lokata-dla-dziecka

Rodzice bardzo często myślą o tym jak zapewnić swemu dziecku bogatą i bezproblemową przyszłość. Chcą również nauczyć swoje dzieci tego w jaki sposób racjonalnie gospodarować pieniędzmi. Lokata dla dziecka jest rozwiązaniem łączącym w sobie oba powyższe marzenia rodziców.

RODZAJE LOKAT BANKOWYCH

Mechanizm działania lokaty bankowej polega na tym, że wpłacamy do banku jakieś pieniądze, zaś bank jest jak gdyby pożyczkobiorcą, a więc musi nam wypłacić odsetki. Takie oprocentowanie jest ustalane przez bank i jest zależne od aktualnej stopy procentowej, która zależy od Rady Polityki Pieniężnej. Właśnie te odsetki są naszym zyskiem w lokacie. Istnieją dwa typy lokaty dla dziecka:

1. Lokata długoterminowa – zawierana na okres równy lub dłuższy niż rok. Ich zaletą jest to, że można na nich zarobić więcej.
2. Lokata krótkoterminowa – zawierana na czas krótszy niż jeden rok, np. na trzy miesiące. Ich plusem jest to, że po zakończeniu umowy klient może ponownie z niej skorzystać lub też zainwestować w inną lokatę, bez starty dotychczasowych zysków.

LOKATY DLA DZIECKA – PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA OPROCENTOWANIE

Oferty banków co do lokat dla dziecka są ogromne i klienci mogą wybierać spośród różnych propozycji. Pod względem oprocentowania, a więc tego co interesuje nas najbardziej wyróżnić można lokaty takie jak:
1. Lokata standardowa – skierowana do wszystkich tych, którzy lubią oszczędzać w tradycyjny sposób.
2. E – lokata – zakładana poprzez bankowość internetową.
3. Lokata mobilna – zakładana za pośrednictwem bankowej aplikacji mobilnej.
4. Lokata z oprocentowaniem stałym – posiada niezmiennie oprocentowanie w czasie jej trwania.
5. Lokata z oprocentowaniem zmiennym – w czasie jej trwania procent się zmienia i jest zależny od stawek WIBOR oraz WIBID.
6. Lokata z oprocentowaniem progresywnym – procent wzrasta wraz z upływem czasu trwania te lokaty.

Oprócz typu lokaty i sposobu oprocentowania należy również zwrócić uwagę na promocyjne oferty lokat, które pozwolą na szybkie rozmnożenie włożonego kapitału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here