Jaką pracę wybrać? Unikaj najgorszych rad

0
praca

Każdy z nas wkraczając w dorosłe życie zastanawia się nad tym co przyniesie nam pieniądze, a dodatkowo będzie dla nas pracą, którą lubimy. Z pewnością najgorsza rada, za którą możemy iść to: „Kieruj się pasją’’. Idź o krok dalej!Rozkręcić własny biznes dzięki któremu będziesz robić to, co kochasz, zarabiać dużo pieniędzy i być szefem dla samego siebie. Zacznij działać!  

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jaka-praca/

Czy podążanie za pasją to pułapka? 

Może nas to trochę zaskoczyć, ale jeżeli chodzi o karierę, kierowanie się radą: ,,Podążaj za swoją pasją’’, to pułapka. 

Argumenty za tym zebrał i przedstawił prof. Cal Newport w swojej książce „So Good They Can’t Ignore You”.

Oto dwa najważniejsze podpunkty, które się do tego odwołują:

  1. większość ludzi, przede wszystkim młodych, nie wie jaka jest ich pasja
  2. nie ma dowodów na to, że dopasowanie pracy do wcześniejszych zainteresowań da nam satysfakcję

Ta bardzo popularna rada ma jeszcze inne wady. Zakłada ona dodatkowo, że istnieje ograniczona liczba pasji, którymi się interesujesz, i tylko na nie masz przeznaczać swój czas oraz swoją energię. 

Skąd brać satysfakcję z pracy?

Eksperci uznali, że satysfakcję z pracy czerpiemy w przypadku, kiedy: 

  • jesteśmy autonomiczni, czyli mamy duży zakres swobody działania i podejmowania decyzji
  • stajemy się coraz lepsi – z upływem czasu samodoskonalimy siebie i pniemy się w górę

Jeżeli Twoja kariera jest udana, powinieneś móc odhaczyć te podpunkty. Rada, aby podążać za swoją pasją, jest w stanie sprawić, że nie będziemy potrafić pokochać tego co robimy dla zarobku. Dodatkowo nie będziemy czerpać satysfakcji z pracy. Z pewnością czeka na Ciebie Twoja wymarzone zajęcie. Musisz uwierzyć w siebie i działać! 

Jaka praca? – Postaw na umiejętność 

Znany profesor nauk komputerowych – Cal Newport, w swojej książce radzi: 

,,Opanuj rzadką oraz cenną umiejętność. Bądź w niej na tyle dobry, że żaden pracodawca z tej samej branży nie będzie mógł Cię zignorować.

W ten sposób otworzysz sobie drzwi do kariery, świetnych zarobków oraz większej radości z tego, czym się zajmujesz’’. 

Są to święte słowa, które zostały nazwane teorią kapsuły kariery. Jeśli Twój kapitał tą rzadką, cenną i udoskonalaną umiejętnością – to nie masz na co czekać!. Wykorzystasz to, aby nadać rozmach swojej karierze. Zamiast czekać na to co świat ma Ci do zaoferowania, zaoferuj coś światu! Wyjdź poza granice i pokaż, że Cię na to stać. Zgodnie z teorią kapitału kariery, w prowadzeniu biznesu, najlepiej jest postawić na dobry marketing.

Przed każdą ważną zmianą w swoim życiu zawodowym najlepszym rozwiązaniem jest szczera i obiektywna ocena samego siebie. Zastanów się: „W czym jesteś dobry, a także słaby’’. Do ustalenia tego idealna będzie osobista analiza SWOT. Pozwoli to na wybranie umiejętności, która sprawi, że potencjalni klienci lub pracodawcy będą Ci ufać i osiągniesz sukces. 

Zobacz też: http://www.blubry.pl/cztery-cechy-ktore-powinien-miec-inwestor-aby-zostal-milionerem/

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy biznesowego?

0
Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy biznesowego

Współczesny świat biznesowy z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Można nawet tu pokusić się o stwierdzenie, że obecne uwarunkowania należą do jednych z najcięższych, z którymi przyszło się wszystkim przedsiębiorcom mierzyć od ponad dekady. Z jednej strony bowiem istnieje bardzo duży popyt na różne usługi, lecz z drugiej na rynku powstała cała masa różnego rodzaju podmiotów, które stawiają sobie za główny cen właśnie owy popyt zaspokoić.

