Chłodnictwo i klimatyzacja – o tym pamiętaj, kiedy otwierasz lokal gastronomiczny

0
lokal

Marzy ci się biznes w branży gastronomicznej? Będzie ci więc potrzebne coś więcej niż autorskie przepisy i dobry kucharz. Musisz pamiętać o odpowiednim przygotowaniu lokalu do użytku i jego kompleksowym wyposażeniu. Garnki, patelnie, piekarnik  – to wszystko dobrze sprawdzi się na kuchni, jednak niezbędne są także urządzenia chłodnicze oraz odpowiednia klimatyzacja. Jak podasz gościom drinki bez kostkarki do lodu? Jak zapewnisz godne warunki pracy kucharzom bez klimatyzacji? Dowiedz się więc, o co należy zadbać w pierwszej kolejności.

Chłodnictwo i klimatyzacja – zadbaj o odpowiednie urządzenia

Jako właściciel punktu gastronomicznego, brak chłodziarki na napoje możesz odczuć szczególnie w sezonie letnim, kiedy to klienci są gotowi zrezygnować ze stolika w restauracji, jeśli nie dostaną zimnych napojów. Serwowanie drinków bez lodu również nie najlepiej świadczy o standardzie lokalu. Dlatego właśnie urządzenia chłodnicze są niezwykle ważne. Dobre chłodnictwo i klimatyzacja przekładają się znacząco na jakość obsługi oraz komfort przebywania w pomieszczeniu, zatem też należy zadbać o to, aby nie tylko gościom dobrze spędzało się czas w Twoim lokalu. Pracownicy, którzy spędzają wiele godzin na kuchni lub obsługują stoliki na sali, powinni mieć zapewnioną klimatyzację. Dzięki temu będą bardziej wydajni, a Ty nie narazisz się żadnemu inspektorowi BHP.

Chłodnictwo i klimatyzacja – zachowaj numer do serwisu

Niestety bezawaryjny sprzęt nie istnieje i niewiele można na to poradzić. Jednak możesz przygotować się na taką ewentualność. Jeśli zepsuje się klimatyzacja lub któraś z maszyn chłodniczych, dobrze jest mieć zanotowany numer kontaktowy do profesjonalnego i sprawnie działającego serwisu, takiego jak ten http://www.hgl-lasota.pl/. Dzięki temu uda się szybko opanować sytuację i sprawić, że praca w Twoim lokalu na powrót będzie komfortowa. Pamiętaj, aby zawsze zachowywać dokumenty dotyczące gwarancji i dane serwisu, który zajmie się Twoją naprawą. Warto także zwracać uwagę na tych dystrybutorów, którzy oferują dobrą jakość usług serwisowych po upływie gwarancji.

Czym zajmuje się prywatny detektyw?

0
detektyw

Chcesz udać się do prywatnego detektywa, ale zastanawiasz się, czy jest on Ci w stanie pomóc? Masz w swoim życiu poważny problem, którego nie jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać i potrzebujesz pomocy specjalisty? Podejrzewasz zdradę lub kłamstwo? Jeśli tak to koniecznie zdecyduj się na pomoc detektywa. Przekonaj się w jakich sytuacjach pomoc detektywa może okazać się skuteczna.

Odkrywanie zdrad i kłamstw

Bardzo często problemem w relacjach z bliskimi są zdrady i kłamstwa. Dotyczą one nie tylko małżonków i partnerów, ale również innych członków rodziny lub wspólników i pracowników. Jeśli podejrzewasz, że Twój partner Cię zdradza lub cały czas Cię okłamuje, to dobrym rozwiązaniem będzie agencja detektywistyczna, która pomoże Ci określić, czy Twoje przeczucia okażą się prawdą. Po pomoc do specjalisty możesz zwrócić się również w momencie, w którym masz przeczucie, że współpracownicy Cię okradają i okłamują na każdym kroku. Pomoc detektywa może okazać się niezbędna jeśli masz wątpliwości, czy Twój wspólnik jest względem Ciebie szczery. Określenie tego, czy podejrzenia są tylko przeczuciami, czy okażą się prawdą samodzielnie nie jest łatwe. Lepiej poprosić o pomoc osoby, które doskonale znają się na tego rodzaju sprawach i będą Ci w stanie pomóc.

