Atuty firm oferujących ceramikę lakieru samochodowego

0
metody zabezpieczania lakieru samochodowego

Współcześnie na krajowym rynku działalność prowadzi wiele firm, które specjalizują się w realizacji różnych usług powiązanych z wyglądem samochodów.

Do tego grona można zaliczyć firmy udostępniające myjnie bezdotykowe, jak również usługodawców zajmujących się myciem ręcznym czy też precyzyjnym myciem detailingowym. Poza tym sporo firm oferuje woskowanie i polerowanie lakieru samochodowego. Nie wolno też zapominać o usługodawcach oferujących bardziej zaawansowane rozwiązania, takie jak na przykład oklejanie aut foliami lub nakładanie specjalnych powłok ceramicznych.

Czemu warto korzystać z usług fachowców?

Jeśli chodzi o firmy specjalizujące się w powłokach ceramicznych to posiadają one wiele istotnych atutów. Przede wszystkim zapewniają dostęp do oferty obejmującej wysokiej jakości materiały, które gwarantują atrakcyjny wygląd karoserii auta. Poza tym nowoczesne powłoki ceramiczne utrzymują się na lakierze przez wiele lat i można je dodatkowo myć, a także polerować. Nie bez znaczenia jest też to, że oferowana ceramika gwarantuje efektywną ochronę lakieru przed uszkodzeniami, wilgocią, czynnikami chemicznymi oraz innymi negatywnymi zjawiskami powodującymi korozję lub zniszczenie lakieru, a także blacharki.Profesjonalne firmy specjalizujące się w powłokach ceramicznych, zatrudniają fachowców posiadających wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Atutem takich firm jest również nowoczesne wyposażenie, dzięki któremu nakładanie powłok ceramicznych jest sprawne i nie zajmuje zbyt wiele cennego czasu. Nic więc dziwnego, że popularność usług świadczonych przez takich specjalistów utrzymuje się na wysokim poziomie.Atutem jest również łatwe poszukiwanie dobrych firm. W sieci, pod hasłem ceramika na lakier Wrocław, można znaleźć wiele interesujących ogłoszeń, a także oficjalnych stron internetowych fachowców. Są to cenne źródła informacji dotyczących stosowanych technologii, a także cen wykonywanych usług z zakresu zabezpieczania powłoki lakierniczej.

Dywan w mieszkaniu z dzieckiem

0
Dywan w mieszkaniu z dzieckiem

Mieszkanie urządzamy w zależności od gustu, stylu, który nam się podoba. Jedni lubią prostotę i minimalizm, inni dużo dekoracji, a jeszcze inni kolory, które nadają wnętrzu klasy i bogactwa. Bardzo różni się sposób urządzenia mieszkania przez ludzi, którzy są w stanie wolnym, studentów, małżeństw bez dzieci, rodzin z dziećmi czy ludzi, którzy posiadają zwierzęta.

Czy praktyczny jest dywan w mieszkaniu, w którym pojawia się dziecko

Gdy na świat przychodzi dziecko, w każdej rodzinie zachodzi wiele przemian. Jedna z nich związana jest z urządzeniem pokoju nowego domownika. W pokoiku dziecka, bez względu na to, czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka, konieczne jest łóżeczko i mebelki, do których będziemy wkładać ubranka, zabawki i kosmetyki dla niemowlaka. Żeby przyozdobić pokoik i nadać mu przytulnego klimatu, część osób decyduje się na zakup większego dywanu lub dywaniku. W okresie niemowlęctwa dywan, który umieszczony będzie na przykład przy łóżeczku sprawi, że rodzice, którzy kilka razy w nocy będą musieli zaglądać do swojej pociechy, nie będą musieli stawać na zimnej podłodze, tylko na ciepłym, przyjemnym w dotyku dywanie, zakupionym na przykład w sklepie dywanywitek. Jednym z dobrych rozwiązań jest zakup na przykład wełnianego, naturalnego dywanu, który dzięki swoim właściwościom będzie świetnie nadawał się do pokoju niemowlaka.

