książki
Fot. Pexels.com

Co roku wydawanych jest tysiące publikacji. Ponadto istnieje już wiele klasyków, którymi zachwycają się ludzie na całym świecie już od pokoleń. Po jakie książki warto sięgnąć? Wiele zależy od indywidualnego gustu. Przestawiamy kilka pozycji, które zyskały swoich zwolenników.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/swiat-ksiazki-czyli-co-warto-czytac/

Lektury nie takie straszne

Obowiązkowe książki w szkole w wielu z nas wzbudzały niechęć. Część nigdy ich nie skończyła. niektórzy w ogóle nie sięgnęli po żadną. Jednak już w dorosłym życiu kiedy nie są one narzucone po niektóre z nich warto sięgnąć. Nie tylko napisane są pięknym językiem, ale również opowiedziana w nich historia jest wciągająca.

Ponadto po wielu latach możemy spojrzeć na niektóre teksty zupełnie inaczej. Z wiekiem nabywamy doświadczenia i sceny, które wcześniej wydawały nam się dziwne teraz mogą być zrozumiałe.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że lektury nie bez powodu są w kanonie tekstów obowiązkowych. Niektóre teksty czytane były już od kilku pokoleń. Mają wiele do zaoferowania.

Książki, do których warto wrócić:

  • Fiodor Dostojewski – Zbrodnia i kara
  • Albert Camus – Dżuma
  • Stefan Żeromski – Przedwiośnie
  • Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz
  • Adam Mickiewicz – Dziady cz. III
  • Aleksander Fredro – Zemsta
  • Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
  • Juliusz Słowacki – Kordian

Książki biograficzne

Ten typ literatury podoba się ludziom o różnych zainteresowaniach. Sięgają po nie fani romansów, kryminałów, horrorów, wierszy. Tego typu teksty mogą być drogowskazem jak zmienić coś w swoim życiu. Jednocześnie pokazują jak osiągnąć sukces lub nie bać się porażki. Z biografii możemy wyciągnąć bardzo wiele dla siebie.

W ciągu ostatnich lat pojawiły się trzy bardzo ciekawe pozycje, które są polecane przez wielu. Dla niektórych są drogowskazem jak postępować w biznesie i życiu. Publikacje te to: Magdalena Grzebałkowska – Beksińscy – Portret podwójny, Magdalena Niedźwiedzka – Maria Skłodowska – Curie, Karen Blumenthal – Steve Jobs – Człowiek, który myślał inaczej. Ukazują one losy ludzi sukcesu z ich blaskami oraz cieniami.

 

Książki to bardzo ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Mogą inspirować, zapewniać rozrywkę, wskazywać kierunek rozwoju. Warto w wolnej chwili sprawdzić kilka pozycji z naszej listy.

Zobacz też: http://www.blubry.pl/nauka-zdalna-jak-robic-to-dobrze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here