Jak znaleźć kurs doskonalący dla ratowników medycznych

Zawody medyczne, w tym ratownika medycznego, wiążą się ze stałą koniecznością podnoszenia swoich kwalifikacji. W przypadku ratowników medycznych obowiązek ten jest uregulowany stosownymi przepisami. Co pięć lat muszą oni wykazać, że uzyskali 200 punktów edukacyjnych, zdobywanych podczas szkoleń lub aktywności naukowej (np. pisania artykułów w czasopismach tematycznych).

Jak wyglądają kursy dla ratowników medycznych?

Kursy doskonalące dla ratowników są kierowane do osób, które już ukończyły studia i wykonują zawód. Są to więc zwykle krótkie, ale dość specjalistyczne szkolenia poświęcone konkretnym zagadnieniom – np. farmakologii czy specjalistycznym urządzeniom wykorzystywanym w ratownictwie. Najczęściej są to jedno- lub dwudniowe zjazdy, a każdy taki dzień składa się z kilku godzin nauki. Podczas kształcenia się ratownicy muszą pilnować, by przynajmniej 120 punktów uzyskać ze szkoleń zakończonych egzaminem sprawdzającym. Pozostałe 80 punktów mogą zdobyć na innych kursach lub prowadząc aktywność naukową i badawczą.

Gdzie można znaleźć kursy dla ratowników medycznych?

Podobnie jak wszelkie inne grupy zawodowe, ratownicy chętnie dzielą się informacjami na różnych forach internetowych. Istnieje także wiele stron internetowych, na których na bieżąco zamieszczane są zbliżające się szkolenia. Warto też sprawdzać ofertę konkretnych organizatorów, np. https://www.transmedyk.pl/kurs-doskonalacy-dla-ratownikow-medycznych/. Przy szukaniu kursów dla ratowników medycznych warto zwracać uwagę na to, jakie korzyści przyniesie wzięcie udziału w danym szkoleniu – ile kosztuje, ile trwa i ile można uzyskać punktów edukacyjnych. Bywa, że jedno szkolenie dostarczy nawet połowy wymaganych punktów – i oczywiście stosownej dawki wiedzy.

Ratownicy zwykle muszą pokrywać koszty udziału w kursach z własnej kieszeni, dlatego warto też sprawdzić, czy można starać się o dofinansowanie z Biura Usług Rozwojowych. Jeżeli ośrodek szkoleniowy znajduje się w wykazie Biura, można uzyskać nawet 80% zwrotu kosztów uczestnictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here