Śledzenie przez detektywa prywatnego

Chcesz kogoś śledzić, ale zupełnie nie wiesz, jak to zrobić? Pragniesz odkryć prawdę na temat  tego, czy Twój partner wybiera się zawsze, tam, gdzie mówi, że idzie? Chcesz przekonać się, czy Twoje dzieci nie wpakowały się w żadne kłopoty? W takim razie pomoc agencji detektywistycznej może okazać się niezbędna. Śledzenie bliskich nie jest łatwe, a często jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Codzienne obowiązki, z których nie można zrezygnować znacząco utrudniają prywatne śledztwo. Jeśli więc chcesz je przeprowadzić, to koniecznie zdecyduj się na pomoc detektywa.

Odkrywanie i analiza nieskończonych spraw

Istnieją sprawy, które nawet po latach nie zostały rozwiązane. To przykładowo zaginięcia, które mimo prowadzonych śledztw przez policję pozostały tak samo tajemnicze i kryje się za nimi wiele niewiadomych. Chcesz odkryć prawdę i spróbować zakończyć śledztwo? Poproś o pomoc agencję detektywistyczną, by mieć pod ręką specjalistów.

Agencja detektywistyczna to miejsce, gdzie możesz znaleźć wiele rozwiązań dla kilku problemów, których nie jesteś w stanie rozwiązać samodzielnie.

Kredyt oddłużeniowy – najlepszy sposób na pozbycie się długów

0
Kredyt oddłużeniowy

Osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i są mocno zadłużone, mają z reguły problem z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej. Problematyczne może być dla nich nawet pozyskanie kredytu konsolidacyjnego, dedykowanego dłużnikom spłacających wiele różnych zobowiązań jednocześnie.

Mogłoby się w związku z tym wydawać, że nie ma żadnego wyjścia z takiej niekomfortowej sytuacji. Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, o którym nie każdy słyszał, a które może okazać się strzałem w dziesiątkę. Mowa tutaj o kredycie oddłużeniowym. Jak on działa i dlaczego jest najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwych długów? Wszystko wyjaśnimy poniżej.

Jak działa kredyt oddłużeniowy?

Krótko mówiąc, kredyt oddłużeniowy działa na podobnej zasadzie, jak kredyt konsolidacyjny, ale dedykowany jest innej grupie potencjalnych kredytobiorców. W ramach takiego kredytu obecne pożyczki i kredyty są „oddłużane”, czyli spłacane przez nowego wierzyciela i zamieniane w jeden łatwy i wygodny do spłaty kredyt. Niska rata kredytu oddłużeniowego, ustalana na podstawie potrzeb i możliwości finansowych klienta, pozwala sprawić, że oddali się ryzyko jakichkolwiek opóźnień w spłacie i związanych z tym negatywnych konsekwencji.

W przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego, który skierowany jest przede wszystkim do osób, które jeszcze nie popadły w bardzo poważne problemy finansowe i nie mają dużych opóźnień w spłatach, kredyty oddłużeniowe udzielane są na stosunkowo liberalnych warunkach. Dlatego też dla wielu dłużników może to być największa szansa na pozbycie się wreszcie balastu uciążliwych zobowiązań i rozpoczęcie nowego życia. Poważne zadłużenie potrafi być przyczyną dużej ilości stresów, nerwu i niepewności – oddłużenie może więc być bardzo korzystne.

Co zrobić, żeby oddłużyć zobowiązania?

Nie każda instytucja finansowa jest skłonna udzielać kredytów oddłużeniowych. Wiele też zależy od indywidualnej sytuacji danego kredytobiorcy, a więc na przykład tego, jak wysoki jest jego dług oraz jaką ma on zdolność kredytową. Istotna jest też ilość i długość opóźnień w BIK-u, jeśli takowe istnieją. Jeśli więc chcemy oszczędzić swój czas i energię, a przy tym maksymalnie zwiększyć szanse na oddłużenie, powinniśmy skontaktować się z ekspertem kredytowym.

Najlepiej, aby był to ekspert, który ma doświadczenie właśnie w kwestii kredytów oddłużeniowych – można go znaleźć na przykład tutaj: https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że poradzi on sobie nawet w bardzo trudnej sytuacji. Pomogą mu w tym nie tylko posiadana wiedza i kwalifikacje, ale też sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych.