Dywan w pokoju starszego dziecka

W pokoju, w którym dziecko zaczyna raczkować, trzeba zadbać o taki dywan, który będzie dla niego bezpieczny, nie będzie się zwijał w rogach ani ślizgał po podłodze. Zadbanie o te szczegóły podczas zakupu dywanu sprawi, że dzieci będą mieć bezpieczny, podłogowy plac zabaw. Najlepiej wybrać dywan, który ma matę antypoślizgową. Dzięki temu nie będziemy musieli dokonywać dodatkowych poszukiwań tego rodzaju zabezpieczenia, zastanawiać się jak ją zamontować. Mata antypoślizgowa jest bardzo dobrym zabezpieczeniem nie tylko dla samych dzieci, ale również dla rodziców, którzy wszystko robią w szybkim tempie. Kupując dywan z matą antypoślizgową, zabezpieczają się przed niepożądanym upadkiem.

Jaki kolor i wzór dywanu wybrać?

Rodzicom zależy na tym, aby dziecko czuło się przyjemnie w swoim pokoiku oraz żeby dywan pasował do wystroju całego wnętrza. Co więc najlepiej wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każdy kieruje się tu swoim gustem. W sklepach, takich jak kochamydywany jest spora oferta rożnych producentów dywanów przeznaczonych do dziecięcych pokoików. Przyjęło się, że dla chłopczyka często wybiera się przedmioty w kolorze niebieskim, a dla dziewczynki w kolorze różowym. Coraz bardziej widać jednak, jak ludzie odchodzą od tych stereotypów i decydują się na inne kolory niż różowy lub niebieski. Jest wiele ciekawych kolorów dywanów, które pięknie wkomponują się w wystrój dziecięcego pokoiku. Zauważalne jest, że rodzice chętnie wybierają takie nowoczesne dywany jak dywany pluszowe, dywany 3D. Ten gatunek dywanu pasowałby również do innych pomieszczeń, takich jak salon lub sypialnia. W dziecięcym pokoju tego rodzaju dywan, zapewni dziecku ciepło i komfort podczas wielogodzinnej podłogowej zabawy.

Dywany przeznaczone do dziecięcych pomieszczeń

Są typowe wzory dywanów, których nie ma możliwości zastosować w innych pomieszczeniach niż dziecięcy pokój. Wzory w piłki, baloniki, gwiazdeczki, samochodziki, postaci z bajek, boiska to tylko niektóre wzory, które są dedykowane do dziecięcych pokoików. Jeśli planujemy kupić dywan dziecku, które ma już kilka lat albo wkracza w nastoletni wiek, to lepiej kupić taki wzór dywanu, który posłuży mu na dłużej i który nie będzie dla niego za dziecinny. Lepiej wybrać model dywanu z ładnym wzorem geometrycznym lub gładki, cieniowany albo fabrycznie postarzany, który wpasuje się w aranżację całego pomieszczenia. Dla młodego człowieka istotne jest, żeby jego pokój wyglądał tak, aby czuł się w nim przytulnie i komfortowo. Dzięki temu w przyjemniejszej atmosferze nastolatek będzie odrabiał lekcje, przygotowywał się do zajęć szkolnych, zapraszał swoich znajomych i przyjaciół. Jak czytamy w serwisie Ogrzany.pl zanim zdecydujemy się na zakup dywanu, dobrze jest sprawdzić również, czy model, który podoba się nam lub naszemu dziecku jest przystosowany do tego, aby jeździć po nim kółkami z krzesła obrotowego. Najczęściej dywan znajduje się pod krzesłem, jeśli nie byłby więc odporny na tego typu częste użytkowanie, to lepiej zdecydować się na inny model. Może on bowiem szybko się zniszczyć, stracić swój atrakcyjny wygląd i przestać być ozdobą młodzieżowego pokoju. Pod samo biurko i krzesło z pewnością nie pasuje dywan z wysokim runem, ale na pewno będzie on dobrym wyborem jako dywan do pokoju niemowlaka lub koło łóżka młodego człowieka albo na środku pokoiku.

Posiadanie dywanu wiąże się z dodatkową pracą, z czyszczeniem, pielęgnacją i konserwacją, ale jest on taką ozdobą mieszkania, że wiele osób mimo wszystko decyduje się na tego typu dekorację podłogową. Oprócz walorów estetycznych jest on także praktycznym rozwiązaniem, które zabezpiecza bawiące się dziecko przed chłodną podłogą.

Jaki wpływ na fundusze ETF na ryzyko walutowe?

