Trzydziestoletnie kredyty za dom

0
632

Nie da się ukryć tego, że przez jakiś czas istniała możliwość wzięcia kredytu na te trzydzieści lub na dwadzieścia pięć lat na dom lub na jego budowę. Tak szczodre oferty najważniejszych światowych banków były powiązane z czasami stabilnymi ekonomicznie. Mowa tu o tym, że te kredyty były osiągalnymi wtedy gdy wzrost gospodarczy ( https://pozyczkolog.pl/ ) osiągał te plus trzy procent lub nieco więcej. Rzecz jasna mniej ciekawie stawało się wtedy gdy gospodarka zwalniała i to ze względu na te typowe przyczyny. Wtedy przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, którzy spłacali te kredyty jeszcze jakoś sobie radzili, ale trafiało się też i tak, że jakaś część nie radziła sobie, czyli raczej ta drobna. Tym ludziom nie radzącym sobie generalnie też się udawało, bo pojawiały się jakieś zapomogi dla biznesu, czyli nie było jeszcze aż tak źle i istniała spora szansa na uniknięcie bankructwa. Taka szansa istnieje nawet w czasach jeszcze gorszych, choć jest ona opcją mniej dostępna dla dość wielu przedsiębiorców. Plus tkwi też i w tym, że taki bardzo dotkliwy kryzys ekonomiczny trafia się raz na te sześć lub siedem dekad, czyli niektórych może nie dotknąć nigdy.

Pandemia

Wielu z nas nie spodziewało się tego, że pandemia to będzie takie blokowanie wirusa za pomocą przycięcia skrzydeł gospodarce. Mowa tu o tym, że utrudniono działanie firmom z branży gastronomicznej i tym ( https://pozyczkolog.pl/ ) zajmującym się transportem ludzi. Niestety znaczna część tych ludzi spłacała lub spłaca te spore kredyty za dom lub za jego budowę. Taki kredyt oznacza zobowiązanie na trzydzieści lat lub na więcej i może on nawet przejść z rodziców na dzieci. Brzmi to dość nieciekawie jeśli chodzi o te obecne czasy, bo one to rzecz jasna to blokowanie gospodarki i to na znaczną skalę, a przez to blokowanie znaczna liczba ludzi ma już poważne problemy ze spłacaniem kredytów. Tacy ludzie rzecz jasna próbują się ratować czymś takim jak kontrakt w krajach bogatych takich jak Niemcy, ale ta pandemia to problem globalny, czyli pracy zaczyna brakować dosłownie wszędzie i wszędzie też te zarobki gwałtownie maleją. Efekt ten może się jeszcze utrzymać przez wiele lat.

Jak to będzie dalej?

Ludzie spłacający nadal te trzydziestoletnie kredyty za dom doskonale wiedzą o tym, że szczepionka działa tylko na pierwotną odmianę tego wirusa. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ten wirus nadal mutuje i co równie istotne na kolejne odmiany także zaplanowano to blokowanie gospodarek światowych. Mowa tu o tym, że też ograniczono ilość połączeń lotniczych. Tego typu ograniczenia to cios i dla gospodarki i dla ludzi spłacających wysokie kredyty przez ponad dwadzieścia lat. Między nimi znajdą się też i tacy, którzy poradzą sobie z nową i dość nietypową sytuacją, ale inni w tym konkretnym położeniu będą potrzebować pomocy tych serdecznych znajomych i rodziny, bo inaczej czeka ich utrata płynności finansowej i nawet bankructwo. Tego losu raczej dość wielu nie uniknie, bo w czasach kryzysu także bliscy znajomi wolą nie pomagać ze względu na własne problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here