Czy biznes obuwniczy to dobry pomysł?

0

Zakładanie swojego własnego biznesu to bardzo odważne posunięcie, które z pewnością będzie wymagało dużej determinacji, cierpliwości i wielu godzin pracy, zanim to, co robimy zacznie przynosić wymierne efekty. Mimo wszystko wielu decyduje się na to, aby być własnym szefem, ponieważ jeżeli już przebrniemy przez wszystkie przeszkody, to z pewnością jest to bardzo wygodna i komfortowa forma zatrudnienia. W tym artykule chcieliśmy skupić się na biznesie, jakim jest hurtownia obuwia męskiego. Zastanowimy się nad tym, czy to opłacalna działalność, oraz jak ma się w kontekście reszty rynku.

Na czym to polega?

Hurtownia obuwia męskiego to nic innego jak sklep, który zajmuje się sprzedażą butów różnych marek w większych ilościach, a zjawisko, o którym mowa charakteryzuje się w głównej mierze tym, że w hurtowniach można kupić większą ilość towaru za mniejszą cenę. Hurtownie obuwia męskiego najczęściej będą miejscem, w którym w buty zaopatrywać będą się sklepy stacjonarne i internetowe po to, by sprzedawać je potem już po cenie detalicznej. Hurtownie męskich butów najczęściej są pośrednikiem między producentem a mniejszymi lub większymi sprzedawcami. Rzadko zdarza się tak, aby hurtownik był także producentem obuwia. Bardzo często w hurtowniach sprzedaje się towar sprowadzany z zagranicy, który musi przejść przez szereg procesów i dokumentacji celnych i eksportowych, do których zwykli sprzedawcy albo nie mają, albo mają utrudniony dostęp. Hurtownia obuwia męskiego to instytucja, która ma kontakty i dojścia do wyżej wymienionych, dlatego zaopatruje się w towary eksportowane, załatwia formalności i dostarcza je do lokalnych sprzedawców.

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo

W kontekście tego, o czym piszemy, hurtownia z męskimi butami nie wydaje się łatwą do prowadzenia działalnością. Nie będziemy nikogo oszukiwać – tak nie jest. Aczkolwiek patrząc na to z drugiej strony, z pewnością jest to biznes dochodowy i w miarę stabilny. Ludzie będą kupować buty, a sklepy będą je zamawiać u hurtowników. Oczywiście wcześniej opisane problemy związane ze sprowadzaniem towarów z zagranicy znikają, gdy współpracujemy z lokalnymi firmami, a akurat, jeśli chodzi o przemysł obuwniczy, Polska ma się tutaj czym pochwalić. Nasi rodzimi producenci oferują buty w porównywalnej jakości do światowych gigantów, a najlepsi mogą się poszczycić rozpoznawalnością na całym świecie.

Podsumowując, hurtownia obuwia męskiego to z pewnością dobry pomysł na własny biznes, aczkolwiek tutaj przede wszystkim będą liczyć się kontakty, które, albo trzeba zdobyć, albo posiadać z wcześniejszych działalności. Osoba planująca otworzyć swoją własną hurtownię obuwia męskiego z pewnością musi być zdeterminowana, cierpliwa i jak to się mówi „umieć się zakręcić”. Ostrzegamy – droga nie będzie łatwa, a momenty zwątpienia z pewnością się pojawią. Pamiętajcie jednak, że jeżeli już uda Wam się osiągnąć pewien pułap, dojdziecie do wniosku, że było warto!

Dlaczego warto założyć firmowego fanpage’a?

0

“Jeśli nie ma CIę na Facebooku to nie istniejesz” zwykło się mawiać już jakiś czas temu. Dziś patrząc pod kątem marketingu, nie ma w tym stwierdzeniu ani grama przesady. Żaden szanujący się przedsiębiorca nie lekceważy siły mediów społecznościowych, których wpływ na kampanie reklamowe i działania marketingowe jest wręcz niewyobrażalny. Prowadzenie fanpage’a stało się nie lada sztuką, do której często zatrudnia się całe sztaby specjalistów. Dlaczego? Jakie korzyści niesie za sobą efektywne prowadzenie fanpage’a? Odpowiadamy!

Bezpośredni kontakt z klientem

Prowadząc biznes online, rzadko kiedy mamy okazję porozmawiać lub chociaż poznać opinię naszego klienta. Umieszczenie w sklepie internetowym sekcji do pozostawiania swojej oceny czy też opinii nie pomaga i osiąga z reguły nikłą skuteczność. Dlaczego? Ponieważ bardzo duża część klientów loguje się do naszego sklepu wyłącznie z zamiarem kupna konkretnego przedmiotu. Nie interesują ich opinie, formularze i ankiety – wyrażają swoje zdanie tylko w przypadku niezadowolenia z towaru. Co innego Facebook. To właśnie miejsce, gdzie ludzie z reguły dzielą się swoimi opiniami, zdaniem na dany temat czy przemyśleniami. To dlatego Facebook stanowi idealne miejsce na nawiązywanie długofalowych kontaktów z klientami.

