Studia nie powinny kojarzyć się z godzinami spędzonymi na wykładach i stosem materiałów do opanowania przed egzaminami. Najefektywniejsza nauka to zajęcia praktyczne. Wie to doskonale Akademia Multi Art – krakowska szkoła filmowa, której uczniowie mają możliwość żywego uczestnictwa w świecie filmowy.

Szkoła filmowa AMA

AMA Film Academy to prywatna uczelnia oferująca studia stacjonarne, niestacjonarne i intensywne kursy z zakresu niemal wszystkich dziedzin przemysłu filmowego – od reżyserii i scenografii, przez aktorstwo telewizyjne, aż do postprodukcji obrazu czy montażu. Co ją odróżnia od innych szkół filmowych? Silny nacisk na praktyczne przygotowanie do zawodu. Co ciekawe, oferta szkoła nie jest skierowana tylko do dorosłych. AMA rozwija także pasje młodzieży szkolnej poprzez możliwość wzięcia udziału w warsztatach AMA Young Film, na których uczniowie mają możliwość zapoznania się z podstawami tworzenia filmu, skorzystania z profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetleniowego oraz komputerów montażowych.

Kursy filmowe dla studentów

AMA to krakowska szkoła filmowa, która jako jedna z nielicznych prowadzi intensywne weekendowe kursy z zakresu produkcji filmowej. Dla osób rozpoczynających praktykę z kamerą filmową polecane są warsztaty operatorskie, które uczestników zapoznają z podstawami technologii i sztuki operatorskiej. Nie jest to sztuka prosta – wymaga wiedzy o zasadach kompozycji, regułach optyki i operowania światłem. Przekazują ją aktywni zawodowo operatorzy i mistrzowie oświetlenia. Dla tych, którzy łakną większej dawki wiedzy i ćwiczeń AMA przygotowała dodatkowe kursy – Ruch Kamery i Światło w Filmie. Zdobyć doświadczenie pomaga nowoczesny sprzęt – lampy żarowe, LEDowe, fluorescencyjne, statywy, oprawy oświetleniowe. Zajęcia z ruchu kamery zapewniają natomiast nabycie zaawansowanych umiejętności konfiguracji i obsługi sprzętu oraz szwenkowania (wykonywania zdjęć filmowych bez statywu). Nie wszystkie prywatne uczelnie mogą pochwalić się tak bogatym zapleczem technicznym – studenci używają aparatów DSLR, stabilizatorów typu steadicam, wózków kamerowych i szyn, sliderów ze sterowaniem i dronów. Większość czasu warsztatowego stanową pokazy i ćwiczenia praktyczne.

Różnorodność tematyczna

Wśród oferty warsztatowej każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszą się kursy fotograficzne, podzielone na kurs fotografowania mody oraz fotografię portretową. Głównie dlatego, że ich uczestnicy w trakcie zajęć pracują z modelkami, a ich prace mają szansę być wystawione na wystawach w Krakowie. To dla adeptów fotografii nieoceniona możliwość zaistnienia. Ponadto w ofercie znaleźć można kurs przygotowujący do roli asystenta reżysera – jak to bywa na kursach a AMA, praktyka jest najważniejszą częścią. Uczestnicy pracują na planie filmowym oraz z dokumentacjami scenograficzno-zdjęciowymi. Innymi słowy realnie zapoznają się z pracą na planie filmowym. Dla osób planujących pracę w branży reklamowej niezłą gratką będzie kurs, na którym stworzą własny spot reklamowy, a dla grafików i kolorystów Color Grading – warsztaty opracowania barwnego materiału filmowego. To jeszcze nie wszystko – przyszłościową i bardzo potrzebną umiejętnością w szybko rozwijającej się branży filmowej jest tworzenie animacji 3D oraz efektów specjalnych VFX. Absolwenci warsztatów chwalą sobie możliwość nauki oprogramowania, na które indywidualnie trzeba przeznaczyć niemałą kwotę – Adobe After – Effects, Foundry – Nuke i AutoDesk Maya.

Wniosek z tego płynie jeden – AMA to pod względem doskonalenia umiejętności niepowtarzalna krakowska szkoła filmowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here