Jak dobrać moc grzejnika łazienkowego? Czyli o sprawach najważniejszych przed zakupem grzejnika

Grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe tworzą wyjątkową kategorię tych urządzeń. Pełnią te same główne funkcje co zwykłe grzejniki pokojowe – ich zadaniem jest ogrzewanie pomieszczenia. Ponadto, można je również wykorzystywać jak suszarkę na ręczniki, bieliznę, a także wieszak. Poniżej rozwiniemy temat grzejników łazienkowych kładąc nacisk przede wszystkim na sprawę podstawową – czyli jak dobrać moc grzejnika łazienkowego.

Grzejniki łazienkowe – praktyczne, estetyczne, komfortowe

Grzejniki łazienkowe mają swoją specyfikę. Odmiennie niż grzejniki pokojowe, są często podłączane do sieci elektrycznej, a nie wodno-grzewczej. Ponadto, są to grzejniki w większości pionowe – które montujemy na ścianach w pozycji wiszącej. Budowa żeberkowa stanowi duże ułatwienie – pozwala nam wykorzystać grzejnik do wieszania suchych lub mokrych tkanin.

Ponadto, grzejniki łazienkowe są nieco słabsze w ogrzewaniu pomieszczenia niż ich pokojowe odpowiedniki. Wynika to z samego sposobu ich konstrukcji – grzejniki te składają się ze stalowych kolektorów pomiędzy którymi znajdują się żeberka – o zaokrąglonych lub kanciastych krawędziach. Ilość rur składających się na konstrukcję grzejnika, ich rozmiar i objętość, a także odległości występujące pomiędzy nimi – również mają wpływ na sprawność z jaką dany grzejnik będzie wytwarzał energię cieplną.

Grzejniki łazienkowe wykonywane są najczęściej z różnych stopów stali. Często też wykorzystuje się miedź i aluminium. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze i częściej wybierane – grzejniki łazienkowe wykonane ze stali występują w rozmaitych wersjach i wariacjach, mogą mieć różne wymiary oraz kształt. Grzejniki miedziane i aluminiowe również są wybierane – nie tylko ze względu na ich wytrzymałość i możliwości przyłączeniowe, ale również z uwagi na parametry estetyczne.

Jak wybrać moc grzejnika do łazienki?

Kluczową sprawą w czasie zakupu grzejnika – nie tylko łazienkowego, ale również pokojowego – jest ustalenie jakiej mocy urządzenie będzie nam potrzebne. Dostępne grzejniki łazienkowe tworzą bardzo rozbudowaną kategorię – znajdziemy modele o mocy grzewczej 50 W jak i te silniejsze – o mocy przekraczającej 1000W. Modele takie znajdziesz m.in. w ofercie sklepu internetowego PROTOR. Jaki zatem warto wybrać?

Zacznijmy od przedstawienia najbardziej uniwersalnego przelicznika zapotrzebowania na ciepło. Zgodnie z przyjętym wzorem, do ogrzania jednego metra kwadratowego łazienki potrzebujemy aż 120 W mocy grzewczej. Oczywiście – mowa o pomieszczeniach dobrze izolowanych i szczelnych, w których ubytek ciepła jest minimalny.

Wybierając moc grzejnika warto też uwzględnić, w którym miejscu będzie się znajdował. Warto unikać bezpośredniej okolicy okna i parapetu – to przy nich ubytki ciepła są największej. Najczęściej, grzejnik łazienkowy jest montowany w okolicy drzwi wejściowych do pomieszczenia, lub wzdłuż ściany wewnętrznej.

Warto przy tym pamiętać, że temperatura utrzymywana w łazience jest nieco wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach – powinna wynosić nawet 23-24 stopnie C. Dlatego dobierając grzejniki do tego pomieszczenia warto rozważyć możliwość montażu nie tylko grzejnika łazienkowego, ale również jego pokojowego odpowiednika. Wówczas, ogrzewanie łazienki będzie przebiegać optymalnie.

