Co może dać Ci redeployment?

Praca to ważny element codziennego życia człowieka, w końcu większość osób spędza w niej kilka godzin dziennie. Powinna sprawiać nam radość i być źródłem satysfakcji. Co w sytuacji, kiedy firma, w której jesteśmy zatrudnieni znajduje się na etapie poważnych zmian, w związku z czym istnieje szansa na to, że nasze dotychczasowe stanowisko przestanie istnieć? Rozwiązaniem może być redeployment, czyli zmiana stanowiska, ale bycie zatrudnionym nadal w tej samej firmie.

Co może dać pracownikowi skorzystanie z opcji, jaką jest redeployment? Co jest w stanie zyskać pracodawca?

Redeployment a znajomość firmy

Pozostawanie w tej samej firmie, tyle że na innym stanowisku ma jedną, ale za to zasadniczą zaletę: mianowicie, pracownik w określonym stopniu zna swojego pracodawcę, co dla niektórych osób okazuje się być znaczącą kwestią. Z całą pewnością jest to jedno z zagadnień, jakie warto mieć na uwadze, jeśli stajemy przed pytaniem: co dalej z naszą karierą zawodową? Jest to istotne zwłaszcza w sytuacji, w której współpraca z dotychczasową firmą z wielu powodów była dla nas zadowalająca i nie chcielibyśmy przerywać tej satysfakcjonującej współpracy.

Redeployment a nowe wyzwania zawodowe

Jednocześnie jednak, mimo że pozostajemy w dotychczasowej firmie, zmiana stanowiska jest w stanie postawić przed nami nowe wyzwania zawodowe. W tym przypadku jednak kluczowe znaczenie ma oczywiście takie dopasowanie nowego stanowiska, by było ono dla nas wystarczająco ciekawe i co najważniejsze – rozwijające, ponieważ właśnie możliwość rozwoju ma kolosalne znaczenie dla kariery zawodowej.

Redeployment: co zyskuje firma?

Oczywiście, w tym przypadku kolosalne znaczenie ma po prostu znajomość danego pracownika, zwłaszcza jeśli w danej firmie jest on zatrudniony od dłuższego czasu. Dla pracodawcy kapitał ludzki, zgrana i bardzo dobrze wykwalifikowana kadra to czynniki, które powinny mieć ogromne znaczenie w prowadzonej działalności.

Reasumując: redeployment jest w stanie zaproponować konkretne zyski, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. W przypadku pracowników kolosalne znaczenie ma nie tylko znajomość firmy, ale również szansa na podjęcie nowych wyzwań zawodowych w sytuacji, kiedy pracownik zdecyduje się na objęcie stanowiska, które spełnia jego oczekiwania. Z kolei, z perspektywy firmy bardzo ważna może okazać się, między innymi, znajomość danego pracownika. Warto zaznaczyć, że zatrudniani pracownicy mają ogromny wpływ na działalność oraz sukces firmy – pracodawcy powinni zdawać sobie z tego sprawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here