Księgarnia internetowa z dużym wyborem książek

0

Czy może być coś przyjemniejszego niż nowiutka, jeszcze pachnąca drukarnią książka? Kto nie lubi zaszyć się z nią w swoim ulubionym kącie, na wygodnym fotelu albo kanapie, najlepiej z kubkiem herbaty albo filiżanką kawy obok? To kwintesencja jednej z najprzyjemniejszych chwil, w których człowiek może naprawdę odpłynąć i doskonale się zrelaksować. Każdy z nas zasługuje na takie momenty w ciągu dnia. Nie szczędzą ich sobie prawdziwi bibliofile, którzy zawsze dbają o to, by mieć co czytać. Dla nich świetnie zaopatrzona księgarnia online to najlepsze miejsce w sieci, które regularnie odwiedzają.

Dobra księgarnia wysyłkowa

Czym charakteryzuje się dobra księgarnia wysyłkowa? Z pewnością ważnym parametrem będzie łatwość w wyszukiwaniu tytułów. Ważne, aby pozycje były wirtualnie posegregowane w czytelne kategorie, w których ludzie będą mogli bez problemu znaleźć to co ich interesuje. Nowości wydawniczych nie brakuje, a i wcześniej wydane pozycje wciąż są dostępne na rynku, dlatego w gąszczu literatury można się czasami zgubić. Im bardziej przejrzysta budowa strony internetowej księgarni, o tym lepiej.

Nowości wydawnicze i bestsellery

Ważne, aby w księgarni online można było kupić wszystkie nowości wydawnicze, które są kuszące dla miłośników książek. Przecież na niektóre tytuły czekają oni dosłownie z wypiekami na twarzy, odliczając dni do premiery. Tak dzieje się szczególnie wtedy, gdy chodzi o kolejną część jakiś dobrze znanej i popularnej sagi, na przykład od lat uwielbianej serii ” Millenium”. Czy jeszcze jest ktoś kto nie czytał tego hitu? Zdecydowanie najwyższa pora naprawić ten błąd. Bardzo ważna jest również możliwość kupowania książek w przedsprzedaży. Oznacza to, że książka trafi do nas najszybciej jak to możliwe, w momencie jej premiery na rynku. Wbrew pozorom bardzo wiele osób kupuje w ten sposób. Ostatnio tak hitową pozycją była na przykład książka słynnej blogerki modowej Katarzyny Tusk pod tytułem „Make photography easier”. Mnóstwo uwielbiających tą autorkę kobiet zamówiło jej najnowszy tytuł jeszcze w przedsprzedaży.

Dostawa pod same drzwi

To co kusi to również dostawa zamówionych książek dosłownie pod same drzwi. Jest to doskonały sposób na zakupy dla osób, które mieszkają w miejscowościach oddalonych od dużych miast, w których to nie ma szans na jakąkolwiek księgarnie stacjonarną. Mogą one zatem korzystać ze wszystkich dobrodziejstw literatury, kupując książki przez internet. Kurier dowiezie je nawet na koniec świata, co w przypadku naszego kraju oznacza na przykład położoną głęboko w lesie Bieszczadzką wieś. Co ważne, zamawiając jednocześnie więcej książek można skorzystać z oferty darmowej dostawy. Miłośnicy literatury zwykle zamawiają ich w skali miesiąca nawet kilkanaście, zatem dla nich bardzo korzystne. Nowiutkie i nie zniszczone książki (co bywa zmorą księgarni stacjonarnych), bezpiecznie zapakowane, zostaną nam dostarczone pod same drzwi. A jeżeli z jakiegokolwiek powodu książka nie spełniłaby oczekiwań, można ją po prostu zwrócić.

Jak wybrać odpowiednią polisę na życie?

0

Dobra polisa na życie to sposób na finansowe zabezpieczenie osób uposażonych lub samego ubezpieczonego w razie zaistnienia nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń losowych – wypadku, trwałego inwalidztwa, ciężkiej choroby lub śmierci. Pieniądze uzyskane z ubezpieczenia często pozwalają na częściową lub całkowitą spłatę zaciągniętych zobowiązań. Często jednak osoby chcące wykupić ubezpieczenie stają przed ogromnym dylematem – jak dopasować polisę na życie?