Jaki wpływ na fundusze ETF na ryzyko walutowe

Fundusze ETF, jak ciekawa alternatywa w naszych portfelach inwestycyjnych może zapewnić nam optymalną dywersyfikację i zwiększyć potencjał całości inwestycji jako takich, które są odporne na zawirowania gospodarcze. Jednak świadomy inwestor przy podejmowaniu decyzji bierze pod uwagę wszystkie ryzyka, w tym również ryzyko walutowe.

Czy Autocasco przejdzie na nowego właściciela?

Autocasco

Jedną z najbardziej znanych nieobowiązkowych polis ubezpieczeniowych dla samochodów jest Autocasco. Coraz więcej kierowców decyduje się na jego zakup. Stanowi ono dodatkowe zabezpieczenie auta podczas nieprzewidzianych sytuacji. A czy Autocasco przechodzi po sprzedaży na nowego właściciela?

W odróżnieniu od obowiązkowego ubezpieczenia OC, Autocasco zapewnia odszkodowanie po uszkodzeniu, kradzieży lub zniszczeniu objętego polisą pojazdu. Jeżeli zamierzasz dokonać sprzedaży lub zakupu samochodu z AC, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Autocasco – co dzieje się z nim po sprzedaży auta?

AC to nieobowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych. Dzięki objęciu samochodu tego typu polisą możesz otrzymać odszkodowania na wypadek uszkodzenia, zniszczenia lub utraty auta.

Z racji tego, że ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, umowa nabycia polisy ulega rozwiązaniu wraz z chwilą sprzedaży samochodu. Istnieje oczywiście możliwość przeniesienia trwającego AC na nowego właściciela. Warto jednak pamiętać, że tylko nieliczne towarzystwa ubezpieczeniowe dopuszczają taką możliwość. Wynika z tego dość prosta zasada.

Należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia przypisanymi do firmy, w której została zakupiona polisa. Jeżeli ubezpieczyciel dopuszcza taką możliwość, to przeniesienie Autocasco na nowego właściciela samochodu będzie możliwe. Jeżeli nie, niestety polisa wygaśnie wraz z momentem sprzedaży auta. W takiej sytuacji należy swojemu ubezpieczycielowi zgłosić fakt sprzedaży pojazdu i wówczas najczęściej wypłacany jest zwrot niewykorzystanej części składki.

Masz AC i sprzedajesz auto? O tym musisz wiedzieć!

Z chwilą sprzedaży samochodu, zawarta umowa ubezpieczeniowa w większości przypadków nie przechodzi na nowego właściciela pojazdu i zostaje rozwiązana automatycznie. Natomiast jeżeli dane towarzystwo ubezpieczeniowe dopuszcza przeniesienie polisy, należy złożyć wymagane dokumenty.

W większości sytuacji sprzedawca auta ma możliwość otrzymania zwrotu składki za polisę AC. Należy wystąpić z odpowiednim wnioskiem do swojego ubezpieczyciela. Jest to równoznaczne z poinformowaniem towarzystwa ubezpieczeniowego o sprzedaży objętego polisą samochodu. Składka zostanie zwrócona za niewykorzystany czas trwania polisy tzn. od dnia sprzedaży auta do końca okresu trwania umowy.

Wybierz Autocasco w LINK4!

Polisa AC obejmuje ochronę przed skutkami szkód, powstałych w razie wypadku lub kolizji drogowej z winy ubezpieczonego, uszkodzenia pojazdu z winy osób trzecich oraz kradzież samochodu. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, jednak coraz więcej kierowców decyduje się na jego zakup.

Polisa Autocasco w LINK4 jest indywidualnie dopasowana do potrzeb każdego kierowcy. Masz bowiem możliwość wyboru wariantu ubezpieczenia z tzw. warsztatem lub kosztorysem. Do Twojej decyzji należy także wybór tego, czy ubezpieczyciel będzie obliczał amortyzację poszczególnych części pojazdu.

W LINK4 Autocasco zapewni ochronę także na wypadek kradzieży, którą objęty jest nie tylko sam samochód, ale także Twój bagaż podręczny czy fotelik dziecięcy. Ubezpieczenie to obejmuje zdarzenia, do których doszło na terenie całej Europy, z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji.

