Dlaczego warto zainwestować w projekt wnętrza?

Dlaczego warto zainwestować w projekt wnętrza

Dostęp do kredytów hipotecznych sprawia, że ogromna ilość Polaków decyduje się na zakup mieszkania tą właśnie drogą. Mieszkania deweloperskie kupujący otrzymuje w stanie surowym, a to oznacza konieczność, ale i szansę na mieszkanie dokładnie takie, o jakim się marzyło, nawet intuicyjnie. Nowi właściciele mieszkania deweloperskiego zostają nagle obarczeni ciężarem dziesiątków większych i mniejszych decyzji, nie wszyscy jednak są do tego w pełni przygotowani.

Dlaczego warto zainwestować w projekt wnętrza?

Projektant wnętrz, wykorzystując wiele różnych metod i narzędzi, tworzy wizję a potem projekt aranżacji powierzchni mieszkalnej. W ślad za szczegółowym wywiadem i zdefiniowaniem potrzeb przyszłych użytkowników przygotowuje cyfrowy projekt wnętrza. Dzięki temu inwestor ma możliwość zwizualizowania sobie miejsca przyszłej egzystencji, nawet wtedy, gdy praca projektanta wnętrz zakończy się na tym etapie. Warto bowiem wiedzieć, że współpraca z projektantem może być podzielona na wiele etapów a inwestor nie musi wykorzystywać ich wszystkich. Projekty wnętrz w technologii 3D doskonale obrazują potencjał przestrzeni i pomagają w optymalnym wyborze wariantów.

Projekt wnętrza przygotowany w sposób profesjonalny ma ogromne znaczenie w przypadku małego mieszkania. Projektant, kierując się wypracowaną wspólnie estetyką oraz wiedzą, potrafi stworzyć takie wnętrze, które będzie zawierać wszystkie niezbędne funkcje i konieczne podziały przestrzeni, a jednocześnie wykorzystując każdy skrawek przestrzeni uczyni z niego komfortowe miejsce do zamieszkania. Ważną zaletą profesjonalnego projektu jest ergonomia przestrzeni i właściwy dobór wyposażenia wnętrz, z punktu widzenia zagospodarowania przestrzeni.

Projekt wnętrza a jego spójność i harmonia

Ogromną zaletą projektu wnętrza zleconego profesjonalistom jest spójność estetyczna przestrzeni. Aranżując mieszkanie samodzielnie bardzo łatwo zejść z wytyczonej drogi. Projekt wnętrza sprawia, że cały czas inwestor ma w zasięgu określony cel, do jakiego dąży. Nawet wówczas, gdy trwa to bardzo długo. Spójny projekt wnętrza sprawia też, że przestrzeń zyskuje na harmonii, tworzy niepowtarzalny klimat a projektant stosując drobne triki tworzy iluzję optyczną, ukrywającą niedostatki przestrzeni. Czasem wystarczy położenie jednakowej podłogi w każdym pomieszczeniu i otwarcie przestrzeni, by uzyskać wrażenie przestronności. Umiejętne oświetlenie mieszkania natomiast nie tylko tworzy przyjazny klimat, ale podkreśla ważne obszary mieszkania ukrywając jego niedostatki.

Podobne informacje znajdziesz na:

  1. https://projektowaniewnetrz24.eu

Praktyczna i zawsze pożądana półka okrągła

Praktyczna i zawsze pożądana półka okrągła

Chcąc być pewnym tego że posiadane przez ciebie wyposażenie kuchni ale i nie tylko kuchni zawsze jest na swoim miejscu być może już teraz powinieneś pomyśleć o zakupieniu przez siebie jak najlepszej półki okrągłej.

