Jak wybrać środki ochrony do zakładu pracy

Pracodawcy muszą zwracać szczególną uwagę na środki BHP i zapewnić pracownikom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków. W zależności od specyfiki zakładu możesz wybierać spośród wielu skutecznych rozwiązań. Oto kilka cennych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Nauszniki ochronne

W wielu zakładach produkcyjnych emitowany jest hałas podczas wykonywania prac. Ten może być bardzo szkodliwy dla pracowników, dlatego warto sięgnąć po rozwiązanie dopasowane do przepisów prawa oraz oczekiwań użytkowników. W tym celu znakomicie sprawdzą się nauszniki ochronne

Dobrą praktyką jest wybór nauszników o wygodnym pałąku i niezbyt dużej wadze. Ponadto wysokiej jakości produkt powinien oferować szeroki zakres regulacji, dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować ją do osobistych potrzeb. Teraz możliwa będzie komfortowa praca nawet przy bardzo głośnych maszynach.

Jeśli chcesz zapewnić pracownikom wszystkie te udogodnienia, wybierz dobry punkt sprzedaży artykułów BHP. Doskonałą propozycją będzie oferta sklepu internetowego Glovex, który spotkał się z pozytywnymi opiniami wśród wielu kupujących.

Gogle ochronne

Podstawową funkcją gogli ochronnych jest zabezpieczenie oczu przed dostępem cieczy czy ciał stałych. Doskonale w tym celu sprawdzi się produkt z poliwęglanu. Ponadto soczewka powinna być pokryta środkiem, który ogranicza zaparowanie. Doskonale sprawdzą się również wywietrzniki, które znajdują się w oprawce, gdyż poprawiają wentylację i redukują wilgoć. Gogle znajdą zastosowanie w przemyśle, budownictwie, a także pracach domowych. Oferta dostępnych w sklepie Glovex produktów jest bardzo szeroka, więc na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie do zakładu pracy.

Ochrona głowy

Solidny hełm ochronny to element, bez którego nie wolno wykonywać niektórych prac. Trudno się dziwić, gdyż przy uderzeniu ciężkiego przedmiotu czy podczas upadku może ochronić zdrowie i życie pracownika. Dziś możesz z powodzeniem sięgnąć po model ze skorupą z ABS oraz wysuwanymi okularami, dzięki czemu pracownik ochroni zarówno oczy, jak i głowę. Ponadto nowoczesny model obejmuje rynienkę deszczową, która ogranicza ściekanie wody po szyi. Kolejnym atutem może być wygodna regulacja głębokości osadzenia, a także możliwość instalowania akcesoriów ochronnych.

Bardzo ważne jest również zapewnienie ochrony przed zimnem pracownikom, którzy pracują na zewnątrz. Obok podstawowych ubrań roboczych niezbędna będzie również termoochronna czapka, najlepiej w większości wykonana z bawełny. Ponadto powinna pozwalać na bardzo dokładne dopasowanie kasku i nie może uciskać głowy. Kolejnym kryterium jest perfekcyjna stabilność.

Wszystkie te produkty oraz wiele więcej znajdziesz w sklepie Glovex, który cieszy się niemałym uznaniem wśród pracodawców. Zdecydowanie warto zapoznać się z pełnym asortymentem i sięgnąć po sprawdzone artykułu BHP w bardzo dobrych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here