Autocasco a sprzedaż samochodu. Kilka słów na koniec

Dokonując sprzedaży swojego samochodu, pamiętaj o zgłoszeniu tego faktu ubezpieczycielowi. Wówczas wypłaci Ci on wysokość niewykorzystanej w ramach Autocasco składki. Zapoznaj się też z ofertą ubezpieczeń w LINK4. Polisę AC możesz zakupić w pakiecie wraz z obowiązkowym OC.

Ubezpieczenie Autocasco dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Dlaczego warto zainwestować w projekt wnętrza?

Dlaczego warto zainwestować w projekt wnętrza

Dostęp do kredytów hipotecznych sprawia, że ogromna ilość Polaków decyduje się na zakup mieszkania tą właśnie drogą. Mieszkania deweloperskie kupujący otrzymuje w stanie surowym, a to oznacza konieczność, ale i szansę na mieszkanie dokładnie takie, o jakim się marzyło, nawet intuicyjnie. Nowi właściciele mieszkania deweloperskiego zostają nagle obarczeni ciężarem dziesiątków większych i mniejszych decyzji, nie wszyscy jednak są do tego w pełni przygotowani.

Dlaczego warto zainwestować w projekt wnętrza?

Projektant wnętrz, wykorzystując wiele różnych metod i narzędzi, tworzy wizję a potem projekt aranżacji powierzchni mieszkalnej. W ślad za szczegółowym wywiadem i zdefiniowaniem potrzeb przyszłych użytkowników przygotowuje cyfrowy projekt wnętrza. Dzięki temu inwestor ma możliwość zwizualizowania sobie miejsca przyszłej egzystencji, nawet wtedy, gdy praca projektanta wnętrz zakończy się na tym etapie. Warto bowiem wiedzieć, że współpraca z projektantem może być podzielona na wiele etapów a inwestor nie musi wykorzystywać ich wszystkich. Projekty wnętrz w technologii 3D doskonale obrazują potencjał przestrzeni i pomagają w optymalnym wyborze wariantów.

Projekt wnętrza przygotowany w sposób profesjonalny ma ogromne znaczenie w przypadku małego mieszkania. Projektant, kierując się wypracowaną wspólnie estetyką oraz wiedzą, potrafi stworzyć takie wnętrze, które będzie zawierać wszystkie niezbędne funkcje i konieczne podziały przestrzeni, a jednocześnie wykorzystując każdy skrawek przestrzeni uczyni z niego komfortowe miejsce do zamieszkania. Ważną zaletą profesjonalnego projektu jest ergonomia przestrzeni i właściwy dobór wyposażenia wnętrz, z punktu widzenia zagospodarowania przestrzeni.

Projekt wnętrza a jego spójność i harmonia

Ogromną zaletą projektu wnętrza zleconego profesjonalistom jest spójność estetyczna przestrzeni. Aranżując mieszkanie samodzielnie bardzo łatwo zejść z wytyczonej drogi. Projekt wnętrza sprawia, że cały czas inwestor ma w zasięgu określony cel, do jakiego dąży. Nawet wówczas, gdy trwa to bardzo długo. Spójny projekt wnętrza sprawia też, że przestrzeń zyskuje na harmonii, tworzy niepowtarzalny klimat a projektant stosując drobne triki tworzy iluzję optyczną, ukrywającą niedostatki przestrzeni. Czasem wystarczy położenie jednakowej podłogi w każdym pomieszczeniu i otwarcie przestrzeni, by uzyskać wrażenie przestronności. Umiejętne oświetlenie mieszkania natomiast nie tylko tworzy przyjazny klimat, ale podkreśla ważne obszary mieszkania ukrywając jego niedostatki.

Podobne informacje znajdziesz na:

  1. https://projektowaniewnetrz24.eu

Praktyczna i zawsze pożądana półka okrągła

Praktyczna i zawsze pożądana półka okrągła

Chcąc być pewnym tego że posiadane przez ciebie wyposażenie kuchni ale i nie tylko kuchni zawsze jest na swoim miejscu być może już teraz powinieneś pomyśleć o zakupieniu przez siebie jak najlepszej półki okrągłej.