Aplikacja serwisowa – kiedy warto korzystać z takiego programu?

0
Aplikacja serwisowa – kiedy warto korzystać z takiego programu?

Komputerowe i internetowe systemy zarządzania usługami są coraz powszechniejsze. Aplikacje serwisowe to programy, które – w zależności od stopnia zaawansowania – umożliwiają diagnozowanie i planowanie napraw danego typu urządzeń. Wiele aplikacji serwisowych to po prostu swego rodzaju dzienniczki napraw, na przykład dla rowerzystów czy kierowców. Wiele firm decyduje się na wprowadzenie aplikacji serwisowych, by usprawnić działanie np. sieci komputerowych i innych urządzeń. Komu przyda się własna aplikacja serwisowa?

Aplikacja serwisowa dla producenta sprzętu

Aplikacje serwisowe często są udostępniane przez producentów urządzeń i sprzętów, które wymagają regularnego przeglądu. W przypadku rowerów, samochodów i innych maszyn może mieć ona formę prostego dziennika przeglądów i napraw, na przykład z listą rzeczy do zrobienia. W bardziej zaawansowanych wersjach taka aplikacja może mieć też interfejs diagnostyczny, który można podłączyć np. do komputera samochodu – wtedy można regularnie sprawdzać stan elektroniki swojego pojazdu i rozwiązywać niektóre problemy. Wiele marek samochodów udostępnia swoim klientom takie aplikacje – warto wiedzieć, że są one dostępne nie tylko na smartfony, ale także zegarki i inne urządzenia z systemem Android lub iOS.

Aplikacja serwisowa dla firmy z dużym parkiem maszyn

Zdarza się, że aplikacja serwisowa potrzebna jest w firmie, która dysponuje dużą ilością maszyn i urządzeń wymagających regularnych przeglądów i konserwacji. Dawniej używano po prostu dzienników przeglądów oraz kart czy książek serwisowych. Stworzenie aplikacji serwisowej mobilnej czy webowej, w której w jednym miejscu ma się dostęp do informacji o wszystkich urządzeniach pomaga pamiętać o terminach przeglądu. Jeżeli nie można znaleźć gotowego programu na miarę naszych oczekiwań, można zlecić wykonanie go od podstaw, na przykład tu: https://ultrano.pl/. Wiele firm decyduje się na własne oprogramowanie – zlecenie wykonania własnej aplikacji serwisowej gwarantuje dopasowanie jej do potrzeb przedsiębiorstwa. Do tego dostępne na rynku programy tego typu często są mało intuicyjne i mają przestarzały interfejs. Aplikacje serwisowe przydają się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy elektronicznego asystenta przeglądów technicznych i napraw – zarówno jako dziennik przeglądów, jak i narzędzie diagnostyczne.

Zasiłek dla bezrobotnych – komu przysługuje? 

0
Zasiłek dla bezrobotnych

Zasiłek dla bezrobotnych, jak sama nazwa wskazuje należy się osobom, które są bezrobotne. A dokładniej osobom, które są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy. Nie są to jedyne warunki, oprócz dokonania rejestracji, należy również mieć przepracowane 365 dni w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Nie musi być to wyłącznie praca na umowę o pracę, umowa o dzieło lub własna działalność gospodarcza, też się liczy.

Zasiłek dla bezrobotnych, należy się tylko wtedy, gdy od podanych wyżej umów były odprowadzane składki na ubezpieczenie oraz na Fundusz Pracy.

Jak długo można pobierać zasiłek dla bezrobotnych?

Zasiłek dla bezrobotnych jest wypłacany przez 180 dni, gdy zarejestrowana osoba nie wykonująca żadnej pracy zarobkowej, mieszka na obszarze powiatu, którego stopa bezrobocia w dniu 30 czerwca roku poprzedzającego dzień nabycia prawa do zasiłku, nie przekraczała 150% przeciętnej stopy bezrobocia w kraju.

