Duże okna

Okna wielkoformatowe są na topie od wielu lat. Przyjęło się, że kosztują one sporo – czy jest to prawda. Czy duże okna ciężej się myje i w przypadku drzwi tarasowych łatwiej je wyważyć? W sieci można znaleźć sporo sprzecznych materiałów na ten temat, dlatego zawsze warto zasięgnąć porad ekspertów.

Duże okna – cena

Czy duże okna są rzeczywiście tak drogie? Wiele osób marzy o szybach od podłogi do sufitu, jednak powstrzymują ich wysokie koszty. Szukając opcji typu okna Novobudowa Kraków, rzuci nam się w oczy ogromna rozbieżność w cenach. Rzeczywiście tego typu inwestycje kosztują więcej niż standardowe, ale efekt, jaki dają, jest naprawdę wyjątkowy. Co wpływa na wyższe koszty? Przede wszystkim do produkcji zużywa się większą ilość materiału. Nie bez znaczenia są też zastosowane rozwiązania dotyczące choćby profili, wzmocnień, ram i innych systemów bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że duże szyby muszą być stabilne i wytrzymałe. Ceny konkretnych modeli różnią się od siebie. Wpływ na to mają użyte materiały, akustyka, ale też to, w jaki sposób się one otwierają. Warto zwrócić również uwagę na kwestię izolacji termicznej. Przy odpowiednim wskaźniku zyskamy pewność, że ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz. Istotne jest także dopasowanie dużych okien do inwestycji. W przypadku dopiero co powstających budynków nie ma raczej problemów z montażem okien z dużymi szybami. Jeśli chodzi o bloki, to sprawa może być nieco bardziej skomplikowana – zanim postanowimy wymienić okno dwudrzwiowe na jedno, należy się zorientować, czy jest to możliwe i bezpieczne.

Systemy otwierania dużych okien

Duże okna sięgające od podłogi niemalże aż do sufitu mogą posiadać różne systemy otwierania. Od tego również jest uzależniona ich cena. System podnoszono-przesuwny kosztuje więcej niż okna uchylno-przesuwne. Jeśli zależy nam na jak najniższej cenie, to można zdecydować się na fiksy, czyli okna nieotwierane. Jest to na ogół stosowane przy szybach tarasowych. Nieraz tylko drzwi tarasowe się otwierają. O ile tańsze są okna nieotwierane od otwieranych? Różnica może sięgać nawet 30%.

Duże okna wpuszczają sporą ilość naturalnego światła do wnętrz, co jest ich ogromną zaletą. Prócz tego ładnie wyglądają i stanowią idealne wykończenie budynku. Nie da się również ukryć, że takie rozwiązania są bardzo na czasie. Jednak zanim podejmiemy konkretną decyzję, to zawsze należy poradzić się ekspertów. Okien nie należy kupować pod wpływem impulsu czy też ceny. Warto porównać koszt kilku modeli, ich specyfikację i dopiero wówczas podjąć konkretną decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here