Transport morski – najpopularniejsze rozwiązania

0
Transport morski – najpopularniejsze rozwiązania

Od wielu lat sprzedawcy szukają najlepszego sposobu, dzięki któremu ich produkty trafią najszybciej jak to możliwe do klientów. Ciężko jednak znaleźć alternatywne metody, które będą łączyć ze sobą atrakcyjną cenę, błyskawiczną dostawę i najwyższą jakość. Przewoźnicy więc starają się skupiać na dostępnych narzędziach, lecz ciężko udoskonalać metody, które znane są ludzki od wieków – chociaż dzięki zaawansowanym technologiom, mogą maksymalizować swoje rezultaty.

Świetnym przykładem jest transport morski. Wykorzystywany jest niemal od zarania dziejów, ponieważ już kilkaset (lub nawet kilka tysięcy) lat temu, dzięki niemu podróżnicy przewozili ładunki ze swoich wypraw. Dziś przepłynięcie z jednego kontynentu na drugi nie zajmuje kilku miesięcy, a zaledwie kilka dni, więc trzeba przyznać, że innowacyjne technologie zdziałały cuda, które niedawno były niemożliwe do osiągnięcia.

Czy kontenerowce są bezpieczne?

Kiedy słyszymy, że transport morski będzie odbywał się przy pomocy klasycznych kontenerowców, automatycznie widzimy oczami wyobraźni ogromne statki, wielkie kontenery, które są zapakowane towarami. Trzeba przyznać, że jest to łakomy kąsek dla potencjalnych piratów. Czy tacy złodzieje wciąż istnieją? W końcu najczęściej można spotkać się z historiami o piratach ze średniowiecza.

Niestety, przestępcy w dalszym ciągu działają i mają się świetnie. Chociaż zabezpieczenia są dużo lepsze, a przesyłki ubezpieczone, to często można spotkać się z problemem, przez który przesyłki docierają z ogromnym opóźnieniem lub w ogóle. Na szczęście sprzedawcy mogą spokojnie zaoferować klientom zwrot produktu lub ponowną wysyłkę z ewentualnym gratisem, gdyż od ubezpieczycieli odzyskają znacznie poważniejszą sumę odszkodowania.

Śmiało można powiedzieć, że transport morski jest bezpieczny i nie trzeba obawiać się takich rozwiązań.

Ile kosztuje dostarczenie produktów drogą morską i ile trwa?

Wszystko zależy od tego, jak szybko dany kontener zostanie zapełniony, ponieważ nie opłaca się wysyłać niewielkich przesyłek i mniejsze muszą po prostu czekać. Oczywiście może zdarzyć się również kontrola, która opóźni o kilka dni dostarczenie danego zamówienia, lecz to z pewnością nie powinno dziwić potencjalnych klientów – wszystkie organy dążą do tego, by zapewnić potencjalnym klientom maksimum satysfakcji i bezpieczeństwa.

Jest to bez dwóch zdań najtańsza możliwość dostawy produktów, dlatego mimo długiego okresu oczekiwania, jest najchętniej wybierana – duże firmy zapewniają nawet darmową dostawę z innych kontynentów.

PIT-37 dla początkujących

PIT-37 dla początkujących

Jeśli osiągnęliśmy, jako podatnik, w danym roku podatkowym przychód, to zgodnie z ustawą ciąży na nas obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego. Dodatkowo należy także mieć na uwadze, że jeśli dany podmiot prowadzi działalność gospodarczą, to niezależnie od tego, czy w danym roku przychodu nie osiągną, to i tak musi złożyć zeznanie podatkowe.

Jeżeli zatem pracujemy na umowę o pracę, umowę zlecenie czy też jesteśmy emerytem lub rencistą, to prawdopodobnie deklaracją, którą musimy wypełnić będzie PIT-37.

Jak rozliczyć pierwszy PIT-37?