Czy na przykład i ty już kiedyś widziałeś taki wyrób? A może znasz już jakąś firmę która już od wielu lat wypuszcza go na polski rynek? Jeżeli jeszcze nie lub tez jeśli jesteś w takiej sytuacji że nie chcesz kupować wspomnianej półki okrągłej gdziekolwiek to my już teraz proponujemy tobie żebyś od razu po przeczytaniu tego tekstu skierował swoje kroki do pewnego według nas znakomitego sklepu. Link do niej masz podany poniżej. Nie czekaj zatem ani chwili dłużej lecz już teraz rozpocznij swoje zakupy właśnie w tym miejscu., I niechaj ich przedmiotem będzie zawsze omawiana przez nas półka okrągła. Zresztą nie wątpimy w to że akurat ty kupisz sobie tam niejedną właśnie tego typu półkę. Możesz być pewnym że naprawdę warto to zrobić i to już teraz.

Półka okrągła na której położysz swoje przedmioty

Nawet jeżeli z natury nie jesteście bałaganiarzami to co jakiś czas coś przecież gubicie. Czy wobec tego na przykład już teraz chcielibyście mieć na przykład jak najlepsza półkę okrągłą na której położycie swoje przedmioty? Naszym zdaniem jest to doskonały wybór. Ale czy wiecie gdzie takie półki okrągłe można kupić? Jeżeli jeszcze nie to my już teraz zachęcamy was do tego żeby6ście weszli na stronę internetowa pewnego znakomitego sklepu. Link do niej macie podany poniżej. To w nim zawsze kiedy tylko będziecie chcieli zakupicie dla siebie idealne półki okrągłe. O tym że tak będzie przekonacie się niebawem. Będzie to bowiem dla was idealne wyjście. Jak zatem widzicie nie powinniście ani chwili dłużej zwlekać lecz od razu po przeczytaniu tego tekstu udajcie się do tego miejsca a przedmiotem waszych zakupów niechaj będzie idealna półka okrągła. Nie da się ukryć że wspomniana półka to przedmiot bardzo praktyczny. Zatem już teraz warto go sobie zakupić.

Możliwości dopłaty do aut elektrycznych dla osób indywidualnych

0
Możliwości dopłaty do aut elektrycznych dla osób indywidualnych

Rynek motoryzacyjny od wielu lat znajduje się w prawdziwym rozkwicie. Nic dziwnego – każdy chce podróżować i przemieszczać się w sposób komfortowy. Nie tylko salony samochodowe, również komisy aut używanych przeżywają prawdziwe oblężenie. Także fabryki mają kłopoty by nadążyć za bieżącą potrzebą zaspokajania oczekiwań klientów. W niektórych koncernach na nowy pojazd czeka się obecnie od kilku do nawet kilkunastu miesięcy!

Samochody elektryczne – wsparcie dla klimatu

Wraz z rozwojem świata, ludzie zaczęli poszukiwać także nowych form zasilania samochodów. Jest to oczywiście po części związane z ochroną środowiska i chęcią redukcji spalin. Już niemal wszystkie koncerny samochodowe posiadają w gamie swoich pojazdów modele elektryczne lub przynajmniej hybrydowe (połączenie silników spalinowego i elektrycznego). Coraz więcej osób przekonuje się do zmiany samochodu na tzw. elektryka, a wiele krajów rozbudowuje sieć ogólnodostępnych, szybkich ładowarek do baterii samochodowych. Najbogatsze kraje europejskie wprowadziły także program, którego wyrazem są dopłaty do aut elektrycznych dla osób indywidualnych. Celem takich programów jest oczywiście zachęcenie społeczeństwa do rezygnacji z aut o napędzie spalinowym na rzecz pojazdów elektrycznych a finalnie znaczny wpływ na poprawę środowiska naturalnego, którego stanem powinniśmy się martwić wszyscy.

Dofinansowanie do aut elektrycznych

Świetnym miejscem do zapoznania się ze szczegółami programu wspomnianego powyżej jest emobility.vwfs.pl/dofinansowanie/klient-indywidualny. Dzięki zawartym tam informacjom możemy w bardzo prosty sposób dowiedzieć się na jaką kwotę może liczyć klient indywidualny planujący zakup samochodu elektrycznego (również ten posiadający Kartę Dużej Rodziny), ponadto możemy zapoznać się z przebiegiem procesu ubiegania się o ten rodzaj dofinansowania oraz uzyskać odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

