Zakładanie swojego własnego biznesu to bardzo odważne posunięcie, które z pewnością będzie wymagało dużej determinacji, cierpliwości i wielu godzin pracy, zanim to, co robimy zacznie przynosić wymierne efekty. Mimo wszystko wielu decyduje się na to, aby być własnym szefem, ponieważ jeżeli już przebrniemy przez wszystkie przeszkody, to z pewnością jest to bardzo wygodna i komfortowa forma zatrudnienia. W tym artykule chcieliśmy skupić się na biznesie, jakim jest hurtownia obuwia męskiego. Zastanowimy się nad tym, czy to opłacalna działalność, oraz jak ma się w kontekście reszty rynku.

Na czym to polega?

Hurtownia obuwia męskiego to nic innego jak sklep, który zajmuje się sprzedażą butów różnych marek w większych ilościach, a zjawisko, o którym mowa charakteryzuje się w głównej mierze tym, że w hurtowniach można kupić większą ilość towaru za mniejszą cenę. Hurtownie obuwia męskiego najczęściej będą miejscem, w którym w buty zaopatrywać będą się sklepy stacjonarne i internetowe po to, by sprzedawać je potem już po cenie detalicznej. Hurtownie męskich butów najczęściej są pośrednikiem między producentem a mniejszymi lub większymi sprzedawcami. Rzadko zdarza się tak, aby hurtownik był także producentem obuwia. Bardzo często w hurtowniach sprzedaje się towar sprowadzany z zagranicy, który musi przejść przez szereg procesów i dokumentacji celnych i eksportowych, do których zwykli sprzedawcy albo nie mają, albo mają utrudniony dostęp. Hurtownia obuwia męskiego to instytucja, która ma kontakty i dojścia do wyżej wymienionych, dlatego zaopatruje się w towary eksportowane, załatwia formalności i dostarcza je do lokalnych sprzedawców.

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo

W kontekście tego, o czym piszemy, hurtownia z męskimi butami nie wydaje się łatwą do prowadzenia działalnością. Nie będziemy nikogo oszukiwać – tak nie jest. Aczkolwiek patrząc na to z drugiej strony, z pewnością jest to biznes dochodowy i w miarę stabilny. Ludzie będą kupować buty, a sklepy będą je zamawiać u hurtowników. Oczywiście wcześniej opisane problemy związane ze sprowadzaniem towarów z zagranicy znikają, gdy współpracujemy z lokalnymi firmami, a akurat, jeśli chodzi o przemysł obuwniczy, Polska ma się tutaj czym pochwalić. Nasi rodzimi producenci oferują buty w porównywalnej jakości do światowych gigantów, a najlepsi mogą się poszczycić rozpoznawalnością na całym świecie.

Podsumowując, hurtownia obuwia męskiego to z pewnością dobry pomysł na własny biznes, aczkolwiek tutaj przede wszystkim będą liczyć się kontakty, które, albo trzeba zdobyć, albo posiadać z wcześniejszych działalności. Osoba planująca otworzyć swoją własną hurtownię obuwia męskiego z pewnością musi być zdeterminowana, cierpliwa i jak to się mówi „umieć się zakręcić”. Ostrzegamy – droga nie będzie łatwa, a momenty zwątpienia z pewnością się pojawią. Pamiętajcie jednak, że jeżeli już uda Wam się osiągnąć pewien pułap, dojdziecie do wniosku, że było warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here