Jeśli dopiero niedawno zaczęliśmy pracę i nigdy wcześniej nie składaliśmy takiej deklaracji, to nie należy się niczego obawiać. Nasze roczne rozliczenie uzupełniamy w oparciu o dokument jaki otrzymujemy od naszego pracodawcy. Dokumentem tym jest PIT-11, a pełni on rolę informacji o dochodach. Oczywiście w przypadku gdy pracujemy u większej ilości różnych podmiotów, otrzymujemy odpowiednią liczbę informacji PIT-11. A kwoty, które będą się na nich znajdowały, będziemy musieli zsumować.

Jeśli mamy trudności z wypełnieniem naszego rocznego zeznania podatkowego, to też nie należy się niczego obawiać. Rozliczanie PIT-37 w programie e-pity na pewno nam to ułatwi. Używając tego programu nie musimy znać się na podatkach. Za pomocą wbudowanego kreatora, program sam zasugeruje nam jaki formularz będziemy musieli wybrać i jak go wypełnić. Dodatkowo podpowie nam także jakich jeszcze dokumentów potrzebować będziemy, aby naszą deklarację jak najsprawniej wypełnić.

Jeśli zastanawiamy się jak złożyć rozliczenie PIT-37, to najważniejszą rzeczą, o której pamiętać musimy to termin. Nasze zeznanie podatkowe za rok 2018 złożyć musimy do dnia 30 kwietnia 2019 roku. Deklarację naszą jesteśmy obowiązani złożyć do Urzędu Skarbowego, właściwego ze względu na nasz adres zamieszkania.

Samo złożenie formularza w Urzędzie Skarbowym może odbyć się na trzy sposoby.
Najpopularniejszą metodą będzie tutaj złożenie naszego PIT-37, w formie papierowej, bezpośrednio we właściwym dla nas urzędzie. Rozwiązanie to jest na tyle korzystne, że nasza deklaracja zostanie od razu sprawdzona pod względem formalnym. Jeśli popełniliśmy gdzieś błąd to mamy możliwość od razu go poprawić. Jednakże idąc do urzędu musimy brać pod uwagę duże kolejki do okienek przyjęć interesantów.
Nasz PIT-37 możemy również wysłać za pośrednictwem poczty. Jest to rozwiązanie wygodne i ostatnio zyskuje na popularności coraz bardziej.

Kolejną opcją zdalnego wysłania naszej deklaracji jest przygotowanie jej w formie cyfrowej za pomocą aplikacji e-Deklaracja. Aplikacja ta dostępna jest na stronie Ministerstwa Finansów.

Podsumowując nie powinniśmy się obawiać wypełniania deklaracji PIT-37.

Reklama zewnętrzna w Krakowie

0
Reklama zewnętrzna w Krakowie

Kraków jest jednym z najstarszych turystycznie miast w Polsce. Obecnie należy do grona najchętniej wybieranych miejsc do zwiedzenia czy wypoczynku nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale również zimowym. W zasadzie nie jest mu potrzebna reklama zewnętrzna, ale dzięki niej miejsce jest jeszcze bardziej magnetyczne

Public Relations. Przede wszystkim komunikacja

0
Public Relations. Przede wszystkim komunikacja.

Wielu z nas coraz częściej zastanawia się, jak to jest z tym wszechobecnym marketingiem i PR-em. Choć w potocznym rozumieniu obu pojęć granice mogą wydawać się płynne, są pewne kwestie umożliwiające ich umiejętne rozróżnienie. Czym jest PR? Jakie są jego cele? Na czym polegają działania marketingowe? No i o co chodzi z tą komunikacją, o której dzisiaj tak dużo się mówi?

Co może dać Ci redeployment?

0
Co może dać Ci redeployment?

Praca to ważny element codziennego życia człowieka, w końcu większość osób spędza w niej kilka godzin dziennie. Powinna sprawiać nam radość i być źródłem satysfakcji. Co w sytuacji, kiedy firma, w której jesteśmy zatrudnieni znajduje się na etapie poważnych zmian, w związku z czym istnieje szansa na to, że nasze dotychczasowe stanowisko przestanie istnieć? Rozwiązaniem może być redeployment, czyli zmiana stanowiska, ale bycie zatrudnionym nadal w tej samej firmie.