Jeszcze kilka lat temu widok pojazdu napędzanego prądem był niemalże sensacją, dzisiaj – jest to codzienny widok na ulicach wielu miast. O tym, że ludzie pochwycili trend pojazdów elektrycznych świadczyć może także fakt jak wiele obecnie mówi się o tym rodzaju napędu. Wystarczy obejrzeć blok reklamowy w telewizji czy zwrócić uwagę na bilbordy czy ogłoszenia w miastach, a przekonamy się o prawdziwości tego stwierdzenia. Obecnie reklamowane są głównie samochody o silnikach elektrycznych jak choćby Audi E-tron czy Skoda Citigo. Większość miast posiada już od jakiegoś czasu autobusy komunikacji miejskiej napędzane prądem. Wszystkie te fakty dają jasny sygnał dla każdej jednostki – tak, przesiadamy się do pojazdów elektrycznych!

Podsumowując, wygląda na to, że przyszłość motoryzacyjna stoi pod znakiem samochodów o napędzie elektrycznym. Warto zatem iść z duchem czasu i korzystać z programów oferujących dofinansowanie do samochodu elektrycznego dla osób fizycznych, aby za kilka lat nie musieć biegać w poszukiwaniu postępu.

Co warto wiedzieć o preparacie Tudor 114 OD?

0
Co warto wiedzieć o preparacie Tudor 114 OD

Branża produktów rolniczych jest bardzo dobrze rozwinięta na terenie naszego kraju.

Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki niej możliwe jest pozyskiwanie roślin oraz innych produktów wykorzystywanych do wytwarzania żywności. Bardzo istotnym procesem rolniczym jest między innymi uprawa zbóż różnego typu, które służą do produkcji mąki, kaszy, pasz oraz innych wyrobów o charakterze spożywczym. Warto pamiętać, że jednym z kluczowych etapów dbania o uprawy roślin jest stosowanie specjalnych preparatów, takich jak na przykład Tudor 114 OD. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Podstawowe informacje na temat produktu Tudor 114 OD

Wiele roślin jest narażonych na szkodliwe działanie chwastów. Do ich grona można zaliczyć między innymi kukurydzę, która potrafi być atakowana przez chwastnicę jednostronną, komosę białą, perz właściwy, tasznik pospolity oraz przez wiele innych roślin, z którymi musi konkurować o składniki odżywcze, a to z kolei przekłada się na powolny rozwój, zapadanie na różne choroby oraz niskie plony. Okazuje się, że receptą na te problemy jest preparat Tudor 114 OD.Wspomniany wyżej preparat przeznaczony jest do użytkowania nalistnego w formie zawiesiny olejowej. Zawiera on specjalne substancje czynne, które skutecznie zwalczają szczególnie młode chwasty wspomniane wyżej oraz inne gatunki roślin wyrządzających szkody w uprawach kukurydzy. W wyniku oprysków, pierwsze rezultaty można zauważyć już po 4-5 dniach od przeprowadzenia zabiegu, a całkowite zamieranie chwastów jest zauważalne w okresie 6-8 tygodni od zabiegu.Warto dodać, że informacje oraz oferty dotyczące wspomnianego wyżej preparatu, można znaleźć w wielu źródłach, takich jak na przykład Internet. Warto zajrzeć na stronę https://innvigo.com/tudor-114-od/ lub na inne strony o tematyce rolniczej, aby uzyskać więcej informacji na temat odpowiednich preparatów, ich najważniejszych cech oraz sposobu użytkowania. Znalezienie takich stron na szczęście nie jest trudnym zadaniem.

Typy produktów finansowych oferowanych przez Getin Bank

Typy produktów oferowanych przez Getin Bank

Niektóre produkty finansowe są popularniejsze od innych. Każdy z tych produktów ma oczywiście pewne specyficzne własności, które pozwalają mu sprawdzać się dobrze w jakichś konkretnych sytuacjach. Każdy produkt ma swoje konkretne przeznaczenie i jest wykorzystywany w jasno określonym celu. A ludziom, pomimo dzielących ich różnic, zazwyczaj zależy jednak na podobnych rzeczach. To, że tylko niektóre produkty finansowe Getin Bank cieszą się teraz niezwykle wysoką popularnością, wynika z ich prawdziwej wartości i tego, co takiego zapewniają one przeciętnemu człowiekowi, a nie biznesmenowi czy osobie zarabiającej gigantyczne pieniądze. Takie produkty warto po prostu znać. Poniżej można więc zapoznać się z ich króciutkimi opisami, które pozwolą rozjaśnić pewne kwestie, nawet osobom niezaznajomionym z tematem banków i finansów.