Chwilówka a bezpieczeństwo, czyli jak pożyczać bez ryzyka

Chwilówka

Chwilówki, znane również jako szybkie pożyczki, reklamowane są jako prosty sposób na dodatkowy zastrzyk gotówki. Jest to bez wątpienia prawda – dobrze dobrana do naszych potrzeb pożyczka, zarówno pod względem oferowanej kwoty, jak i formy spłaty, pozwala na szybkie podreperowanie swojego budżetu, sfinansowanie nagłych wydatków i uniknięcie problemów z płynnością finansową. Czy jednak pożyczanie w każdej sytuacji jest tak samo bezpieczne? Czy każda oferta jest równie korzystna? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo pożyczając pieniądze?

Programy klasy ERP – funkcjonalne wsparcie w zarządzaniu firmą

0
Programy klasy ERP

Systemy ERP zostały stworzone z myślą o zapewnieniu wsparcia w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Pozwalają na gromadzenie i porządkowanie danych pochodzących ze wszystkich działów, dzięki czemu ułatwiają wewnętrzny przepływ informacji. Dają całościowy obraz funkcjonowania firmy i pozwalają na lepsze zaplanowanie kolejnych działań i inwestycji.

Jak wyjść z długów?

Jak wyjść z długów

Coraz większa ilość Polaków zmaga się z poważnym zadłużeniem. Jest to dla nich nie tylko sytuacja wymagająca finansowo, ale też bardzo stresująca i nerwowa. Może się wydawać, że nie ma z niej wyjścia, ale w rzeczywistości są pewne kroki, które można podjąć, aby ustabilizować swoje finanse. W takim razie, jak wyjść z długów?

Konsolidacja zobowiązań

Konsolidacja pozwala na połączenie wielu zobowiązań w jedno. Działa na bardzo prostej zasadzie – nowy kredytodawca spłaca wskazane mu kredyty w naszym imieniu, a my następnie zwracamy mu wydaną kwotę poprzez płatności ratalne. Dużą zaletą konsolidacji jest fakt, że rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa niż suma rat połączonych zobowiązań. Oznacza to, że po konsolidacji płacimy nie tylko mniejszą ilość rat, ale także mniejszą kwotę.

To świetne rozwiązanie dla osób, które spłacają jednocześnie wiele zobowiązań i chciałyby mieć więcej miejsca w domowym budżecie bądź obawiają się, że nie będą w stanie regulować wszystkich długów w terminie.

Jednocześnie trzeba wskazać, że samodzielne przeprowadzenie konsolidacji jest bardzo trudne. Uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej w wielu przypadkach wymagało będzie pomocy dobrego pośrednika kredytowego, którego znaleźć można tutaj: https://splatakredytow.pl/. Z jego wsparciem nie dość, że kredyt uda się otrzymać, to jeszcze będzie on udzielony na korzystnych warunkach.

Restrukturyzacja kredytów

Warto wiedzieć, że parametry kredytu nie muszą pozostawać takie same przez cały okres jego spłaty. Banki dają kredytobiorcom możliwość restrukturyzacji zaciągniętego zobowiązania, aczkolwiek wymaga to ich zgody, więc nie zawsze będzie możliwe. Restrukturyzacja to coś, co warto rozważyć, jeśli w obecnym kształcie kredyt jest zbyt trudny do spłaty.

Dwie główne formy restrukturyzacji to wydłużenie okresu spłaty i wakacje kredytowe. Wydłużenie okresu spłaty sprawia, że spłacać będziemy więcej rat niż pierwotnie przewidywała umowa kredytowa, ale za to będą one niższe. To rozwiązanie użyteczne w przypadku długoterminowych problemów finansowych.

Wakacje kredytowe to zaś kilkumiesięczna przerwa w spłacie części lub całości rat kredytu. Kredyt jest w związku z tym wydłużany bądź pominięte raty są dzielone na części i dodawane do kolejnych. Z uwagi na fakt, że po kilku miesiącach raty powracają w tej samej lub jeszcze wyższej wysokości, wakacje kredytowe sprawdzą się przede wszystkim przy krótkoterminowych problemach finansowych.

Podsumowanie

Wyjście z długów nie jest łatwe, ale nie jest też z pewnością niemożliwe. Nie należy ignorować posiadanych zobowiązań finansowych, ponieważ będą one cały czas tylko rosły, a z każdym dniem ich spłata będzie coraz trudniejsza. Warto dobrze przemyśleć swoją sytuację i szukać najlepszego rozwiązania, takiego jak na przykład konsolidacja kredytów.

