepszy kredyt na samochód? Co musisz wiedzieć przed zaciągnięciem takiego zobowiązania?

Kupno auta – kredyt na samochód

W przypadku konieczności zakupu nowego samochodu nierzadko pojawiają się różnego rodzaju wątpliwości związane z realizacją finansowania na ten cel. Możliwości (przynajmniej w teorii) jest wiele – można pożyczyć środki od znajomych, choć nie zawsze dysponują oni odpowiednią kwotą. W takiej sytuacji można skorzystać z jednej z usług bankowych lub oferowanych przez dealerów samochodowych. Są to np. leasing, tradycyjny kredyt gotówkowy czy specjalistyczny kredyt na samochód. Tak duża liczba możliwości sfinansowania zakupu auta sprawia, że cel ten staje się realistyczny i w zasięgu twojej ręki. Sprawdź, co musisz wiedzieć o kredycie na samochód i czemu to tak dobre rozwiązanie pozyskania środków na kupno pojazdu.

Kredyt na samochód

Warunki zaciągnięcia kredytu na samochód mogą zależeć od wielu czynników, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowymi wymogami w kilku bankach. Podstawowa różnica między kredytem na auto i tradycyjnym kredytem gotówkowym polega na tym, że w przypadku kredytu samochodowego trzeba określić konkretny model, a sam bank potraktuje pojazd jako zastaw. Warto też zauważyć, że kredyt można wziąć nie tylko na samochód, ale również na motocykl, skuter, quada, a nawet jacht. Ponadto w przypadku kredytu na auto bank może być jego współwłaścicielem do czasu całkowitej spłaty zobowiązania.

Wśród zalet kredytu na samochód wymienia się m.in. dość dużą elastyczność banku w kontekście choćby ustalenia harmonogramu spłaty. Zazwyczaj instytucja finansowa oferuje także niskie oprocentowanie. Porównując pozostałe możliwości finansowania, najczęściej okazuje się, że najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest właśnie kredyt na samochód. Warto też zauważyć, że obecnie formalności związane z zaciągnięciem tego typu zobowiązania są maksymalnie uproszczone i nie powinny zająć zbyt wiele czasu. Na wysokość kosztów związanych z obsługą i spłatą zobowiązania wpływ mają natomiast następujące czynniki:

 • wartość pojazdu,
 • oprocentowanie kredytu,
 • wkład własny,
 • realne możliwości finansowe kredytobiorcy,
 • okres spłaty,
 • wiek pojazdu (jeśli kupujesz pojazd używany),
 • ewentualne opłaty przygotowawcze.

Jak wybrać najlepszy kredyt na samochód?

Decyzję o zaciągnięciu kredytu na samochód należy podjąć odpowiedzialnie, gdyż zobowiązanie to należy przecież spłacić. Wytypowanie najlepszej oferty kredytowej może nie być tak proste, jak się wydaje, warto więc skorzystać z kilku sprawdzonych źródeł. Najpierw jednak określ wielkość wkładu własnego i oszacuj, jaką maksymalną ratę możesz spłacać. Aby wybrać najlepszy kredyt na samochód, możesz użyć:

 • porównywarki kredytów na samochód,
 • wyszukiwarki kredytów na samochód,
 • rankingów kredytów na samochód,
 • kalkulatorów kredytów na samochód.

Wszystko zrobisz za pomocą sieci (nawet z poziomu swojej komórki), co jest bardzo praktyczne i pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Gdy porównasz wszystkie elementy oferty kredytowej, podejmij ostateczną decyzję i kup swój wymarzony samochód!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here