Wiek emerytalny

0

Zgodnie z deklaracjami Rządu, od 1 października 2017 r. został przywrócony wiek emerytalny obowiązujący dotychczas, czyli 60 lat dla kobiet oraz 65 lat dla mężczyzn. Wiek 67 lat pracy pozwalający na uzyskanie uprawnień emerytalnych stanowił dla większości społeczeństwa zbyt duże obciążenie.

Niezbędne skrzynki plastikowe

0

W codziennym życiu stykamy się z nimi niemal wszędzie, nie zdając sobie z tego sprawy. Skrzynki plastikowe – bo o nich mowa – mają wiele zastosowań i są nieodzownym narzędziem nie tylko w przemyśle spożywczym.

Pożyczka na weksel

0
pożyczka na weksel

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z pożyczki. Można zaryzykować stwierdzenie, że niemal wszyscy robią to ze względu na problemy finansowe. Z tym że warto pamiętać, iż nie każda pożyczka jest dla wszystkich. Trzeba pożyczać odpowiedzialnie, a wiele osób o tym nie wie lub zapomina. Brzmi to strasznie, ale tak przedstawiają się realia i nic a nic tego nie zmieni. Poza tym dobrze od razu podkreślić, że temat pożyczek jest zbyt szeroki, aby w jednym tekście odnieść się do wszystkiego. W związku z tym zgodnie z tytułem tekstu zajmiemy się tylko pożyczką pod weksel. Z pewnością jest mnóstwo osób niemających pojęcia, czym jest taka pożyczka.

pożyczka na wekselCzym jest pożyczka pod weksel?

Nadeszła pora, abyśmy wyjaśnili, czym jest ta pożyczka pod weksel. Można powiedzieć, że zgodnie z nazwą chodzi o coś, co ma związek z wekslem. Ściślej rzecz biorąc, chodzi o produkt finansowy, w przypadku którego formę zabezpieczenia stanowi weksel. Niemniej w dalszym ciągu, nie wszyscy mogą rozumieć, o co chodzi. Wszak, co to jest ten weksel? Najkrócej rzecz ujmując, wekslem określa się papier wartościowy. Warto jednak dodać, że wystawca weksla obliguje do wpłaty pieniędzy w danym terminie. Za wpłatę ma odpowiadać wystawca weksla lub jakaś inna osoba. Być może niektórzy z Was zastanawiają się teraz, dlaczego pożyczka pod weksel jest taka atrakcyjna dla pożyczkodawców. Rozwiązanie tej kwestii nie jest trudne. Po prostu chodzi o charakter weksla. Można powiedzieć, że ten charakter jest bezwarunkowy i zarazem abstrakcyjny.

Pożyczka pod weksel — poszukiwanie oferty

Przejdźmy teraz do poszukiwania oferty. W tej części tekstu przekonacie się Państwo, że nie jest tak pięknie, jak mogłoby się wydawać. Mówiąc wprost — chodzi o otrzymanie pożyczki pod weksel. Musicie mieć świadomość, że pożyczka pod weksel to produkt, który jest bez wątpienia specyficzny. Teoretycznie taka pożyczka może zostać udzielona przez każdą osobę prywatną. Niemniej rzeczywistość wygląda tak, że pożyczka pod weksel najczęściej znajduje się w różnych instytucjach pozabankowych. Podawanie nazw konkretnych działalności nie ma sensu. Jeżeli poświęcicie trochę czasu, to z pewnością będziecie wiedzieć, o czym dokładnie mowa (zresztą w przypadku podawania nazwy firmy niektórzy mogliby pomyśleć o kryptoreklamie).

Podjęcie decyzji

Na dobrą sprawę odnieśliśmy się do wszystkiego, co ma związek z pożyczką pod weksel. W takiej sytuacji zostaje tylko jedno, a mianowicie podjęcie decyzji, która będzie odpowiednia. Tutaj jednak pomoc tekstu się kończy, decyzję muszą Państwo podjąć samodzielnie. Pamiętajcie jednak, że w tekście znajdują się wszelkie wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej propozycji. Oprócz tego nie zapominajcie, że jest internet. W internecie można znaleźć dosłownie wszystko to, co leży w obszarze naszego zainteresowania. Być może mnóstwo osób uzna, że takie przypominanie jest kompletnie pozbawione sensu, ale rzeczywistość wygląda inaczej, żeby nie powiedzieć zdecydowanie inaczej.