Najmodniejsze dodatki na jesień

0
Najmodniejsze dodatki na jesień

Modne kobiety śledzą trendy na bieżąco i zawsze doskonale zdają sobie sprawę z tego, co w danym sezonie uznawane jest za najmodniejsze. Dla tych, które nie są za pan brat ze światowymi wybiegami najsłynniejszych projektantów, mamy kilka porad, w co najbardziej warto zainwestować w tym sezonie.

Po pierwsze – krata. Na dowolnym elemencie garderoby. Płaszcz w kratę w odcieniach szarości i czerni, przyozdobiona wspomnianym deseniem torebka czy jesienne botki wykonane z materiału w ten sam wzór – krata jest bez wątpienia istną królową sezonu jesienno-zimowego. My osobiście zachęcamy również do zakupu krótkiej, trapezowej spódniczki, rzecz jasna w kratę, najlepiej takiej, która wykonana została ze sztruksu. Najlepiej sprawdzi się ona w towarzystwie dopasowanego, cienkiego golfika w najmodniejszym w tym sezonie kolorze camelowym. Gwarantujemy, iż w opisanym zestawie każda Pani będzie wyglądać jakby dopiero co zeszła z wybiegu światowych, uznanych projektantów!

Po drugie – zegarki damskie. Złote, srebrne lub te w odcieniu różowego złota – każdy jeden sprawdzi się idealnie jako zwieńczenie każdej modnej, jesiennej stylizacji. Chcielibyśmy jednak od razu uspokoić te Panie, które preferują zegarki na klasycznych, skórzanych paskach – te bowiem również sprawdzą się jesienią bardzo dobrze. O czym należy pamiętać? O tym, by kolor wybranego przez nas zegarka był tak uniwersalny, jak to tylko możliwe. Może brzmieć to nieco nudno, jednak pamiętajmy, iż szafirowy zegarek nie będzie pasował do wielu przygotowanych przez nas stylizacji. Co innego ten na szarym, białym, czarnym lub ciemnobrązowym pasku – będziemy mogły go połączyć z ubraniem w niemal każdym, dowolnie wybranym kolorze. Tak samo sprawdzą się równie uniwersalne zegarki wykonane z metalu – czy to srebrne, czy też złote. Nie musimy się bać, iż nie będą one pasować do naszych ubrań. W tym przypadku musimy pamiętać jednak o tym, by wszystkie inne elementy biżuterii utrzymane były w tym samym kolorze, co wybrany przez nas zegarek.

Bezpieczeństwo w budownictwie – czyli szkolenia BHP w branży budowlanej

0
Bezpieczeństwo w budownictwie - czyli szkolenia BHP w branży budowlanej

BHP w branży budowlanej wymaga szczególnej uwagi. Jak wiadomo, wypadki na budowach zdarzają się znacznie częściej niż w innych miejscach pracy. Wpływ na to mają oczywiście specyficzne warunki; na rusztowaniach czy np. na dachach ryzyko upadku znacząco wzrasta, co ma wpływ na wzrost liczby zranień, a nawet na śmiertelność. Dlatego jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo, zadbaj o to, by wszyscy odbyli odpowiednie szkolenia BHP.

Wypadki na budowie – statystyki

Niestety, liczby mówią same za siebie – wypadki na budowie zdarzają się wyjątkowo często. Około 15% wypadków jest związanych z nieuwagą i potknięciem się pracowników; zwykle efektem tych wypadków są drobne urazy, niezagrażające życiu osób pracujących na budowach. Nieco mniej, bo 13% wypadków związanych jest z nieprawidłowym używaniem narzędzi. Ogólne statystyki mówią też, że aż 70% wszelkich wypadków na budowach wynika z… zaniedbań! Mowa tu zarówno o nieostrożnym zachowaniu pracowników, jak i zaniedbaniach ze strony kadry kierowniczej. Jak widać, zmniejszenie liczby wypadków nie jest więc kwestią ulepszania technologii, ale raczej zwiększenia świadomości o tym, ja niebezpieczna może być praca na budowie. Dodatkowo pracodawcy powinni większą uwagę przykładać do szkolenia pracowników – na budowach często zdarzają się rotacje; dotyczy do zwłaszcza młodych pracowników, którzy często zmieniają miejsce zatrudnienia oraz tych, którzy odbywają praktyki i staże. Musi upłynąć kilka miesięcy, zanim nowe osoby całkowicie wdrożą się w system pracy – takich pracowników szczególnie warto nadzorować, by upewnić się, że wykonują swoją pracę w sposób prawidłowy.

