studia w Australii

Tak, jak wskazuje tytuł, skupimy się na studiach w Australii. Jak doskonale wiadomo, studia w Australii to nie jest zbyt popularny temat. Być może część z Was stwierdzi nawet, że nie ma sensu mówić o studiach w tym kraju, ale takie podejście nie jest odpowiednie. Na tym możemy zakończyć wstęp i przejść do sedna sprawy, czyli wylotu do Australii.

studia w AustraliiWiele pytań

Na pewno trzeba powiedzieć o tym, że studia w Australii wiążą się z wieloma pytaniami. Nawiasem mówiąc, to samo można powiedzieć przy każdym kraju. Pierwsze, co nasuwa się na myśl to chyba język. Jeżeli nie będziemy znać języka obowiązującego w danym kraju, po prostu nie mamy, czego w tym kraju szukać. Biorąc to pod uwagę, nie pozostaje nic innego, jak powiedzieć o tym, że w Australii językiem urzędowym jest angielski. Tak więc język na pewno jest dodatkowym kłopotem. Skoro to już mamy wyjaśnione, przejdźmy do miejsca zamieszkania. Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o aklimatyzację. Zmiana miejsca zamieszkania to zawsze jest swego rodzaju ryzyko, a w przypadku wylotu do Australii zmianę należy uznać za gigantyczną. Z pełnym przekonaniem trzeba powiedzieć, że Australia to zupełnie inny świat niż Polska. Jakby tak zastanowić się nad tym, czy Australia ma coś wspólnego z Polską, trudno byłoby wymienić jakieś podobieństwa. Naturalnie nie można przy okazji nie wspomnieć o zmianie strefy czasowej, ale to raczej problem, który po czasie sam się rozwiąże. Jako że jesteśmy przy pytaniach koniecznie należy powiedzieć też o tym, że są jeszcze formalności wymagane przez uczelnie, ale tutaj pomińmy odnoszenie się do szczegółów.

Organizacja wyjazdu

W tej części skupimy się na organizacji wyjazdu. Studia w Australii niosą za sobą konieczność naprawdę dalekiego lotu (co zresztą w pewnym sensie już sobie zdążyliśmy powiedzieć), więc warto pomyśleć o pomocy. Na pewno część z Was zadaje sobie pytanie, jakiej pomocy? Udzielenie odpowiedzi na nie, jest proste — trzeba zwrócić uwagę na specjalne biura zajmujące się organizowaniem takich wyjazdów (nie będziemy jednak podawać nazw konkretnych biur, wystarczy się po prostu rozejrzeć). Gdyby kogoś interesowały szczegóły związane z pomocą biura, na pewno możemy odnieść się do bardzo dużej wiedzy związanej z emigracją. Dzięki takiej wiedzy nie będzie kłopotu z wyborem miasta, regionu i uniwersytetu. Poza tym nie wolno wykluczyć także pomocy związanej z dodatkowymi usługami. Przez dodatkowe usługi należy rozumieć choćby odbiór z lotniska po przyjeździe, czy też pomoc w znalezieniu mieszkania.

Jeżeli chodzi o cenę związaną ze skorzystaniem z takiego biura, bardzo dobra wiadomość — nie trzeba za nic płacić. Niemniej skoro już jesteśmy przy cenie, warto podkreślić, (zapewne nie wszyscy wiedzą), że edukacja w Australii jest płatna.

Podsumowanie

Na dobrą sprawę wypadałoby teraz dokonać podsumowania, ale biorąc pod uwagę temat tekstu, takie podsumowanie możliwe jest tylko i wyłącznie w jednym przypadku. Naturalnie chodzi o sytuację, kiedy każda osoba samodzielnie zajmie się podsumowaniem. Można rzec, że to zasada, od której nie znajdziemy wyjątku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here