Praca przez internet wypełnianie ankiet

0
praca przez internet wypełnianie ankiet

Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o pracy przez internet. Można nawet powiedzieć, że mnóstwo osób zaczyna się przekonywać do takiego rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że praca przez internet nie jest taka piękna, jak wielu osobom mogłoby się wydawać. Być może widzieliście ogłoszenia w stylu „praca przez internet wypełnianie ankiet”. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo ładnie, ale pozory niejednokrotnie mylą i tak, jest też w tej sytuacji (warto od razu dodać, że chodzi o platformy, na których można wypełniać ankiety). Można powiedzieć, że ankiet jest mało i ceny za nie są niskie albo narzekania dotyczą tylko cen. Nie ma chyba platformy, na której można porządnie dorobić poprzez wypełnianie ankiet.

praca przez internet wypełnianie ankietWyjście numer dwa

Warto, abyśmy teraz powiedzieli o wyjściu numer 2. W końcu „praca przez internet wypełnianie ankiet” to nie tylko platformy internetowe. Jeżeli dokładnie przejrzycie ogłoszenia, to są firmy oferujące zarabianie poprzez wypełnianie ankiet. Niemniej jest ogromne prawdopodobieństwo, że na początku będziemy musieli zjawić się w siedzibie firmy. Mówiąc wprost — chodzi o szkolenie, wbrew pozorom ankiety to nie taka prosta sprawa, jak wielu osobom mogłoby się wydawać. To nie są tylko słowa, dokładnie tak, przedstawiają się fakty.

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet?

Przejdźmy teraz do bardzo trudnego tematu, jakim jest zarobek za wypełnianie ankiet? Ktoś może zapytać, na czym ta trudność polega? Odpowiedź na to pytanie jest prosta — proponowane stawki są szalenie zróżnicowane. Zresztą temat ten był już poniekąd poruszony, co prawda żadne stawki się nie pojawiły, ale wiecie, już, że wszelkie platformy nie są dobrym pomysłem. Oprócz platform są jeszcze oferty firm i to właśnie z myślą o nich można powiedzieć o szalonym zróżnicowaniu. Na dobrą sprawę mamy tu analogiczną sytuację, jak przy platformach (nie było żadnych stawek, ale jeżeli czytaliście dokładnie, to wiecie, że jest lepiej niż przy platformach).

Czy „praca przez internet wypełnianie ankiet” będzie pojawiać się coraz częściej?

Na koniec pobawimy się w przewidywania. Być może część z Was zastanawia się nad tym, czy „praca przez internet wypełnianie ankiet” to ogłoszenie, które będzie pojawiać się coraz częściej. Na pewno nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nigdy nie da się przewidzieć tego, co będzie w przyszłości. Taki urok życia. Można się co najwyżej domyślać. Ważne też, aby wszelkie domysły związane były z jakimiś przesłankami. Nie wszyscy muszą się zgodzić z takim postawieniem sprawy, ale można odnieść wrażenie, że wypełnianie ankiet przez internet będzie zyskiwać na popularności. Najkrócej rzecz ujmując, tak każe wskazywać to, co się dzieje na rynku pracy. Niemniej oczywiście dosłownie cały czas może dojść do jakiejś zmiany.

Cóż można powiedzieć więcej? W zasadzie odnieśliśmy się do wszystkiego, co związane jest z wypełnianiem ankiet przez internet. To, co z tym zrobicie, zależy tylko od Was. W końcu to Wy odpowiadacie za swój los.

Praca nieletnich

0
praca nieletnich

Bez wątpienia praca nieletnich to temat przewijający się stosunkowo często. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie za każdym razem może być inna, ale ogólnie rzecz biorąc, młodzi ludzie chcą zarabiać. Przechodząc do tego, co najważniejsze — nie ulega wątpliwości, iż praca nieletnich jest tematem, o którym powiedziało się bardzo różne rzeczy. Najwyższa pora, aby z tym skończyć. W tym tekście znajdziecie Państwo informacje dotyczące wspomnianej pracy.

praca nieletnichZłożony temat

Na początku warto podkreślić, że praca nieletnich to temat skomplikowany i na dobrą sprawę w pewnym stopniu można zrozumieć rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Tyle tytułem wstępu, czas przejść do tego, co interesuje wszystkich Państwa — osoba, która ukończyła 16 lat, ale nie przekroczyła 18, bez problemu może nawiązać stosunek pracy. Biorąc pod uwagę to, co mówi kodeks pracy, wspomniana osoba to pracownik młodociany. Skoro już jesteśmy przy tym, co mówi kodeks pracy, są pewne szczególne przepisy związane z zatrudnianiem młodocianych.