Czy na przykład i ty już kiedyś widziałeś taki wyrób? A może znasz już jakąś firmę która już od wielu lat wypuszcza go na polski rynek? Jeżeli jeszcze nie lub tez jeśli jesteś w takiej sytuacji że nie chcesz kupować wspomnianej półki okrągłej gdziekolwiek to my już teraz proponujemy tobie żebyś od razu po przeczytaniu tego tekstu skierował swoje kroki do pewnego według nas znakomitego sklepu. Link do niej masz podany poniżej. Nie czekaj zatem ani chwili dłużej lecz już teraz rozpocznij swoje zakupy właśnie w tym miejscu., I niechaj ich przedmiotem będzie zawsze omawiana przez nas półka okrągła. Zresztą nie wątpimy w to że akurat ty kupisz sobie tam niejedną właśnie tego typu półkę. Możesz być pewnym że naprawdę warto to zrobić i to już teraz.

Półka okrągła na której położysz swoje przedmioty

Nawet jeżeli z natury nie jesteście bałaganiarzami to co jakiś czas coś przecież gubicie. Czy wobec tego na przykład już teraz chcielibyście mieć na przykład jak najlepsza półkę okrągłą na której położycie swoje przedmioty? Naszym zdaniem jest to doskonały wybór. Ale czy wiecie gdzie takie półki okrągłe można kupić? Jeżeli jeszcze nie to my już teraz zachęcamy was do tego żeby6ście weszli na stronę internetowa pewnego znakomitego sklepu. Link do niej macie podany poniżej. To w nim zawsze kiedy tylko będziecie chcieli zakupicie dla siebie idealne półki okrągłe. O tym że tak będzie przekonacie się niebawem. Będzie to bowiem dla was idealne wyjście. Jak zatem widzicie nie powinniście ani chwili dłużej zwlekać lecz od razu po przeczytaniu tego tekstu udajcie się do tego miejsca a przedmiotem waszych zakupów niechaj będzie idealna półka okrągła. Nie da się ukryć że wspomniana półka to przedmiot bardzo praktyczny. Zatem już teraz warto go sobie zakupić.

Możliwości dopłaty do aut elektrycznych dla osób indywidualnych

0
Możliwości dopłaty do aut elektrycznych dla osób indywidualnych

Rynek motoryzacyjny od wielu lat znajduje się w prawdziwym rozkwicie. Nic dziwnego – każdy chce podróżować i przemieszczać się w sposób komfortowy. Nie tylko salony samochodowe, również komisy aut używanych przeżywają prawdziwe oblężenie. Także fabryki mają kłopoty by nadążyć za bieżącą potrzebą zaspokajania oczekiwań klientów. W niektórych koncernach na nowy pojazd czeka się obecnie od kilku do nawet kilkunastu miesięcy!

Samochody elektryczne – wsparcie dla klimatu

Wraz z rozwojem świata, ludzie zaczęli poszukiwać także nowych form zasilania samochodów. Jest to oczywiście po części związane z ochroną środowiska i chęcią redukcji spalin. Już niemal wszystkie koncerny samochodowe posiadają w gamie swoich pojazdów modele elektryczne lub przynajmniej hybrydowe (połączenie silników spalinowego i elektrycznego). Coraz więcej osób przekonuje się do zmiany samochodu na tzw. elektryka, a wiele krajów rozbudowuje sieć ogólnodostępnych, szybkich ładowarek do baterii samochodowych. Najbogatsze kraje europejskie wprowadziły także program, którego wyrazem są dopłaty do aut elektrycznych dla osób indywidualnych. Celem takich programów jest oczywiście zachęcenie społeczeństwa do rezygnacji z aut o napędzie spalinowym na rzecz pojazdów elektrycznych a finalnie znaczny wpływ na poprawę środowiska naturalnego, którego stanem powinniśmy się martwić wszyscy.