Kredyty gotówkowe

Bez dwóch zdań najpopularniejszy wariant produktu finansowego. Kredyt gotówkowy jest swego rodzaju zobowiązaniem, które występuje w formie gotówki wypłacanej klientowi przez bank bądź instytucję pozabankową. Kredyty gotówkowe zapewnia się klientom indywidualnym. Mogą mieć one postać fizyczną, czyli występować pod postacią gotówki przekazywanej z ręki do ręki, ale w obecnych czasach dużo częściej występują pod postacią niematerialną, czyli trafiają na rachunek bankowy klienta, zamiast bezpośrednio do jego rąk. Ten typ transakcji jest po prostu bezpieczniejszy. Obecnie naprawdę nikt nie chce nosić przy sobie większej ilości gotówki i ryzykować tym, że zostanie obrabowany.

Banki idą teraz klientom na rękę i jako że wiedzą, iż dla tych klientów kredyty gotówkowe potrafią być najbardziej interesującymi produktami, pozwalają na ich pozyskiwanie w sposób… całkowicie zdalny! Nawet w naszym kraju bankowość elektroniczna śmiga już w najlepsze. Nareszcie mieszkańcy naszego kraju nie muszą wyczekiwać w długich kolejkach do okienek bankowych czy brać sobie specjalnie dni wolnych, by do tych banków w ogóle móc się wybrać w ich godzinach otwarcia, aby pożyczyć większą lub mniejszą kwotę pieniędzy. Transakcje tego rodzaju są już załatwiane przez Internet. Każdy powinien spróbować zresztą oswoić się z rozwiązaniami online, bo już niedługo będą one normą i na dobre zastąpią swoje „tradycyjne” pierwowzory, co tyczy się również produktów finansowych.

Lokaty

A jeśli nie kredyt, no to może lokata? Lokatą nazywa się dość specyficzną umowę, w ramach której tym razem to klient pożycza bankowi pewne pieniądze. Oczywiście umowa obowiązuje przez konkretną, ustaloną ilość czasu. A przynajmniej ta umowa, która tyczy się lokaty terminowej, jaką proponuje właśnie oferta Getin Bank. Przez określony czas klient nie może więc korzystać ze swoich zgromadzonych pieniędzy, ponieważ oddaje je do dyspozycji banku. Jeżeli w trakcie tej umowy mimo wszystko zdecydowałby się wyciągnąć jakąś część gotówki, automatycznie złamałby warunki umowy i przez to doprowadziłby również do zerwania lokaty, co dla niego samego byłoby totalnie nieopłacalne.

Lokaty nie są jednak takimi produktami, z których absolutnie każdy może skorzystać. Teoretycznie kieruje się je do wszystkich klientów, jednakże wymagają one dysponowania pewnymi środkami pieniężnymi, które muszą osiągnąć wartość rzędu przynajmniej pięciuset złotych. Jeżeli takiej kwoty się nie posiada, najpierw trzeba zadbać o powiększenie składowanej gotówki, by dopiero potem myśleć o tym, jak by tu ją pomnożyć. Oczywiście można też założyć lokatę na dużo większej kwocie. Każdy klient dostosowuje to wszystko w sposób indywidualny, by ostatecznie zdecydować się na formę współpracy, która dla niego będzie najkorzystniejsza.

Konta oszczędnościowe

Wśród tych najpopularniejszych i najpowszechniejszych produktów ostatnią bardzo ciekawą propozycją są konta oszczędnościowe. Dawniej używane przez nielicznych klientów, dziś znajdują się w posiadaniu dużej grupy osób. Widać bowiem wyraźnie, że ludzie, przynajmniej w przypadku spraw związanych z pieniędzmi, w końcu przestali skupiać się wyłącznie na teraźniejszości, a zaczęli myśleć o przyszłości. Chcą być gotowi na wszystko. Pragną na bieżąco odkładać mniejsze lub większe pieniądze, by w ten sposób zapewnić sobie poduszkę finansową na wypadek zachorowania, powiększenia rodziny albo utraty pracy. Nie każdy potrafi samodzielnie oszczędzać, dlatego lepiej to robić z pomocą zewnętrznych rozwiązań, do jakich należą konta oszczędnościowe.