Warto też podkreślić, że pracodawca ma obowiązek skierować młodocianego pracownika na wstępne badania lekarskie. Jak zapewne się domyślacie, skierowanie na wstępne badania musi nastąpić przed przystąpieniem do pracy. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że te wstępne badania lekarskie to nie wszystko. Po wstępnych badaniach lekarskich konieczne są badania okresowe oraz kontrolne.

Niewykluczone, że część z Was zastanawia się nad tym, jak wygląda sytuacja przy okazji godzin nadliczbowych. W końcu dla osoby nieletniej godziny nadliczbowe mogą być mniejszym lub większym problemem. Obawy o godziny nadliczbowe są jednak zupełnie niepotrzebne. Przepisy wyglądają tak, że obowiązuje bezwzględny zakaz, jeżeli chodzi o zatrudnianie młodocianych pracowników.

Praca osób nieletnich to ogromne doświadczenie

Jako że pokrótce opisaliśmy pracę nieletnich, zwróćmy uwagę na nieco inny obszar. Konkretnie chodzi o doświadczenie zbierane w czasie pracy. Nie chodzi tutaj nawet o karierę zawodową. Po prostu bardzo często mówi się o tym, że młodzi ludzie są nieodpowiedzialni. Naturalnie dotyczy to również osób pełnoletnich, ale w tym momencie skupiamy się tylko na pracy nieletnich. Tak więc taka praca przede wszystkim zapewnia, że dziecko zyska świadomość odnośnie do tego, że zarabianie pieniędzy to nie jest nic prostego. Patrząc po zachowaniu młodych osób, można odnieść wrażenie, że wiele osób nie pojmuje tego. Wielokrotnie jest tak, że młodzi ludzie uważają dorosłe życie za coś, co będzie lekkie i przyjemne.

Poza tym młodzi ludzie wielokrotnie są niepokorni i uważają, że wszyscy wokół mają się podporządkowywać. To także efekt pracy nieletnich. Nie ma co ukrywać, że jeśli ktoś jest w pracy nieprzyjemny, to taką osobą ewentualnie może być szef. W żadnym wypadku nie będzie to nieletni. Efekt tego może być różny, każdy człowiek jest inny.

To tyle, jeżeli chodzi o pracę nieletnich. Można powiedzieć, że ten tekst to była teoria i teraz nie pozostaje nic innego, jak zamienić teorię w praktykę.

Najtańszy kredyt

0
najtańszy kredyt

Bardzo często zastanawiamy się nad tym, co należy rozumieć poprzez najtańszy kredyt. Udzielenie odpowiedzi na to pytanie do najprostszych jednak nie należy. Jak doskonale Państwu wiadomo, w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z całą masą propozycji związanych z zaciągnięciem kredytu. Można zaryzykować stwierdzenie, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Z tym że propozycji jest na tyle dużo, iż nie sposób zapoznać się ze wszystkimi. Przynajmniej niektórzy mogą dojść do takiego wniosku. Od razu więc nasuwa się pytanie, co robić? Rozwiązania tej kwestii mogą być różne. Gdyby jednak wskazać jedną propozycję to najlepszym wyjściem wydaje się porównywarka kredytów.

najtańszy kredytCzym jest porównywarka kredytów?

Gdyby ktoś z Was zapytał, czym jest porównywarka kredytów, jak myślicie, co należałoby odpowiedzieć? Najkrócej rzecz ujmując, porównywarka kredytów jest narzędziem, które pozwoli na możliwie szybkie porównanie ofert znajdujących się na rynku. Po prostu wpisujemy pewne dane zgodnie ze stanem faktycznym, a porównywarka pokazuje nam, jak przedstawia się wybór. Tylko tyle i jednocześnie aż tyle. Warto też przy tej okazji wspomnieć, iż porównywarka kredytów to rozwiązanie, które wydaje się niezbyt często wykorzystywane. Dlaczego tak się dzieje? Trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie. Można powiedzieć, że każda osoba samodzielnie powinna tej odpowiedzi poszukać. W końcu każda osoba odpowiada za swoje decyzje.