Budowanie wizerunku

Kolejną zaletą, jaką wnosi do biznesu prowadzenie Facebooka jest budowanie dobrego wizerunku firmy. Jasne, można zachwalać swoje usługi i towary w opisach i tekstach na stronie głównej swojego sklepu, jednak to Facebook daje nam możliwość swobodnej, mniej formalnej wypowiedzi, która znacznie lepiej wpływa na opinię klientów. Publikowanie treści na facebooku i bezpośrednia interakcja z fanami to niezwykle potężna broń, którą trzeba umiejętnie wykorzystać. Skuteczne prowadzenie Facebooka wymaga nie tylko pomysłu, ale także researchu i planowania.

Piekielnie skuteczna promocja

Na koniec zostawiliśmy najbardziej oczywistą z korzyści, jakie niesie ze sobą prowadzenie fanpage’a. Skuteczna promocja za pomocą materiałów publikowanych na Facebooku została już wielokrotnie potwierdzona przez sondy i badania kampanii reklamowych. Możliwość dotarcia do znajomych naszych fanów to niewiarygodna okazja na promocję i znalezienie potencjalnych klientów. Wszystko to zupełnie za darmo! Prowadzenie fanpage’a daje nam również dostęp do Facebook Ads, niezwykle skutecznego narzędzia do tworzenia własnych kampanii reklamowych. Takie perspektywy w zestawieniu z faktem, że na Facebooku jest już prawie 13 mln Polaków, dają do myślenia i z pewnością przekonują do prowadzenia firmowego fanpage’a.

Atrakcyjne obiekty konferencyjne

0

Obserwując architekturę dużych miast, możemy zauważyć, że w zasadzie każdym jest co najmniej jeden duży obiekt konferencyjny. Nie oznacza to oczywiście, że tylko tam odbywają się konferencje.

Konto bankowe dla studenta. Lista korzyści

0

Studenckie konta bankowe są z reguły tańsze niż te tradycyjne. Brak opłat nie jest już jednak głównym kryterium wyboru rachunku. Banki coraz częściej nagradzają najmłodszych klientów – dopłacając do stypendium, oferując atrakcyjne zniżki i programy rabatowe.

W artykule sprawdzimy czym się kierować, wybierając najlepsze konto dla studenta. Podpowiemy także, jakie są najważniejsze korzyści z posiadania studenckiego ROR-u.

Jak wymienić złotówki na dolary przez Internet?

0

Od niedawna coraz więcej osób decyduje się na to, by wymieniać gotówkę w kantorach online, ponieważ kantory stacjonarne po prostu przestały się opłacać. Wymiana walut online pozwala bowiem sporo zaoszczędzić i zauważyć, że waluty są nawet kilka procent droższe niż te w stacjonarnych placówkach. W związku z tym, jest to opłacalne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które dokonują takich transakcji finansowych często.

Czy chwilówka to dobry pomysł na spłatę swoich zobowiązań?

0

Kiedy otrzymujemy kredyt i jesteśmy w dobrej sytuacji finansowej, nie zastanawiamy się nad konsekwencjami w przypadku utraty płynności finansowej związanej np. ze stratą źródła dochodu. Kiedy jednak już tak się stanie, pojawia się problem spłaty zobowiązań. Rozważamy wiele opcji i szukamy możliwie jak najszybszej pomocy. Koło ratunkowe rzucają nam instytucje pozabanakowe w postaci chwilówek. Czy jednak warto jest skorzystać z takiej pomocy?

Czy wakacje na kredyt to dobry pomysł?

0

Każdy z nas zasługuje na odpoczynek, nie każdy jednak może sobie na niego pozwolić. Największym ograniczeniem nie jest czas wolny, a brak odpowiedniej gotówki, jakiej potrzebujemy, aby opłacić wakacje i zapewnić sobie i swojej rodzinie rozrywkę podczas wyjazdu. Coraz częściej takie osoby rozważają kredyt, który umożliwiłby im wakacyjny odpoczynek. Czy wakacje są warte zadłużania się? Czy potrzeba odpoczynku jest na tyle duża, aby decydować się na dodatkowe zobowiązania finansowe?

Czy od pożyczki odprowadza się jakikolwiek podatek?

0

Każda umowa pożyczki podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Podatek ten wynosi 2% z pożyczonej kwoty, a zobowiązany jest do jego zapłaty pożyczkobiorca. Wynika to z artykułu 1, ustęp 1, punkt 1 ustawy z 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Najlepsze kapsułki na urodę

0

Nie od dzisiaj wiadomo, że aby utrzymać piękną i zdrową skórę oraz pozbyć się wszelkich problemów dermatologicznych, należy nie tylko stosować odpowiednie kremy i zdrową dietę, ale również specjalne suplementy, które są bogate w składniki poprawiające jej wygląd.

Co to są fundusze sektorowe?

0

Fundusze sektorowe stanowią nowy rodzaj funduszy, uważany przede wszystkim za wysoce ryzykowny. Nie da się bowiem ukryć, że jest to ten dział funduszy, który domaga się nie tylko wiedzy, ale i odwagi. Dlatego fundusze sektorowe poleca się osobom doświadczonym. Istota funduszy sektorowych opiera się na tym, iż skoncentrowane są one wokół spółek działających wokół jednego bądź kilku sektorów. Tworzy to przestrzeń do dużych zysków, ale też i do strat, kiedy ktoś nie zna się na pewnych zależnościach, zarówno giełdowych, jak i w wybranej branży.

ZOBACZ TEŻ