lokal

Marzy ci się biznes w branży gastronomicznej? Będzie ci więc potrzebne coś więcej niż autorskie przepisy i dobry kucharz. Musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu lokalu do użytku i jego kompleksowym wyposażeniu. Garnki, patelnie, piekarnik  – to wszystko dobrze sprawdzi się na kuchni, jednak niezbędne są także urządzenia chłodnicze oraz odpowiednia klimatyzacja. Jak podasz gościom drinki bez kostkarki do lodu? Jak zapewnisz godne warunki pracy kucharzom bez klimatyzacji? Dowiedz się więc, o co należy zadbać w pierwszej kolejności.

Chłodnictwo i klimatyzacja – zadbaj o odpowiednie urządzenia

Jako właściciel punktu gastronomicznego, brak chłodziarki na napoje możesz odczuć szczególnie w sezonie letnim, kiedy to klienci są gotowi zrezygnować ze stolika w restauracji, jeśli nie dostaną zimnych napojów. Serwowanie drinków bez lodu również nie najlepiej świadczy o standardzie lokalu. Dlatego właśnie urządzenia chłodnicze są niezwykle ważne. Dobre chłodnictwo i klimatyzacja przekładają się znacząco na jakość obsługi oraz komfort przebywania w pomieszczeniu, zatem też należy zadbać o to, aby nie tylko gościom dobrze spędzało się czas w Twoim lokalu. Pracownicy, którzy spędzają wiele godzin na kuchni lub obsługują stoliki na sali, powinni mieć zapewnioną klimatyzację. Dzięki temu będą bardziej wydajni, a Ty nie narazisz się żadnemu inspektorowi BHP.

Chłodnictwo i klimatyzacja – zachowaj numer do serwisu

Niestety bezawaryjny sprzęt nie istnieje i niewiele można na to poradzić. Jednak możesz przygotować się na taką ewentualność. Jeśli zepsuje się klimatyzacja lub któraś z maszyn chłodniczych, dobrze jest mieć zanotowany numer kontaktowy do profesjonalnego i sprawnie działającego serwisu, takiego jak ten http://www.hgl-lasota.pl/. Dzięki temu uda się szybko opanować sytuację i sprawić, że praca w Twoim lokalu na powrót będzie komfortowa. Pamiętaj, aby zawsze zachowywać dokumenty dotyczące gwarancji i dane serwisu, który zajmie się Twoją naprawą. Warto także zwracać uwagę na tych dystrybutorów, którzy oferują dobrą jakość usług serwisowych po upływie gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here