Dofinansowanie do aut elektrycznych

Świetnym miejscem do zapoznania się ze szczegółami programu wspomnianego powyżej jest emobility.vwfs.pl/dofinansowanie/klient-indywidualny. Dzięki zawartym tam informacjom możemy w bardzo prosty sposób dowiedzieć się na jaką kwotę może liczyć klient indywidualny planujący zakup samochodu elektrycznego (również ten posiadający Kartę Dużej Rodziny), ponadto możemy zapoznać się z przebiegiem procesu ubiegania się o ten rodzaj dofinansowania oraz uzyskać odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

Jeszcze kilka lat temu widok pojazdu napędzanego prądem był niemalże sensacją, dzisiaj – jest to codzienny widok na ulicach wielu miast. O tym, że ludzie pochwycili trend pojazdów elektrycznych świadczyć może także fakt jak wiele obecnie mówi się o tym rodzaju napędu. Wystarczy obejrzeć blok reklamowy w telewizji czy zwrócić uwagę na bilbordy czy ogłoszenia w miastach, a przekonamy się o prawdziwości tego stwierdzenia. Obecnie reklamowane są głównie samochody o silnikach elektrycznych jak choćby Audi E-tron czy Skoda Citigo. Większość miast posiada już od jakiegoś czasu autobusy komunikacji miejskiej napędzane prądem. Wszystkie te fakty dają jasny sygnał dla każdej jednostki – tak, przesiadamy się do pojazdów elektrycznych!

Podsumowując, wygląda na to, że przyszłość motoryzacyjna stoi pod znakiem samochodów o napędzie elektrycznym. Warto zatem iść z duchem czasu i korzystać z programów oferujących dofinansowanie do samochodu elektrycznego dla osób fizycznych, aby za kilka lat nie musieć biegać w poszukiwaniu postępu.

Co warto wiedzieć o preparacie Tudor 114 OD?

0
Co warto wiedzieć o preparacie Tudor 114 OD

Branża produktów rolniczych jest bardzo dobrze rozwinięta na terenie naszego kraju.

Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki niej możliwe jest pozyskiwanie roślin oraz innych produktów wykorzystywanych do wytwarzania żywności. Bardzo istotnym procesem rolniczym jest między innymi uprawa zbóż różnego typu, które służą do produkcji mąki, kaszy, pasz oraz innych wyrobów o charakterze spożywczym. Warto pamiętać, że jednym z kluczowych etapów dbania o uprawy roślin jest stosowanie specjalnych preparatów, takich jak na przykład Tudor 114 OD. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Podstawowe informacje na temat produktu Tudor 114 OD

Wiele roślin jest narażonych na szkodliwe działanie chwastów. Do ich grona można zaliczyć między innymi kukurydzę, która potrafi być atakowana przez chwastnicę jednostronną, komosę białą, perz właściwy, tasznik pospolity oraz przez wiele innych roślin, z którymi musi konkurować o składniki odżywcze, a to z kolei przekłada się na powolny rozwój, zapadanie na różne choroby oraz niskie plony. Okazuje się, że receptą na te problemy jest preparat Tudor 114 OD.Wspomniany wyżej preparat przeznaczony jest do użytkowania nalistnego w formie zawiesiny olejowej. Zawiera on specjalne substancje czynne, które skutecznie zwalczają szczególnie młode chwasty wspomniane wyżej oraz inne gatunki roślin wyrządzających szkody w uprawach kukurydzy. W wyniku oprysków, pierwsze rezultaty można zauważyć już po 4-5 dniach od przeprowadzenia zabiegu, a całkowite zamieranie chwastów jest zauważalne w okresie 6-8 tygodni od zabiegu.Warto dodać, że informacje oraz oferty dotyczące wspomnianego wyżej preparatu, można znaleźć w wielu źródłach, takich jak na przykład Internet. Warto zajrzeć na stronę https://innvigo.com/tudor-114-od/ lub na inne strony o tematyce rolniczej, aby uzyskać więcej informacji na temat odpowiednich preparatów, ich najważniejszych cech oraz sposobu użytkowania. Znalezienie takich stron na szczęście nie jest trudnym zadaniem.