Konsolidację da się przeprowadzić szybko, sprawnie, przy minimum formalności i na dobrych warunkach, ale wymaga to wsparcia eksperta. Skorzystanie z usług doświadczonego pośrednika, dostępnego tutaj: https://splatakredytow.pl/, oszczędzi nie tylko nasz czas, ale także pieniądze i nerwy.

Książki, które warto czytać

0
książki
Fot. Pexels.com

Co roku wydawanych jest tysiące publikacji. Ponadto istnieje już wiele klasyków, którymi zachwycają się ludzie na całym świecie już od pokoleń. Po jakie książki warto sięgnąć? Wiele zależy od indywidualnego gustu. Przestawiamy kilka pozycji, które zyskały swoich zwolenników.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/swiat-ksiazki-czyli-co-warto-czytac/

Lektury nie takie straszne

Obowiązkowe książki w szkole w wielu z nas wzbudzały niechęć. Część nigdy ich nie skończyła. niektórzy w ogóle nie sięgnęli po żadną. Jednak już w dorosłym życiu kiedy nie są one narzucone po niektóre z nich warto sięgnąć. Nie tylko napisane są pięknym językiem, ale również opowiedziana w nich historia jest wciągająca.

Ponadto po wielu latach możemy spojrzeć na niektóre teksty zupełnie inaczej. Z wiekiem nabywamy doświadczenia i sceny, które wcześniej wydawały nam się dziwne teraz mogą być zrozumiałe.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że lektury nie bez powodu są w kanonie tekstów obowiązkowych. Niektóre teksty czytane były już od kilku pokoleń. Mają wiele do zaoferowania.

Książki, do których warto wrócić:

  • Fiodor Dostojewski – Zbrodnia i kara
  • Albert Camus – Dżuma
  • Stefan Żeromski – Przedwiośnie
  • Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz
  • Adam Mickiewicz – Dziady cz. III
  • Aleksander Fredro – Zemsta
  • Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
  • Juliusz Słowacki – Kordian

Książki biograficzne

Ten typ literatury podoba się ludziom o różnych zainteresowaniach. Sięgają po nie fani romansów, kryminałów, horrorów, wierszy. Tego typu teksty mogą być drogowskazem jak zmienić coś w swoim życiu. Jednocześnie pokazują jak osiągnąć sukces lub nie bać się porażki. Z biografii możemy wyciągnąć bardzo wiele dla siebie.

W ciągu ostatnich lat pojawiły się trzy bardzo ciekawe pozycje, które są polecane przez wielu. Dla niektórych są drogowskazem jak postępować w biznesie i życiu. Publikacje te to: Magdalena Grzebałkowska – Beksińscy – Portret podwójny, Magdalena Niedźwiedzka – Maria Skłodowska – Curie, Karen Blumenthal – Steve Jobs – Człowiek, który myślał inaczej. Ukazują one losy ludzi sukcesu z ich blaskami oraz cieniami.

 

Książki to bardzo ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Mogą inspirować, zapewniać rozrywkę, wskazywać kierunek rozwoju. Warto w wolnej chwili sprawdzić kilka pozycji z naszej listy.

Zobacz też: http://www.blubry.pl/nauka-zdalna-jak-robic-to-dobrze/

Budowanie wizerunku na Instagramie. Jak to robić?

0
Budowanie wizerunku na Instagramie

Każda firma czy osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zdaje sobie sprawę jak ważne przy budowaniu wizerunku jest odpowiednie korzystanie z mediów społecznościowych. Dotyczy to zresztą każdego współczesnego użytkownika Internetu, zgodnie z zasadą, że jeśli nie ma Cię w mediach społecznościowych to nie istniejesz. Wkraczając na rynek pracy, zakładając nowy biznes, chcąc rozwinąć ten istniejący czy też marząc, by zostać influencerem, warto założyć konto na Instagramie i budować swój wizerunek. Tylko jak należy to robić? Od czego zacząć? Spróbujemy to przeanalizować punkt po punkcie.