Jak często wykonywać szkolenia bhp w branży budowlanej?

Przepisy mówią, że takie szkolenia powinno wykonywać się PRZYNAJMNIEJ raz na 3 lata, czasem częściej, jeśli branża, w której pracują dane osoby jest szczególnie niebezpieczna. Dobry pracodawca wie, że warto inwestować w częstsze szkolenia pracowników i tym samym zmniejszać statystyki „wypadkowe”. Wiadomo, że wypadki będą zdarzać się tak czy siak – trudno tego uniknąć w pracy, w której warunki są trudne. Jeśli jednak działania będą podejmować wyłącznie wykwalifikowane, odpowiednio przeszkolone osoby, to liczba rannych może znacząco zmniejszyć się.

Szkolenie bhp w branży budowlanej – co musisz wiedzieć?

Szkolenia dla branż budowlanych przebiegają kilkuetapowo. Podstawowym elementem jest oczywiście zapoznanie się pracowników z miejscem pracy, a więc i ze specyfiką miejsca, z podstawowymi prawami i obowiązkami oraz z konsekwencjami wynikającymi z naruszenia prawa. Pracodawca ma również obowiązek zaznajomić pracownika z terenem, po którym będzie on poruszał się na co dzień – tutaj też powinno pojawić się wprowadzenie do ochrony przeciwpożarowej, czyli ukazanie pracownikowi najprostszych i najbliższych dróg ewakuacyjnych. Dodatkowo przed podjęciem pracy na danym stanowisku pracownik powinien przejść instruktaż (a najlepiej byłoby, gdyby nie tylko sam wykonał zadania pod okiem instruktora, ale też żeby najpierw instruktor pokazał, jak dana osoba powinna działać na stanowisku pracy).

Autor: Pozycjoneria.pl. Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał z pomocą firmy TeamPrevent Poland z Pszczyny.

Czy Twoja firma jest odpowiedzialna społecznie?

0
Czy Twoja firma jest odpowiedzialna społecznie?

Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli w skrócie CSR to koncepcja takiego prowadzenia przedsiębiorstw, aby dbały nie tylko o interes własny, ale także dobro społeczeństwa i stan środowiska naturalnego. Dla firm, które działają zgodnie z filozofią odpowiedzialności społecznej ważne jest także budowanie dobrych relacji z różnymi grupami interesariuszy. Trend ten jest coraz bardziej popularny na całym świecie. Działania CSR są w wielu przypadkach wręcz oczekiwane, a dobrą praktyką jest ich raportowanie i powszechne udostępnianie takich opracowań.

Pierwsza wizyta w kancelarii prawnej

0
Pierwsza wizyta w kancelarii prawnej

Każdy z nas kiedyś musi iść do prawnika – czy to będzie notariusz, adwokat czy radca prawny. Warto zatem wiedzieć, jak wygląda taka pierwsza wizyta w kancelarii prawnej i jak się do niej przygotować.

Notariat w Polsce i na świecie

Notariat w Polsce i na świecie

Za motto instytucji notariatu uznać można łacińską sentencję „Lex est, quod notamus”. Przytłumaczyć należy ją następująco: „To, co piszemy, stanowi prawo”. Wskazuje ona na podstawowe zadanie, jakie ma notariusz, czyli sporządzanie aktów notarialnych. Jednak notariat nie ma jednolitej formy na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