Typy produktów finansowych oferowanych przez Getin Bank

Typy produktów oferowanych przez Getin Bank

Niektóre produkty finansowe są popularniejsze od innych. Każdy z tych produktów ma oczywiście pewne specyficzne własności, które pozwalają mu sprawdzać się dobrze w jakichś konkretnych sytuacjach. Każdy produkt ma swoje konkretne przeznaczenie i jest wykorzystywany w jasno określonym celu. A ludziom, pomimo dzielących ich różnic, zazwyczaj zależy jednak na podobnych rzeczach. To, że tylko niektóre produkty finansowe Getin Bank cieszą się teraz niezwykle wysoką popularnością, wynika z ich prawdziwej wartości i tego, co takiego zapewniają one przeciętnemu człowiekowi, a nie biznesmenowi czy osobie zarabiającej gigantyczne pieniądze. Takie produkty warto po prostu znać. Poniżej można więc zapoznać się z ich króciutkimi opisami, które pozwolą rozjaśnić pewne kwestie, nawet osobom niezaznajomionym z tematem banków i finansów.

Kredyty gotówkowe

Bez dwóch zdań najpopularniejszy wariant produktu finansowego. Kredyt gotówkowy jest swego rodzaju zobowiązaniem, które występuje w formie gotówki wypłacanej klientowi przez bank bądź instytucję pozabankową. Kredyty gotówkowe zapewnia się klientom indywidualnym. Mogą mieć one postać fizyczną, czyli występować pod postacią gotówki przekazywanej z ręki do ręki, ale w obecnych czasach dużo częściej występują pod postacią niematerialną, czyli trafiają na rachunek bankowy klienta, zamiast bezpośrednio do jego rąk. Ten typ transakcji jest po prostu bezpieczniejszy. Obecnie naprawdę nikt nie chce nosić przy sobie większej ilości gotówki i ryzykować tym, że zostanie obrabowany.

Banki idą teraz klientom na rękę i jako że wiedzą, iż dla tych klientów kredyty gotówkowe potrafią być najbardziej interesującymi produktami, pozwalają na ich pozyskiwanie w sposób… całkowicie zdalny! Nawet w naszym kraju bankowość elektroniczna śmiga już w najlepsze. Nareszcie mieszkańcy naszego kraju nie muszą wyczekiwać w długich kolejkach do okienek bankowych czy brać sobie specjalnie dni wolnych, by do tych banków w ogóle móc się wybrać w ich godzinach otwarcia, aby pożyczyć większą lub mniejszą kwotę pieniędzy. Transakcje tego rodzaju są już załatwiane przez Internet. Każdy powinien spróbować zresztą oswoić się z rozwiązaniami online, bo już niedługo będą one normą i na dobre zastąpią swoje „tradycyjne” pierwowzory, co tyczy się również produktów finansowych.

Lokaty

A jeśli nie kredyt, no to może lokata? Lokatą nazywa się dość specyficzną umowę, w ramach której tym razem to klient pożycza bankowi pewne pieniądze. Oczywiście umowa obowiązuje przez konkretną, ustaloną ilość czasu. A przynajmniej ta umowa, która tyczy się lokaty terminowej, jaką proponuje właśnie oferta Getin Bank. Przez określony czas klient nie może więc korzystać ze swoich zgromadzonych pieniędzy, ponieważ oddaje je do dyspozycji banku. Jeżeli w trakcie tej umowy mimo wszystko zdecydowałby się wyciągnąć jakąś część gotówki, automatycznie złamałby warunki umowy i przez to doprowadziłby również do zerwania lokaty, co dla niego samego byłoby totalnie nieopłacalne.

Lokaty nie są jednak takimi produktami, z których absolutnie każdy może skorzystać. Teoretycznie kieruje się je do wszystkich klientów, jednakże wymagają one dysponowania pewnymi środkami pieniężnymi, które muszą osiągnąć wartość rzędu przynajmniej pięciuset złotych. Jeżeli takiej kwoty się nie posiada, najpierw trzeba zadbać o powiększenie składowanej gotówki, by dopiero potem myśleć o tym, jak by tu ją pomnożyć. Oczywiście można też założyć lokatę na dużo większej kwocie. Każdy klient dostosowuje to wszystko w sposób indywidualny, by ostatecznie zdecydować się na formę współpracy, która dla niego będzie najkorzystniejsza.