Najtańszy kredyt i opinie na ten temat

Warto też powiedzieć, że kwestia najtańszego kredytu bardzo często przewija się na różnych forach. Zasadniczo spoglądanie na opinie absolutnie nie jest niczym złym, a z drugiej strony, wydaje się, że kredyt jest wyjątkiem. Nasze możliwości finansowe są różne i wiele osób zdaje się o tym zapominać. Nie trzeba chyba dodawać, że taki obrót spraw może przełożyć się na naprawdę wiele kłopotów.

Czy kredyt zawsze jest dobrym rozwiązaniem?

Najwyższa pora, abyśmy zastanowili się nad tym, czy kredyt jest dobrym rozwiązaniem. W pewnym sensie już sobie na ten temat powiedzieliśmy, ale czasem warto, aby pewne rzeczy zostały podkreślone jasno i wyraźnie. Tak więc kredyt nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, nawet wtedy, kiedy jest to najtańszy kredyt. Po raz kolejny trzeba zwrócić uwagę na możliwości finansowe, jakie mamy. Warto też w tym momencie podkreślić, że możliwości finansowe to temat, w przypadku którego nie mamy prawa liczyć na żadne rozwiązanie. Po prostu samodzielnie musimy dokonać prawidłowej oceny sytuacji. Jeżeli nie potrafimy dokonać takiej oceny, to najzwyczajniej w świecie jest problem i musimy sobie z tym problemem poradzić. Najlepiej jak najszybciej.

Czas na podsumowanie

W zasadzie wiecie już wszystko, co niesie za sobą najtańszy kredyt. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak dokonać podsumowania tekstu. Niemniej nie będzie to podsumowanie, które można spotkać w wielu tekstach. Najzwyczajniej w świecie niech każda osoba samodzielnie podsumuje tekst. Najtańszy kredyt to poważna sprawa i wszyscy powinni się z tym całkowicie zgodzić.

Zakosztuj atrakcji w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia to kraj pięknych krajobrazów, gdzie można podziwiać lodowce, jeziora i wodospady. Warto wybrać się także do źródeł termalnych i obejrzeć wiele pięknych jaskiń.

Zatoka Milforda to miejsce, gdzie możemy odbyć rejs i zobaczyć wspaniałe fiordy. Będzie można zobaczyć wspaniałe koralowce, które żyją tu płycej niż zazwyczaj. Bogactwo flory i fauny zachwyca. To miejsce, gdzie można zobaczyć z bliska jedne z najinteligentniejszych ssaków morskich, czyli delfiny.

Miejscem unikalnym, które w Nowej Zelandii koniecznie trzeba zobaczyć jest Piha Beach. Znajduje się tu bowiem czarny piasek. To idealne miejsce również dla amatorów surfingu.

Wakacje Nowa Zelandia – niesamowite wzgórza wulkaniczne

Kolejną przyrodniczą atrakcją są Wzgórza Wulkaniczne Waimangu, gdzie usłyszymy usłyszymy dźwięk bulgocącego bagna, a także z pewnością poczujemy opary siarki. Dużą atrakcją są także znajdujące się tu parujące jeziora.

Marlborough Sound to miejsce, gdzie także popłyniemy w rejs. W podróży z pewnością towarzyszyć nam będą delfiny, co będzie niesamowitym przeżyciem.

Nowa Zelandia to świetne miejsce zarówno na piesze, jak i rowerowe wycieczki. Okolice miasteczka Wanaka będą idealnym miejscem na tego typu aktywność.

Wakacje Nowa Zelandia – poznaj kulturę Maorysów

Jeśli chce się poznać kulturę Maorysów warto odwiedzić Rotorua. Znajduje się tu Maoryski teatr, a także wioska. Dla wielbicieli geotermalnych zjawisk to idealne miejsce. Park geotermalny z gejzerem wyrzucającym gorąco wodę na wysokość 20 metrów zrobi wrażenie na każdym turyście. Znajduje się tu Wulkan Tarawera, z którego działalnością związane są zjawiska geotermalne.

