System zarządzania magazynem WMS

WMS to skrót od angielskiej nazwy „warehouse management system”. Jest to nowoczesne oprogramowanie do obsługi magazynu. Dzięki niemu można sprawnie zarządzać wszystkimi działaniami logistyczno-magazynowymi. Program opiera się o technologię kodów kreskowych lub RFID. Dzięki niemu możliwe sprawdzenie stanu magazynowego, zlokalizowanie poszczególnych partii produktów i wystawienie dokumentów.

  1. Dla kogo program do magazynu WMS?
  2. Najważniejsze funkcje systemu
  3. Ile to kosztuje?

Dla kogo program do magazynu WMS?

Program do magazynu WMS, przeznaczony jest dla wszystkich firm, które posiadają jeden lub kilka magazynów. Nieważne, czy są to magazyny wysokiego składowania, wielkopowierzchniowe, czy magazyny wyrobów gotowych, materiałów lub podręczne. Wszystkie mogą być obsługiwane przez program WMS. Umożliwia to sprawne zarządzanie gospodarką magazynową, niezależnie od branży, którą zajmuje się firma. Dzięki niemu, znacznie zwiększa się efektywność działania, a ryzyko popełnienia błędów, spada do minimum. Nowoczesny system pozwala na sprawne śledzenie przepływu towarów i dostosowanie go do własnych potrzeb firmy. Program współpracuje z czytnikami kodów kreskowych.

Najważniejsze funkcje systemu

Program magazynowy WMS, pozwoli zaoszczędzić czas, wyręczając nas z powtarzalnych czynności. Dzięki niemu łatwo przeprowadzisz kontrolę stanów magazynowych, przez funkcję zarządzania bazą materiałów. Możliwe jest dowolne ich pogrupowanie, dodawanie opisów, oznaczenie kodami kreskowymi i określenie terminów przydatności. Program umożliwia także import danych i przechowywanie ich na urządzeniach mobilnych. Inną ważną funkcją zarządzania magazynem, jest optymalizacja procesów magazynowych, takich jak przyjęcia i wydania towarów. Z programem magazynowym WMS przeprowadzisz też proces inwentaryzacji produktów, zarówno cykliczny jak i ciągły. Określisz stan minimalny i maksymalny magazynu. Program ma także funkcję wystawiania dokumentów magazynowych, raportów i wydruków. Możesz np. wystawiać faktury i wyeliminować błędy. Tym, co odróżnia program WMS od innych tego typu systemów, jest zintegrowanie go z platformami e-commerce oraz przewoźnikami i kurierami. Dzięki temu, klient szybciej otrzyma swoje zamówienie.

Ceny systemów magazynowych WMS

Cennik Weaver WMS dostosowany jest do potrzeb dużej, małej, jak i średniej firmy. Pierwszy miesiąc użytkowania jest darmowy. Pakiet Basic to wydatek 599 zł miesięcznie. Natomiast wersja rozszerzona programu magazynowego, czyli pakiet Extend kosztuje 1999 zł za miesiąc. Jeśli chcesz wybrać pakiet Pro, musisz skorzystać z indywidualnej wyceny. Do pakietu dodawane są filmy instruktażowe, jak z niego korzystać, możliwa jest także pomoc techniczna. Warto zaznaczyć, że programy magazynowe stosowane są już w tysiącach firm. Warto do nich dołączyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here