Konta oszczędnościowe

Wśród tych najpopularniejszych i najpowszechniejszych produktów ostatnią bardzo ciekawą propozycją są konta oszczędnościowe. Dawniej używane przez nielicznych klientów, dziś znajdują się w posiadaniu dużej grupy osób. Widać bowiem wyraźnie, że ludzie, przynajmniej w przypadku spraw związanych z pieniędzmi, w końcu przestali skupiać się wyłącznie na teraźniejszości, a zaczęli myśleć o przyszłości. Chcą być gotowi na wszystko. Pragną na bieżąco odkładać mniejsze lub większe pieniądze, by w ten sposób zapewnić sobie poduszkę finansową na wypadek zachorowania, powiększenia rodziny albo utraty pracy. Nie każdy potrafi samodzielnie oszczędzać, dlatego lepiej to robić z pomocą zewnętrznych rozwiązań, do jakich należą konta oszczędnościowe.

Więcej na temat kont oszczędnościowych zapewnianych przez Getin Bank oraz inne banki można przeczytać na stronie https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/getin-bank. Z niej też każdy dowie się, jak takie konto dla siebie założyć. A czy warto? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy zastanowić się nad tym, czy warto w ogóle oszczędzać. A sprawa powinna być raczej oczywista.

Inne produkty

Jeżeli wśród tych standardowych opcji nie znalazło się produktu, którym byłoby się szczerze zainteresowanym, zawsze można przejść się samemu do stacjonarnej siedziby banku i już na miejscu porozmawiać o innych rozwiązaniach występujących w ofercie.

Rozliczenie podatku z zagranicy – warto postawić na fachową pomoc

Rozliczenie podatku z zagranicy

Wyjazd do pracy za granicę to dla wielu polaków atrakcyjna opcja pozwalająca na wysokie zarobki w stosunkowo niedługim czasie. Decydując się na taki krok, musimy pamiętać, że w każdym kraju obowiązują nas inne przepisy podatkowe i prawdopodobnie będziemy zobowiązani złożyć deklarację na koniec roku podatkowego. Często jest to szansa na korzystny zwrot, jednak może okazać się to skomplikowany, procesem zwłaszcza w przypadku nieznajomości języka. Tutaj w skrócie dowiesz się, jak wygląda rozliczenie w Holandii i w Niemczech oraz że warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Zwrot podatku z Holandii – jak uzyskać?

Rozliczenie podatkowe w Holandii dotyczy praktycznie każdej osoby pracującej w tym kraju. Złożyć deklarację podatkową musisz w momencie, gdy otrzymasz pismo z urzędu oraz jeśli należny zwrot jest większy niż 15 € lub okaże się, że musisz zapłacić urzędowi co najmniej 46 €.

Ważnym zagadnieniem w przypadku rozliczenia holenderskiego jest zasada 90%. Tylko spełniając ten warunek, będziesz mógł dokonania rozliczenia na zasadach obowiązujących dla rezydentów. Oznacza to możliwość skorzystania z wielu ulg podatkowych, dzięki którym zwrot jest zdecydowanie korzystniejszy. W tym celu niezbędne jest wykazanie, że minimum 90 % wszystkich zarobków w danym roku podatkowym uzyskałeś na terenie Holandii. Potrzebne do tego będzie zaświadczenie UE/WE które dołączysz do swojego formularza. Otrzymasz je po rozliczeniu PIT 36 w polskim urzędzie skarbowym.