Można także zobaczyć niesamowite formacje skalne, Punakaiki, zwane skałami naleśnikowymi. Powstałe w wyniku erozji wapiennej 30 tys. lat temu, tworzą formę piętrowo ułożonych naleśników.

Arrowtown to z kolei historyczne miejsce, gdzie kiedyś wydobywano złoto. Znajdują się tu także pola golfowe, a także muzea, które warto odwiedzić. Z pewnością warto się tu zatrzymać i poznać nieco historii tego miejsca.

Ile zarabia programista java?

0
ile zarabia programista Java

Zgodnie z tytułem tekstu powiemy sobie o zarobkach, którymi może się pochwalić programista Java. Jak myślicie, zarobki są duże, czy wręcz przeciwnie? Od razu trzeba podkreślić, że udzielenie odpowiedzi na to pytanie do najprostszych nie należy. W końcu, jak łatwo można się domyślić, stawki są różne.

ile zarabia programista JavaObowiązki programisty Java

Zanim jednak powiemy sobie na temat tego, ile zarabia programista Java, nie pozostaje nic innego, jak poruszyć kwestię obowiązków. Wszak wynagrodzenie to jest nagroda za odpowiednio wykonaną pracę. Przejdźmy więc do sedna sprawy. Sedno sprawy wygląda tak, że zadania i obowiązki programisty Java przedstawiają się w następujący sposób:

– tworzenie kodów źródłowych programów w języku Java
– programowanie oraz testowanie systemów informatycznych
– poszukiwanie rozwiązań pozwalających na optymalizowanie oprogramowania
– uzupełnianie dokumentacji technicznej systemu związanej z rozwijanym oprogramowaniem
– współpracowanie z projektantami systemów informatycznych, analitykami oraz członkami zespołów mającymi za zadanie wdrażanie oprogramowania.

To tyle na temat obowiązków, a skoro obowiązki za nami to nie pozostaje nic innego, jak poruszyć kwestię zarobków.

Zarobki programisty Java

Można powiedzieć, że w sprawie zarobków ile ludzi, tyle także i opinii. Ma to jednak związek z tym, o czym już sobie zdążyliśmy powiedzieć, zarobki programistów są różne. Ktoś może zapytać teraz, od czego zależą zarobki programisty Java? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest zadaniem należącym do najłatwiejszych. Trzeba zwrócić uwagę na następujące punkty:

– wielkość działalności
– kapitał działalności
– wykształcenie
– staż pracy
– region, w którym miejsce ma zatrudnienie

Jeżeli chodzi o wpływ tych czynników na wynagrodzenie, temat jest bez wątpienia zbyt rozległy. Poza tym, co prawda mamy mówić o wynagrodzeniu, ale dobrze też odnieść się do świadczeń pozapłacowych. Co należy rozumieć przez świadczenia pozapłacowe? W przypadku programisty Java najczęściej chodzi o zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz prywatną opiekę medyczną (informacje ze strony https://wynagrodzenia.pl/).

Przejdźmy teraz do tego, na co z pewnością zdecydowanie najbardziej czekacie, a mianowicie do stawek. Po raz kolejny musimy odnieść się do tego, co znajdziemy na stronie https://wynagrodzenia.pl/. Biorąc pod uwagę podane na niej informacje, miesięczne wynagrodzenie całkowite było na poziomie 7144 zł (dane dotyczą stycznia tego roku, tyczy się to również świadczeń pozapłacowych). Trzeba też dodać, że 25% najgorzej zarabiających osób ma pensję mniejszą niż 4931 zł, a 25% najlepiej zarabiających może liczyć na więcej niż 9958 zł. Naturalnie wszystkie podane sumy to sumy brutto.

W taki sposób powiedzieliśmy sobie na temat tego, ile zarabia programista Java. Co za tym idzie, nie pozostaje nic innego, jak wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Z tym że wyciąganie wniosków to temat, którym każdy powinien zająć się samodzielnie. Są osoby, które będą się cieszyć (przykładowo) z zarobków na poziomie 3000 zł brutto oraz ludzie zupełnie niezainteresowani taką propozycją.

ZOBACZ TEŻ