1. Zdjęcie profilowe – przemyślane i dopasowane do contentu

W dzisiejszych czasach to spójny content jest tym, co sprawia, że jedne działalności rozkwitają, a inne utrzymują grono swoich obserwatorów. Jeśli tego brakuje jest bardzo trudno utrzymać zainteresowanie na Instagramie. Warto zacząć od odpowiedniego zdjęcia profilowego. Na pewno na koncie prywatnym czy osoby prowadzącej jednoosobową działalność powinno znaleźć się jej własne zdjęcie, najlepiej jak najbardziej opisujące to, czego dotyczy profil. Zatem na pewno trenerka fitness zadba o zdjęcie prezentujące jej dobrą formę, a dietetyczka może zapozować z owocem w dłoni. Jeśli chodzi o większe firmy to i one nie stronią od zdjęć prezentujących swoich przedstawicieli, ale raczej w ramach contentu, bo na stronie głównej profilu zwykle pojawia się logo firmy. To ono tworzy bowiem identyfikację wizualną. Trzeba zaznaczyć, że niezależnie czy jako zdjęcie profilowe ustawiona jest grafika, selfie czy portret, to każde musi być wysokiej jakości, bo będzie się pojawiało choćby w Insta Stories. Dlatego trzeba zadbać nie tylko o kompozycję, ostrość, ale również odpowiednie światło.

2. Odpowiednia nazwa i opis profilu

Konto na Instagramie powinno być spójne, dlatego opisy powinny być dopasowane do zdjęć i odwrotnie. Nazwa profilu jest ważna niezależnie czy jest to konto publiczne, prywatne, czy firmowe. Można użyć pseudonimu, oczywiście firmy powinny wybrać nazwę w tytule. Często logo zawiera nie tylko sygnet i logotyp, ale również slogan. Oczywiście sygnet znajduje się jako zdjęcie profilowe, natomiast slogan może być częścią nazwy profilu, zwłaszcza, jeśli nazwa firmy jest dość popularna. Opis profilu musi zawierać odnośniki do strony internetowej czy firmowego bloga, a nawet vloga, jeśli ten także jest prowadzony. W ten sposób całość staje się spójna. Nie można oczywiście zapomnieć także o emotikonach, które także mogą stać się charakterystyczne właśnie dla Twojego profilu. W opisie należy wykorzystać również hashtagi zawierające nie tylko nazwę firmy, ale również branżę czy kategorię, do której się odnosi. Kiedy profil zdobędzie już pewną popularność można pokusić się także o charakterystyczne hashtagi, które będa kojarzone właśnie z daną marką. Gdy prowadzi się kampanię, to jej nazwa także powinna stać się hashtagiem w opisie profilu, który wszak można edytować.

3. Zadbaj o jakość zdjęć wstawianych na Instagram i opisy

Niezwykle istotne znaczenie mają również filtry i tu warto zdecydować się na kilka, których będzie się używało do danych zdjęć, np. selfie, bothie, krajobrazowych czy grupowych, a także tzw. zdjęć z lotu ptaka, które są modnym sposobem przedstawienia produktów w sposób czytelny i estetyczny. Ładne zdjęcie to jeszcze nie wszystko, bo tych na Instagramie nie brakuje. Trzeba mieć przede wszystkim dobry pomysł. Najlepiej jeśli zdjęcie budzi różne skojarzenia, co można podkreślić odpowiednim hashtagiem. Dopracowane posty zyskują większe zasięgi co przekłada się na liczbę lajków na Instagramie. Jednak hashtagi nie powinny być jedynymi podpisami, gdyż warto pokusić się o dłuższy opis. Może być to nawet opowiadanie skorelowane ze zdjęciem, czyli użycie tzw. story tellingu jest wskazane. Każdy wpis powinien być zakończony zwrotem do czytelników zachęcającym ich do zostawiania komentarzy.

4. Czy ilość publikowanych treści ma wpływ na budowanie wizerunku na Instagramie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Twoja aktywność absolutnie ma wpływ na to jak postrzegają Cię Twoi followersi. Trzeba dać sobie czas na bycie online i offline, gdyż w ten sposób zwiększa się swoją wiarygodność prowadząc indywidualne konto. Firma oczywiście powinna być w stałej interakcji ze swoimi klientami, dlatego organizując konkursy czy kampanie reklamowe na Instagramie z hashtagowaniem, czyli możliwością stania się ambasadorem firmy na Instagramie, powinna aktywnie komentować i likować zdjęcia swoich klientów. Warto do celów marketingowych zatrudnić lub wydelegować jedną osobę, tak by móc zajmować się bieżącymi sprawami, a jednocześnie prowadzić aktywny e-marketing.