Więcej na temat kont oszczędnościowych zapewnianych przez Getin Bank oraz inne banki można przeczytać na stronie https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/getin-bank. Z niej też każdy dowie się, jak takie konto dla siebie założyć. A czy warto? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy zastanowić się nad tym, czy warto w ogóle oszczędzać. A sprawa powinna być raczej oczywista.

Inne produkty

Jeżeli wśród tych standardowych opcji nie znalazło się produktu, którym byłoby się szczerze zainteresowanym, zawsze można przejść się samemu do stacjonarnej siedziby banku i już na miejscu porozmawiać o innych rozwiązaniach występujących w ofercie.

Rozliczenie podatku z zagranicy – warto postawić na fachową pomoc

Rozliczenie podatku z zagranicy

Wyjazd do pracy za granicę to dla wielu polaków atrakcyjna opcja pozwalająca na wysokie zarobki w stosunkowo niedługim czasie. Decydując się na taki krok, musimy pamiętać, że w każdym kraju obowiązują nas inne przepisy podatkowe i prawdopodobnie będziemy zobowiązani złożyć deklarację na koniec roku podatkowego. Często jest to szansa na korzystny zwrot, jednak może okazać się to skomplikowany, procesem zwłaszcza w przypadku nieznajomości języka. Tutaj w skrócie dowiesz się, jak wygląda rozliczenie w Holandii i w Niemczech oraz że warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Zwrot podatku z Holandii – jak uzyskać?

Rozliczenie podatkowe w Holandii dotyczy praktycznie każdej osoby pracującej w tym kraju. Złożyć deklarację podatkową musisz w momencie, gdy otrzymasz pismo z urzędu oraz jeśli należny zwrot jest większy niż 15 € lub okaże się, że musisz zapłacić urzędowi co najmniej 46 €.

Ważnym zagadnieniem w przypadku rozliczenia holenderskiego jest zasada 90%. Tylko spełniając ten warunek, będziesz mógł dokonania rozliczenia na zasadach obowiązujących dla rezydentów. Oznacza to możliwość skorzystania z wielu ulg podatkowych, dzięki którym zwrot jest zdecydowanie korzystniejszy. W tym celu niezbędne jest wykazanie, że minimum 90 % wszystkich zarobków w danym roku podatkowym uzyskałeś na terenie Holandii. Potrzebne do tego będzie zaświadczenie UE/WE które dołączysz do swojego formularza. Otrzymasz je po rozliczeniu PIT 36 w polskim urzędzie skarbowym.

Aby złożyć deklarację podatkową w Holandii potrzebne Ci będą następujące dokumenty:

  • wypełniona ankieta osobowa,
  • oświadczenie o okresie pracy,
  • skan jaroopgave (karta podatkowa),
  • kopia dokumentu tożsamości 
  • oświadczenie RODO

Holenderski urząd skarbowy przewiduje dwa terminy.złożenia zeznania – do 1 lipca roku, który następuje po roku przepracowanym dla osób niezameldowanych, lub do 1 maja, jeżeli posiada się meldunek w Holandii. Pozostałe informacje znajdziesz na stronie https://holandia.org/zwrot-podatku-z-holandii/.

Rozliczenie podatku z Niemiec – czy to się opłaca?

Większość polaków pracujących u naszych zachodnich sąsiadów nie ma obowiązku rozliczenia się, ponieważ znajduje się w pierwszej grupie podatkowej. Jednak każdej osobie legalnie zarabiającej w tym kraju przysługuje prawo starania się o zwrot podatku z Niemiec jeżeli ich podatek od wynagrodzenia odprowadzany był w ciągu danego roku wyższy, niż prognozował tamtejszy urząd skarbowy. Jeśli przebywałeś na terenie Niemiec dłużej niż 183 dni, podlegasz pod obowiązek rozliczania się w sposób nieograniczony. W przypadku zatrudnienia krótszego  niż 183 dni oraz całkowitych dochodów  z Niemiec nieprzekraczających 90 % obowiązuje nas mniej korzystne rozliczenie ograniczone.

Zapraszamy do skorzystania z pomocy naszego biura podatkowego – najkorzystniejszy zwrot podatku Niemcy i Holandia.

ZOBACZ TEŻ