Aby złożyć deklarację podatkową w Holandii potrzebne Ci będą następujące dokumenty:

  • wypełniona ankieta osobowa,
  • oświadczenie o okresie pracy,
  • skan jaroopgave (karta podatkowa),
  • kopia dokumentu tożsamości 
  • oświadczenie RODO

Holenderski urząd skarbowy przewiduje dwa terminy.złożenia zeznania – do 1 lipca roku, który następuje po roku przepracowanym dla osób niezameldowanych, lub do 1 maja, jeżeli posiada się meldunek w Holandii. Pozostałe informacje znajdziesz na stronie https://holandia.org/zwrot-podatku-z-holandii/.

Rozliczenie podatku z Niemiec – czy to się opłaca?

Większość polaków pracujących u naszych zachodnich sąsiadów nie ma obowiązku rozliczenia się, ponieważ znajduje się w pierwszej grupie podatkowej. Jednak każdej osobie legalnie zarabiającej w tym kraju przysługuje prawo starania się o zwrot podatku z Niemiec jeżeli ich podatek od wynagrodzenia odprowadzany był w ciągu danego roku wyższy, niż prognozował tamtejszy urząd skarbowy. Jeśli przebywałeś na terenie Niemiec dłużej niż 183 dni, podlegasz pod obowiązek rozliczania się w sposób nieograniczony. W przypadku zatrudnienia krótszego  niż 183 dni oraz całkowitych dochodów  z Niemiec nieprzekraczających 90 % obowiązuje nas mniej korzystne rozliczenie ograniczone.

Zapraszamy do skorzystania z pomocy naszego biura podatkowego – najkorzystniejszy zwrot podatku Niemcy i Holandia.

Praca w Wielkopolsce

0
praca

Wielkopolska to prężnie rozwijający się rejon w naszym kraju. Można tam znaleźć wiele pracy, za którą dostaniemy satysfakcjonujące nas wynagrodzenie. Oczywiście najwięcej ofert pracy w rejonie znajdziemy w Poznaniu, ale w tym mieście mieszka też najwięcej ludzi, więc konkurencja może być duża. Czasami warto obejrzeć wszystkie oferty pracy w Wielkopolsce i nie skupiać się jedynie na Poznaniu. Dzięki temu można znaleźć naprawdę dobrze płatne zatrudnienie, a dojazd za miasto może nam nawet zająć mniej czasu niż dojazd do centrum Poznania. Oczywiście wiele zależy od tego w jakim zawodzie chcemy pracować i czy zaliczamy się do osób mobilnych. Jeżeli nie posiadamy własnego samochodu, to dojazd może być dla nas problematyczny. Warto więc wszystko dokładnie sobie przemyśleć zanim zaczniemy szukać pracy. Być może znajdziemy tak dobrą pracę w innej miejscowości, że będziemy chcieli się do niej przeprowadzić. Ludzie często decydują się przeprowadzić się z powodu pracy i nie ma w tym nic dziwnego.

Jak aktywować płatności zbliżeniowe BLIK?

Jak aktywować płatności zbliżeniowe BLIK

Operacje z wykorzystaniem NFC cieszą się dużą popularnością ze względu na bezpieczeństwo środków zgromadzonych na koncie oraz szybkość transakcji. Jakiś czas temu płatności zbliżeniowe stały się dodatkową funkcją w ramach BLIK-a. Warto wiedzieć, jak aktywować usługę.

Pakowanie przesyłek i zakup kartonów – kilka praktycznych porad

0
Pakowanie przesyłek i zakup kartonów

Pakowanie przesyłek nie jest zadaniem wyjątkowo skomplikowanym, jednak warto się do niego przyłożyć. Im lepiej będzie zabezpieczony wysyłany przedmiot lub towar, tym lepiej dla Ciebie jak i adresata Twojej przesyłki. Wśród dostępnych kartonów tekturowych znajdziesz rozmaite produkty, o odmiennym kształcie, konstrukcji, rozmiarze i sposobie wykonania. Poniżej przyglądamy się dostępnym kartonom tekturowym do pakowania przesyłek oraz staramy się ustalić – który z nich będzie wyborem maksymalnie bezpiecznym i praktycznym. Dowiesz się jakie cechy konstrukcyjne oraz właściwości tektury mają największy wpływ na użyteczność kartonów. 

