Studenckie konta bankowe są z reguły tańsze niż te tradycyjne. Brak opłat nie jest już jednak głównym kryterium wyboru rachunku. Banki coraz częściej nagradzają najmłodszych klientów – dopłacając do stypendium, oferując atrakcyjne zniżki i programy rabatowe.

W artykule sprawdzimy czym się kierować, wybierając najlepsze konto dla studenta. Podpowiemy także, jakie są najważniejsze korzyści z posiadania studenckiego ROR-u.

Studencki budżet pozostawia zazwyczaj wiele do życzenia.

Trudno się dziwić. Samodzielne utrzymanie w dużym mieście kosztuje przecież naprawdę sporo. Wynajęcie pokoju, bilety komunikacji miejskiej, żywność, pomoce naukowe i drobne przyjemności – studenci, którzy nie mogą liczyć na finansową pomoc bliskich często liczą każdą symboliczną złotówkę. Właśnie dlatego studenckie konto bankowe nie może być drogie.

Korzyści z użytkowania konta osobistego

Ciężko wyobrazić sobie codzienność bez konta osobistego. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób, które zdecydowanie częściej niż gotówką płacą kartą, robią zakupy w sklepach online, a przelewy wykonują głównie przez Internet.

Czasy, kiedy uczelnie wypłacały stypendia gotówką, a za stancję można było płacić plikiem banknotów należą już do przeszłości. Posiadając konto bankowe, będziesz mógł więc zarządzać własnymi finansami w wygodny i komfortowy sposób.

Dzięki studenckiemu rachunkowi możesz także zyskać. Co? Zniżki, kupony rabatowe i możliwość udziału w atrakcyjnych promocjach. Kwestię tę omówimy szerzej w kolejnej części artykułu.

Jakie konto dla studenta?

Zakładając konto bankowe, student może wybierać pomiędzy tradycyjnym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym, a kontem stworzonym specjalnie dla osób młodych.

Konto dla studenta może założyć osoba w wieku od 18 do 26 lat. W większości banków będzie one tańsze niż standardowy ROR.

Ograniczone do minimum opłaty są więc jednym z najważniejszych argumentów, przemawiających za wyborem konta dla młodych.

Aby omówić je szczegółowo, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim konto bankowe Proste Zasady, oferowane przez Getin Bank.

Jeśli masz nie mniej niż 18 i nie więcej niż 26 lat, za wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce, prowadzenie rachunku, wydanie oraz użytkowanie karty debetowej oraz za przelewy w Bankowości Internetowej i Mobilnej zapłacisz dokładnie 0 zł. Bez dodatkowych warunków, wymagań oraz obostrzeń.

Oznacza to, że za najważniejsze operacje bankowe nie zapłacisz ani grosza.

To jednak nie wszystko. Z rachunku skorzystasz przez Internet, telefon i aplikację mobilną. Dla studenta który ceni czas, wygodę i nie rozstaje się ze swoim smartfonem to jedna z kluczowych zalet.

 

Posiadając konto Proste Zasady możesz założyć także darmowe konto oszczędnościowe, które pozwoli Ci zbudować poduszkę finansową, nieocenioną w przypadku nieplanowanych wydatków.

Nie tylko niskie opłaty

Niskie opłaty za prowadzenie i użytkowanie konta oraz najważniejsze operacje bankowe to nie jedyne walory kont, oferowanych studentom.

Aby przyciągnąć najmłodszych klientów, banki oferują także szereg profitów. Mogą być to np. premie za dobre wyniki w nauce, dopłaty do studenckiego stypendium czy atrakcyjne kupony rabatowe.

Jakie profity gwarantuje studentom Getin Bank?

Płacąc kartą debetową Getin Banku może skorzystać z:

* programu rabatowego Priceless Specials. To program dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard, w którym zyskujesz dodatkowe korzyści dzięki transakcjom bezgotówkowym w punktach handlowo-usługowych będących partnerami programu;

* zniżek za płatności Blikiem. Rabaty obowiązują w księgarniach, sklepach, czy u przewoźników;

  • * programu Visa Oferty. Płacąc kartą, możesz odzyskać część pieniędzy za zakupy;
  • * 10-procentowej zniżki do kin Cinema City. Rabat dotyczy filmów 2D i 3D, IMAX oraz przekąsek.

Student – wartościowy klient?

Zastanawiasz się pewnie dlaczego banki dopieszczają klientów, którzy nie są dla nich szczególnie cenni. Nie wezmą przecież kredytu, nie skorzystają z karty kredytowej czy lokaty. Nie będą więc dla banku źrodłem zysków. Przynajmniej narazie.

Przyczyna tego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Młodzi klienci stanowią dla instytucji finansowych… długoterminową inwestycję.

Już za kilka lat staną się bowiem dobrze wynagradzanymi pracownikami korporacji, właścicielami prężnie rozwijających się firm czy urzędnikami. Założą także rodziny, będą rozglądać się za dużym, rodzinnym autem oraz własnym M. A wtedy zamiast konta dla studentów będą użytkować tradycyjny, z założenia droższy ROR. A ich wartość w oczach banków znacząco wzrośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here