Zasiłek dla bezrobotnych, jest wypłacany przez 365 dni, gdy zarejestrowana osoba nie wykonująca żadnej pracy zarobkowej, mieszka w powiecie, którego stopa bezrobocia w dniu 30 czerwca roku poprzedzającego dzień nabycia prawa do zasiłku, przekraczała 150% przeciętnej stopy bezrobocia w kraju.

 

Przeczytaj też: http://www.mftp.pl/telefon-sluzbowy-czy-naprawde-warto-go-posiadac/

Jak długo trzeba czekać na zasiłek dla bezrobotnych?

Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje danej osobie już po 7 dniach od rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy. Wyjątkiem jest otrzymanie zasiłku dopiero po 3 miesiącach, wtedy gdy osoba która zarejestrowała się jako bezrobotna, w okresie pół roku przed rejestracją w Urzędzie Pracy sama wypowiedziała lub rozwiązała stosunek pracy, za porozumieniem stron. W przypadku, gdy zostaliśmy zwolnieni z pracy dyscyplinarnie, zasiłek należy nam się dopiero po 180 dniach.

Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych?

Wysokość zasiłku dla bezrobotnych, jest uzależniona od stażu pracy. Jeżeli przepracowaliśmy nie więcej niż 5 lat, wysokość zasiłku wynosi 80% zasiłku podstawowego. Z kolei, jeżeli nasz staż pracy wynosi powyżej 5 lat, ale nie przekracza 20 lat, zasiłek wynosi 100%. Osoby ze stażem pracy powyżej 20 lat, otrzymują zasiłek w wysokości 120%.

Źródło: https://praca-enter.pl/

Dlaczego tak ważna jest ocena ryzyka przed podjęciem inwestycji

0
Dlaczego tak ważna jest ocena ryzyka przed podjęciem inwestycji

Każdy, kto postanowił wcielić w życie pomysł na biznes 2020 i chce inwestować na rynku kapitałowym, jest narażony na ryzyko inwestycyjne. Dlatego tak ważna przed podjęciem decyzji o inwestowaniu jest ocena ryzyka. Pozwoli ona zmniejszyć niepewność co do wielkości i okresu, w jakim wystąpią przypływy pieniędzy związane z podjętymi decyzjami. Każda inwestycja jest w pewnym stopniu narażona na ryzyko. Osoby inwestujące mogą zarówno osiągnąć większe zyski niż oczekiwały, jak i ponieść straty, których się nie spodziewały. Zobacz czym jest ryzyko inwestycyjne i czemu trzeba je wziąć pod uwagę przed podjęciem inwestycji.

Czym jest ryzyko inwestycyjne?

Ryzyko inwestycyjne to inaczej możliwość osiągnięcia stopy dochodu inwestycji, która różni się od tej, jakiej spodziewała się osoba inwestująca. Wartość wszystkich inwestycji może zarówno rosnąć, jak i maleć co najczęściej wiąże się z utratą części lub też całości środków, które zostały zainwestowane.

Osoba, która postanowiła inwestować, powinna wiedzieć, że niepewność, która związana jest z podejmowanymi decyzjami, jest obarczona ryzykiem, które trzeba obliczyć. Z jednej strony inwestor ma szansę na sukces, a z drugiej inwestycja stwarza to zagrożenie.

Każda inwestycja jest inna i trzeba pamiętać o tym, że działania wykonane w inwestycjach, które przyniosły zyski, niekoniecznie muszą się sprawdzić w przypadku następnych. Osiąganie dobrych wyników podczas inwestycji nie zależy od jednej z pozoru dobrej strategi tylko od odpowiedniej oceny ryzyka, która poprzedza podjęcie działań związanych z inwestowaniem.

Zanim więc podejmiemy decyzję inwestycyjną, trzeba pierw oszacować zarówno potencjalne zyski, jakie może ona przynieść, ale także należy określić czynniki, które powodują ryzyko i mogą dotyczyć danej inwestycji.

Jak rozważyć ryzyko inwestycyjne

Mimo że inwestowanie https://finanse.net.pl/pomysl-na-biznes-2020/ na rynkach kapitałowych zawsze obarczone jest w mniejszym lub większym stopniu ryzykiem i niepewnością nie należy się go bać. Zamiast rezygnować z inwestowania wystarczy, że określisz swój indywidualny poziom tolerancji ryzyka inwestycyjnego, który pomoże Ci unikać przykrych sytuacji.

Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej oceń ryzyko w aspekcie:

Upływu czasu – wraz z upływem czasu możliwość wystąpienia zmian rośnie.

Źródeł – są to różne czynniki, które są przeszkodą w osiągnięciu ustalonego celu. Mogą to być np. niższy niż oszacowany efekt ekonomiczny czy wystąpienie straty. Takie czynniki rodzą się wskutek zmian, które mogą zachodzić w otoczeniu zewnętrznym i wewnętrznym firmy, a także u konkurencji.

Niepewności – wiąże się ona ze zmiennością zjawisk gospodarczych.

Efektywności ekonomicznej – mierzona jest za pomocą wskaźnika NPV.

Miar i norm umożliwiających pomiar i ocenę ryzyka – bierz pod uwagę zmiany poziomu stóp procentowych.

Podczas oceniania ryzyka pamiętaj o zasadzie, że im większa oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji, tym większe jest ryzyko, że możesz ponieść straty.

Czym są stoły prasowalnicze?

0
Czym są stoły prasowalnicze

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się stoły prasowalnicze. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup właśnie takich produktów, ponieważ to dzięki nim można bardzo szybko odpowiednio wyposażyć każde przedsiębiorstwo. Zatem czym dokładnie są wspomniane stoły prasowalnicze oraz na jakie produkty warto się zdecydować?

Abbyy Finereader – technologia, która zaskoczy niedowiarków

0
Abbyy Finereader

Ludzie dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza nie znosi technologii i stara się jej unikać na każdym możliwym kroku. Oczywiście to ich indywidualny wybór i nie można nikogo piętnować za podejście. Drugi obóz to użytkownicy wielu innowacji, którzy nie wyobrażają sobie życia bez ciekawostek ze świata IT. Czy oni mają rację? Oczywiście nie nam to oceniać. Warto jednak wiedzieć, że istnieją narzędzia, które są w stanie uprościć czynności, które jeszcze kilka lat temu były niemożliwe. Potrzebujesz przykładu? W takim razie nie trzeba wcale daleko szukać. Abbyy Finereader to idealne podsumowanie innowacyjnych możliwości, które czekają na potencjalnych użytkowników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co czeka na Ciebie w aplikacji, sprawdź przygotowany materiał. Zapewniamy, że Abbyy Finereader zaskoczy nawet osoby, które stale przeszukują sieć w poszukiwaniu nowinek. Podpowiemy jedynie, że ten zaawansowany program pozwala przenieść to, co nie jest wirtualne, do świata edycji cyfrowej.

Skan dokumentów, fotografii i materiałów

Skanowanie dokumentacji to nic nowego. Niemal w każdym biurze znajdziemy skanery i drukarki, dzięki którym możemy zobaczyć fizyczne wersje dokumentów na ekranie komputera. Nie mamy jednak możliwości edycji, co z pewnością jest częstym utrudnieniem, gdyż musimy przepisywać materiały, książki, regulaminy lub książki. To żmudna praca, która zazwyczaj ląduje w rękach studentów lub stażystów. Czy nie można jednak ich potencjału wykorzystać nieco lepiej? Oczywiście, że tak. Nie ma sensu zatem marnować czasu siły roboczej, która potrafi wnieść świeżość do Twojej działalności. Abbyy Finereader zrobi to za nich, ponieważ zeskanowane materiały przekonwertuje na edytowalny plik. Jak to możliwe? To oczywiście nie tajemnica, że sztuczna inteligencja jest coraz lepiej rozwinięta, a z każdym rokiem będzie imponować nam coraz większymi sztuczkami.

Dla kogo Abbyy Finereader?

Z czystym sumieniem można stwierdzić, że oprogramowanie Abbyy Finereader skierowane jest w stronę potrzeb wszystkich zaawansowanych działalności, które często mają styczność z pracą z dokumentami fizycznymi. Można zatem zaliczyć do tego wszystkich tłumaczy, biura rachunkowe, wydawnictwa i wiele innych podmiotów.