Kartony do zadań mniej i bardziej specjalnych 

Wybierając karton, należy dopasować go do rozmiarów obiektu, który pragniesz wysłać. Warto wybierać kartony odpowiednio większe, które zagwarantują odpowiednią ilość wolnej przestrzeni. Nie należy jednak przesadzać z rozmiarem, by przechowywany w środku obiekt nie obijał się o krawędzie. Wolną przestrzeń możesz wypchać korzystając ze specjalnych materiałów – styropianu, poduszek powietrznych, folii bąbelkowej, ścinek tekturowych. 

Oprócz zwykłych kartonów znajdziesz też modele bardziej rozbudowane – wyposażone w klapy zamykające. Po załadowaniu kartonu możesz zamknąć jego klapy, a następnie skleić je taśmą foliową. Będzie to dodatkowe zabezpieczenie przechowywanych w środku przedmiotów. Warto też zwrócić uwagę, czy w interesującym Cię kartonie znajdują się specjalne otwory na dłonie, które będą ułatwiać przenoszenie kartonu w rękach. Sprawdzają się świetnie podczas wnoszenia i znoszenia kartonów po schodach. 

Jeśli poszukujesz kartonu do przenoszenia przedmiotów stosunkowo ciężkich, wówczas warto upewnić się czy interesujący Cię karton posiada dodatkową warstwę wyściełającą jego dno. Jest to niezwykle ważne, gdyż to właśnie nadmierny nacisk wywierany na dno odpowiada za potencjalne zerwanie kartonu lub jego inne uszkodzenie mechaniczne. 

Konstrukcja i wykonanie kartonów tekturowych 

W trakcie dokonywania zakupów warto zwrócić uwagę, jak skonstruowany został dany karton oraz jakiego typu tektura została wykorzystana w tym celu. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziesz zarówno mniej jak i bardziej wytrzymałe produkty. Podstawowym tworzywem jest tektura dwuwarstwowa, stosunkowo wytrzymała przy niedużych obciążeniach. Do bardziej wymagających przesyłek, polecamy wybierać kartony z tektury złożonej z trzech warstw.

Ważny jest także rodzaj tektury zastosowanej w produkcji. Najczęściej stosowana jest tektura o tak zwanej fali B, fali C lub fali E. Pierwsza z nich ma grubość w przedziale od 2,5 do nawet 3,0 milimetrów. Tektura o fali C jest nieco grubsza, nawet do 3,7 milimetra. Tektura typu E jest nieco cieńsza, dlatego nazywana jest także mikrofalą – jej grubość mieści się w przedziale 1,0 – 1,7 milimetra. Podział ten dotyczy kartonów stworzonych z wykorzystaniem tektury trzywarstwowej. Kartony o takiej konstrukcji znajdziesz w ofercie https://boxmarket.eu/pl/.

Do najbardziej wymagających paczek, można stosować jeszcze bardziej wytrzymałą tekturę – złożoną z pięciu lub nawet siedmiu warstw. Warto podkreślić, że choć grubość i konstrukcja tektury mają duży wpływ na wytrzymałość kartonu, to jednak nigdy nie należy przekraczać ustalonych przez producenta obciążeń. Nawet dokładnie zaklejony karton nie wytrzyma obciążenia przekraczającego jego maksymalny udźwig.

Format reklamowy: kolekcja – co musisz wiedzieć?

0
Format reklamowy

Aktualności na Facebooku zawierają aktualizacje i posty znajomych, ale też stron, grup czy reklamodawców. Format kolekcji na Facebooku sprzyja wygodnemu odkrywaniu, przeglądaniu i kupowaniu produktów oraz usług, gdy użytkownicy korzystają z aplikacji lub strony na urządzeniu mobilnym. Sprawdź, czym dokładnie są kolekcje na Facebooku i dlaczego warto stosować ten format reklamowy!

ZOBACZ TEŻ