Ucz się angielskiego samemu!

0
Ucz się angielskiego samemu

Nauka angielskiego w szkołach jest nudna. Często klasy są przepełnione, nauczyciele się nie starają, albo czekamy z materiałem, aż najgorszy uczeń spróbuje choć trochę przyswoić. Dlatego wiele osób chce się uczyć samemu. Tylko jak?

Przeczytaj uważnie słowo.

Spójrz na to słowo podczas nauki. Im częściej spoglądasz na słownictwo, tym szybciej masz zapamiętujesz poszczególne słowa – i tym mniej uważnie je czytasz. Tak więc może się zdarzyć, że od razu zapamiętasz odpowiednie słowo, ale dokładna pisownia nie jest dla Ciebie jasna. Więc zawsze patrzcie uważnie i czytajcie uważnie te słowa.

Zanurz się całkowicie w innym języku.

Odnosi się to nie tylko do nauki słownictwa, ale także do nauki języków w ogóle: im częściej i im bardziej zanurzasz się w danym języku, tym lepiej i łatwiej się go nauczysz. Korzystaj z każdej okazji, aby ćwiczyć i rozwijać swoje (słownictwo) umiejętności językowe. Porozmawiaj z native speakerami, wybierz się na wycieczkę językową lub porozmawiaj tylko po angielsku przez dwie godziny, na przykład, gdy spotkasz znajomego, który również uczy się angielskiego. Możesz także ułatwić sobie zanurzenie się w innym języku podczas zajęć: usuń wszystkie „kotwice językowe”, które rozpraszają Cię językowo i „zakotwicz w języku ojczystym”, od magazynów po „dzień dobry”.

Bądźcie pewni, dlaczego uczycie się angielskiego.

Jeśli odpowiesz na pytanie „Po co się tego uczę?” z „Cóż, do następnego testu!”, efekt motywacyjny jest oczywiście bardzo ograniczony. Upewnij się więc, że na dłuższą metę rozumiesz, na co się uczysz – na przykład, aby móc komunikować się z przyjaciółmi, gdy jesteś na wakacjach sam. Albo po to, abyś mógł wpisać znajomość języków obcych do swojej aplikacji o pracę. A może przez ten rok za granicą, o którym marzyłeś po szkole. Bez względu na to, co myślisz: Jeśli znajdziesz lepszy powód niż „na test”, twoja motywacja wzrośnie. Staraj się też nie myśleć o słownictwie jako o obowiązku, ale jako o narzędziu językowym. Z każdym nowym słowem, którego się uczysz, wypełniasz swój zestaw narzędzi – i masz coraz więcej narzędzi do komunikacji.

Przeglądaj stare słownictwo od czasu do czasu.

Od czasu do czasu należy również przejrzeć stare słownictwo. Wystarczy na przykład przejrzeć poprzednie rozdziały w podręczniku i sprawdzić, czy jakieś słowa nie wydają Ci się nieznane. W ten sposób możesz sprawdzić, które słownictwo utkwiło w twojej głowie tylko na krótko i zostało już przez ciebie zapomniane. Prawdopodobnie odkryjesz również pewne podobieństwa i osobliwości, które zauważysz dopiero później; zobaczysz dzięki regularnościom i zobaczysz swoje sukcesy. To bezpośrednio zmotywuje Cię do nauki nowego słownictwa.

Używaj różnych mediów.

Aby skonsolidować i rozszerzyć swoje słownictwo w dłuższej perspektywie czasowej, poszukaj mediów, które Ci się podobają: Na przykład, w przypadku filmów, serii lub książek, można wybrać oryginalne wersje i w ten sposób, oprócz filmu i zabawy w czytaniu, również trochę poćwiczyć. W ramach dodatkowego treningu można również zmienić ustawienia językowe na smartfonie lub na przykład przy następnym wyszukiwaniu w Google wyświetlane są tylko angielskie hity.

 

Sprawdź się, zobacz czy znasz te słówka: https://www.e-angielski.com/popularne-slowa i określ swój poziom językowy!

ZOBACZ TEŻ