Czy obsługa aplikacji jest skomplikowana? Otóż w sieci można znaleźć wskazówki i instrukcje dotyczące obsługi wszystkich funkcji. Jest to szczególnie wygodne, ponieważ nawet osoby, które nie mają doświadczenia w tego typu czynnościach, są w stanie poradzić sobie z realizacją powierzonego zadania.

Ozdobna cegła we wnętrzu

0
Ozdobna cegła we wnętrzu

W ostatnich latach obserwujemy powrót mody na cegłę we wnętrzach. Tego typu ozdoby ścian gościły już w naszych domach kilkadziesiąt lat temu, obecnie powracają do łask. Cegła często wykorzystywana jest do ozdobnego wykańczania ścian salonów. Wówczas tym materiałem wykładana jest jedna ze ścian, np. ściana, na której znajduje się telewizor. Pozostałe ściany są pomalowane farbą w pasującym kolorze, tak aby wnętrze nie było przytłaczające od nadmiaru wzorów. Cegła do wnętrz może mieć różne kolory i faktury.

Obsługa i sterowanie konwejerów? Jak się za to zabrać?

0
Konwejer

Nasi pracownicy ciągle muszą się doszkalać. Jest to dobre dla nas ale i dla nich. Doświadczony pracownik to skarb. Wiele przedmiotów codziennego użycia w firmie wymaga przeszkolenia. Im coś prostsze w obsłudze tym krócej zajmie nauka. Najlepiej, kiedy narzędzia działają automatycznie. Zwłaszcza te związane z transportem wewnętrznym.

Zabawki optyczne dla dzieci – zabawki, które dają złudzenie optyczne

0
jaką zabawkę optyczną wybrać dla dziecka?

Zabawki optyczne są świetną formą rozrywki, dla dzieci w każdym wieku. Działanie zabawek tego typu jest dość proste. Głównym zadaniem zabawek optycznych jest tworzenie iluzji ruchu, czyli animację stycznych, pojedynczych obrazów.

Do najpopularniejszych zabawek optycznych należą kalejdoskop, lornetka i teleskop. Zabawki optyczne są przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 3 rok życia.

Podstawowa zabawka optyczna dla dziecka – kalejdoskop

Czym jest kalejdoskop? Kalejdoskop jest to zabawka edukacyjna, która wykorzystuje dość skomplikowane zasady optyki. Swoim wyglądem przypomina tubę. We wnętrzu kalejdoskopu umieszczone są kolorowe szkiełka. Dodatkowo znajdują się tam również zwierciadła, które zostały rozmieszczone w konkretny sposób.

Szkiełka odbijają się wielokrotnie w lustrach, co sprawia, że powstają takie same figury. Wystarczy delikatnie poruszyć kalejdoskopem, a figury zaczną się zmieniać. Jest to niesamowite zjawisko. Kalejdoskop jest przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia.

Zabawki optyczne dla dzieci

Lornetka dla dziecka

Kolejną popularną zabawką optyczną jest lornetka. W sklepach spotykana jest w różnych postaciach. Dla najmłodszych dzieci dostępne są zabawkowe lornetki, które są lekkie i niewielkiego rozmiaru. Dzięki temu maluch może się swobodnie bawić nią, bez obaw że upuści ciężką zabawkę.

Podczas zakupu należy wybierać lornetki, które mają duże pole widzenia. Dzięki temu dziecko może lepiej obserwować otaczający go świat. Im większe jest pole widzenia, tym bardziej komfortowe jest użytkowanie. W lornetce dziecięcej powinna być możliwość regulowania rozstawu okularów, jest to bardzo ważne.

Teleskop dla dziecka

Teleskopy dziecięce, są również często wybieranymi zabawkami optycznymi. Takie urządzenie dedykowane jest starszym dzieciom. Służy do oglądania nieba i gwiazd. Ten rodzaj zabawki optycznej występuje w wielu wersjach.

Podstawą podczas wyboru jest dopasowanie teleskopu do wieku dziecka, jego możliwości i umiejętności. Jeżeli chcemy kupić pierwszy teleskop dla dziecka, musimy szukać takiego, który jest prosty w obsłudze i solidnie wykonany.

Przeczytaj też: http://www.mftp.pl/instrumenty-muzyczne-dlaczego-warto-je-kupowac-dziecku/

ZOBACZ TEŻ